Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Współpraca w czasie rzeczywistym, Skype, wykresy i edytowanie PDF. Poznaj Office 2016!

Współpraca w czasie rzeczywistym, Skype, wykresy i edytowanie PDF. Poznaj Office 2016!

Wcześniej, tylko z testową wersją Preview – dziś dostępny z usługą Office 365. Odświeżoną wersja pakietu dotyczy zarówno oferty dla osób prywatnych jak i firm. Jeśli uważasz, że praca z Excelem jest nużąca, a projekty najlepiej robić na kartce – zmieniony Office może Cię zaskoczyć…

W skład Office 2016 wchodzą programy Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher i Access.

Udostępnianie dokumentów

Korzystasz z poczty Outlook? Teraz możesz dodać do wiadomości dokument z OneDrive lub SharePoint jako załącznik, a nie jak dotychczas – jako link. Przy każdym takim wysyłanym e-mailu szybko wybierzesz, do jakich plików ma mieć dostęp każdy z adresatów.

Masz folder na komputerze, do którego wrzucasz inspirujące zdjęcia, filmy, linki do artykułów? Jeśli chcesz do nich powrócić, a nie masz ich udostępnionych w chmurze – pojawia się problem. Dzięki OneNote zbierzesz wszystkie pliki w jednej lokalizacji i w ciągu kilku sekund wyślesz je do innych osób.

office2016

Powiedz mi

Wielozadaniowość = codzienność? Pracując, musisz sprawnie wykonywać kilka rzeczy na raz. Gdy masz zajęte ręce pisaniem na klawiaturze lub trzymaniem gorącego napoju, możesz także wywołać polecenie swoim głosem. Tak działa funkcja „Powiedz mi”. Gdy ją uruchomisz wyświetlą się dodatkowe opcje.

FireShot Screen Capture #1842 - 'Co nowego w programie Excel 2016 dla systemu Windows - Excel' - support_office_com_pl-PL_article_Co-nowego-w-programie-Excel-2016-dla-systemu-Windows-5fdb9208-ff33-45b6-9e08-1f5cdbOś czasu

Jeśli chcesz przedstawić zarys swojego projektu – skorzystaj z osi czasu dostępnych w programie Project. W wersji dla Office 365 zaznaczasz rozpoczęcie i zakończenie projektu dla każdej osi osobno. Jeśli pracujesz nad kilkoma zadaniami na raz, ta funkcja na pewno się przyda. Taką oś bez trudu wkleisz do PowerPointa, Worda lub wydrukujesz, żeby powiesić w widocznym miejscu przy biurku.

FireShot Screen Capture #1845 - 'Create a timeline in Project - Project' - support_office_com_en-us_article_Create-a-timeline-in-Project-628257da-4355-45d4-8605-0f21974a9fcb_rs=en-US&ui=en-US&ad=US

Wykresy i mapy

Wstawianie wykresów to chyba jedna z najczęściej wykorzystywanych funkcji w Excelu czy Wordzie. Dlatego Microsoft i tu wprowadził powiew świeżości. Pojawiły się nowe typy wykresów: mapa drzewa, kaskadowy, pareto, histogram, pierścieniowy, skrzynka i wąsy.

Power Map, czyli narzędzie do trójwymiarowych wizualizacji danych geoprzestrzennych został wbudowany do programu Excel 2016. Dzięki tym mapom można będzie przejrzyście zaprezentować dane.

FireShot Screen Capture #1843 - 'Co nowego w programie Excel 2016 dla systemu Windows - Excel' - support_office_com_pl-PL_article_Co-nowego-w-programie-Excel-2016-dla-systemu-Windows-5fdb9208-ff33-45b6-9e08-1f5cdbSkype

Popularne narzędzie dla tych, którzy lubią rozmawiać na odległość zostało zintergrowane z aplikacjami Office online. Jakie daje to konkretnie możliwości? Pozwala udostępniać swój ekran, prowadzić czat wyświetlając innym swój dokument. Możesz także sprawdzić, kto z Twoich współpracowników jest online.

„Nie mogę pokazać Ci dokumentu, komputer został w domu”

Za pewne nie raz zdarzyło Ci się wypowiedzieć takie zdanie. Nigdy nie wiadomo kiedy pojawi się okazja, żeby zaprezentować swoją pracę: tekst, kilka sekund filmu czy  projekt strony www. Nowy Office umożliwia przełączanie się między urządzeniami. Masz przy sobie tablet – pokaż na nim swoje pliki z Outlooka czy Worda. Bez trudu wyświetlisz i edytujesz dokumenty z pakietu Office na urządzeniach Apple lub systemach Android i Windows.

Estetyka

Office 2016 to nowe motywy kolorystyczne. Jeżeli jesteś tradycjonalistą, wybierz białe menu. Gdy spędzasz dużo czasu przed komputerem ustaw odcień szary, dzięki temu wzrok będzie się mniej męczył. Jeśli do pracy pobudzają Cię tylko intensywne barwy – wybierz kolorowy motyw. Takie opcje znajdziesz w programach: Excel, Visio, Access, Publisher, Outlook, PowerPoint, Project, Word i OneNote.

word3

To tylko część zmian wprowadzonych w nowym oprogramowaniu od Microsoft. A może Ty uważasz, że inne udogodnienia w tej wersji są bardziej znaczące? Podziel się z nami opinią 🙂 Warto także zaglądać na blog Office. Znajdziesz tam filmy przedstawiające nowe możliwości programów znanych każdemu, kto pracuje przy komputerze.