Sklepy internetowe

Kupuj taniej w Internecie! Kilka pomysłów, jak zaoszczędzić na zakupach

Artykuł powstał we współpracy z serwisem cuponation.pl

Polski rynek e-commerce rozwija się w zawrotnym tempie zwiększając swoją wartość o około 20% co roku. Jest to zasługa głównie konsumentów, którzy coraz częściej zaglądają do sklepów internetowych. Z resztą trudno się dziwić – zakupy w sieci są szybsze, wygodniejsze i jak się okazuje tańsze! Jednak, zanim przystąpimy do zakupu czegoś w Internecie, szczególnie czegoś czego wartość przekracza nasze zwykłe wydatki, warto poświęcić chwilę na małe rozeznanie – gdzie pożądany produkt można zakupić najtaniej. Zespół CupoNation Polska przygotował kilka rad, jak zaoszczędzić na zakupach internetowych.

Skorzystaj z porównywarek cenowych!

Wystarczy kilka kliknięć aby sprawdzić, gdzie najtaniej znajdziemy dany aparat telefoniczny czy wymarzony model tabletu. Porównywarki cen, czy chociażby zwykła wyszukiwarka internetowa, powinny być pierwszym krokiem zanim w ogóle pomyślimy o jakichkolwiek zakupach, gdyż największym wrogiem naszych portfeli są szybkie i zbyt pochopne decyzje zakupowe. Warto mieć też na uwadze, że porównywarki cen wyszukują oferty za pomocą innych narzędzi. Oznacza to, że prezentowane przez nie wyniki mogą, i najczęściej tak właśnie jest, różnić się miedzy sobą. Zamiast więc podejmować decyzję na temat zakupu bazując na danych z jednej strony, należy zawsze sprawdzić ten sam produkt na kilku serwisach.

Pokochaj newslettery i programy partnerskie

Wiadomości reklamowe ze sklepów to nie spam! Przerzucając je z przyzwyczajenia do kosza czy folderu spam, tracimy całkiem niezłą pulę zniżek. Standardowo, godząc się na przekazywanie przez sklepy informacji marketingowych, na start otrzymamy między 20zł a 70zł zniżki na pierwsze zakupy. Dodatkowo, regularnie sprawdzając przychodzącą korespondencję, natkniemy się na rabaty i oferty promocyjne przygotowane specjalnie dla subskrybentów, czasami nawet odpowiednio spersonalizowane bazując na wcześniej dokonywanych zakupach, miejscu zamieszkania.

Kupony rabatowe

Lata temu i to w papierowej formie pokochali je Amerykanie, teraz szturmują rynek europejski. O czym mowa? Oczywiście o kuponach rabatowych! Na szczęście nie ma potrzeby wertowania gazet i magazynów, ani przeszukiwania stron internetowych, aby je znaleźć. Wystarczy strona CupoNation.

CupoNation to portal agregujący kody rabatowe oraz promocje, które wykorzystać można w kilkuset sklepach internetowych. Wystarczy wyszukać na stronie interesującą nas markę lub też kategorię interesujących nas produktów i sprawdzić aktualne promocje. Odszukawszy rabat, pozostaje skopiować kod rabatowy i wkleić go w odpowiednio oznaczonym okienku podczas dokonywania zakupu i gotowe! Zniżka automatycznie obniży wartość koszyka.

Sposób niezwykle prosty i skuteczny, pozwalający naprawdę zaoszczędzić! Działa równie dobrze w połączeniu z pierwszym sposobem—tj. porównywarkami cen. Kiedy już znajdziemy sklep oferujący najniższą cenę, warto sprawdzić, czy nie uda nam się dodatkowo obniżyć ceny poprzez wyszukanie kodu.

Kalendarz promocji

Kilka razy w roku sklepy wyprzedają zalegający towar z mijającego sezonu. Warto wtedy poświęcić kilka chwil więcej na przegląd ofert promocyjnych i upolować to czego potrzebujemy za bezcen! W przypadku ubrań i dodatków postawcie na klasykę, która nigdy nie wychodzi z mody lub sprawdźcie jakie trendy przewidywane są na kolejny sezon. Podczas wyprzedaży łatwo stracić głowę, dlatego najlepiej jeszcze przed rozpoczęciem zakupów ustalić górną granicę wydatków. Jeśli jest coś, co Wam się podoba, ale przeszkodę dalej stanowi cena (już po obniżce), sprawdźcie kiedy ostatecznie kończy się wyprzedaż i zajrzyjcie na stronę kilka dni przed jej końcem. Im bliżej końca wyprzedaży, tym niższe ceny!

Sezon zakupowy zaczyna się wraz z końcem Świąt Bożego Narodzenia — już pierwszego dnia po świętach ceny idą w dół o minimum 20%. Następnie, zaledwie kilka tygodni później, rozpoczynają się prawdziwe i bardziej atrakcyjne wyprzedaże. Warto wtedy pomyśleć o markowej kurtce na przyszły sezon zimowy czy sprzęcie sportowym. Z resztą podobnych wyprzedaży spodziewać się można nawet 4 razy do roku, wraz ze zmianami pory. 29 listopada ma miejsce Black Friday (Czarny Piątek), czyli święto zakupów, które przybyło ze Stanów Zjednoczonych i polega na wielkiej wyprzedaży. W Polsce z roku na rok tradycja ta staje się coraz popularniejsza, warto więc skorzystać i kupić na przykład fajną parę jeansów za pół ceny.

Odwiedzaj regularnie outlety i serwisy aukcyjne

Outlety to sklepy fabryczne, gdzie producenci danych dóbr wystawiają swój asortyment do bezpośredniej sprzedaży. W sklepach tych przez okrągły rok znaleźć można markowe produkty po obniżonych cenach. Wynika to z faktu, ze często trafiają tam końcówki serii czy produkty nieznacznie różniące się od pierwotnego projektu. Większości z nas tego typu sklepy nie kojarzą się ze sklepami internetowymi. Błąd! W sieci znajdziemy coraz więcej online outletów oferujących produkty najlepszych marek.

Outlety są wymarzonym miejscem dla łowców okazji i co więcej oferują zniżki i rabaty przez cały rok! Podobnie rzecz ma się z serwisami aukcyjnymi—tam promocje trwają przez okrąglutki sezon. Przejrzysty layout strony pozwala na łatwe porównywanie ofert, opinie internautów umożliwiają z kolei zweryfikowanie uczciwości sprzedającego.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm