Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Ultra Innovation 2015 – pierwszy hackathon w home.pl

Ultra Innovation 2015 – pierwszy hackathon w home.pl

Innowacyjność zmienia bieg historii oraz zachowanie ludzkości. To nasza codzienność, która w pierwszej kolejności zrodziła się w głowach indywidualistów. Przykładów nie trzeba szukać daleko –  Google to pomysł 2 informatyków liczących na american dream. Innowacyjność to również „błysk geniuszu” np. studencki wybryk Marka Zuckerberga, który zaprojektował serwis Facebook. Uważasz, że – tak jak oni – możesz zmienić świat, ale potrzebujesz dodatkowej inspiracji? Tym bardziej powinieneś wziąć udział w naszym hackatonie Ultra Innovation 2015 – Uczyń świat prostym.

Czym jest hackathon?

Hackathon to maraton programistyczny, na którym zespoły składające się z programistów, grafików, UXów, projektantów i innych magików IT dostają problem do rozwiązania. Mają na to 24 godziny. Projektują, programują, szukają rozwiązań, aby na koniec zaprezentować swoje pomysły. Po upłynięciu czasu następuje prezentacja projektów. Wygrywa najlepszy!

To spotkania, na których znajduje się konkretne rozwiązania na zadany problem. Regułą takich wydarzeń jest przede wszystkim luz i możliwość uczenia się oraz wyzwolenia swojej wyobraźni. Ultra Innovation to właśnie takie wydarzenie. Organizowane przez zapaleńców dla zapaleńców. – Nina Pankiewicz, specjalista z działu HR, organizator UI 2015

Dlaczego powinieneś zainteresować się Ultra Innovation 2015? Jak każdy hackathon, ma w sobie misję, aby efekt zmagań był realną wartością, dostępną dla ogółu. Założenie oraz ideę wydarzenia przedstawiliśmy na stronie https://ultrainnovation.pl/#idea. Ale wcześniejsze przygotowania mogą Was zaprowadzić w ślepą uliczkę – szczegóły wyzwania przedstawiane są chwilę przed startem. Szczególne jest w tym przypadku miejsce wydarzenia, czyli  siedziba home.pl. Chcemy, aby uczestnicy poczuli niepowtarzalną atmosferę naszego lobby, a także specjalnie przygotowanych na tę okazję pomieszczeń. Stwierdziliśmy, że takie rozwiązanie będzie – mimo prostoty – najciekawsze z perspektywy samych programistów, którzy do nas zawitają.

Nie bez znaczenia są również dodatkowe atrakcje, które czekają na uczestników. Zdajemy sobie doskonale sprawę, że kilka godzin umysłowego wysiłku może pozbawić energii nawet największego geniusza. Dlatego wyszliśmy na przeciw Waszym oczekiwaniom i zapewnimy strefę odpoczynku (sleep room) oraz rekreacji (konsole i piłkarzyki). 24 godziny to bardzo dużo, więc na pewno warto połączyć przyjemne z pożytecznym. Kto wie, może partyjka w Fifę lub Mortal Kombat pobudzi kreatywność 🙂

Nasza idea jest na tyle otwarta, że ciekawych propozycji i rozwiązań może pojawić się mnóstwo. Każda ma mieć na celu rozwijanie dostępności i użyteczności świata cyfrowego. Chcemy pokazać, że to, co jest dla wielu oczywistą oczywistością, dla innych stanowi nie lada wyzwanie. – dodaje Nina

Partnerzy wydarzenia

Ultra Innovation 2015 to również świetne wsparcie partnerów wydarzenia – sponsorem nagród (Xboksy One z Kinectem, smartfonów Lumia 532 Dual Sim oraz zestawów Microsoft Designer Bluetooth Desktop) jest polski oddział Microsoft. Medialne wsparcie zapewni serwis Inn Poland i wszczecinie.pl, a patronat nad projektem objęła Fundacja Netcamp – grupa fascynatów nowych technologii. Oczywiście to nie koniec niespodzianek (a tych będzie jeszcze trochę…i więcej:)). Naszym celem jest zapewnienie najlepszych możliwych warunków dla wszystkich uczestników Ultra Innovation 2015.

Wasze plany na weekend 20-21 listopada to wielka niewiadoma? Zarejestrujcie swój udział już teraz na http://ultrainnovation.pl lub klikając w poniższy przycisk. Całodobowa przygoda z programowaniem i zmienianiem świata czeka:)

rejestracja

Obserwuj nas także na wydarzeniu Ultra Innovation 2015 na Facebooku – KLIKNIJ.