Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Dlaczego firma powinna posiadać hosting?

Dlaczego firma powinna posiadać hosting?

Jeżeli nie posiadasz strony internetowej, stracisz swoją dotychczasową pozycję na rzecz konkurencji. Użytkownicy w sieci poszukują rozwiązań, które najszybciej spełnią ich oczekiwania. A najlepszym sposobem na przedstawienie swojej oferty jest własne WWW. Dzięki współczesnym technologiom nie musisz się znać na językach programowania. Witrynę z podstawowymi informacjami o firmie uruchomisz nawet w ciągu kilkunastu minut. A to dopiero pierwiastek wszystkich możliwości, jakie gwarantuje hosting. O jego zastosowaniu rozmawialiśmy z kierownikiem produktu w home.pl, Pawłem Skarżyńskim.

blog.home.pl: Dlaczego usługi hostingowe są tak ważne w prowadzeniu własnego biznesu?

Paweł Skarżyński: Coraz więcej klientów w momencie podejmowania decyzji zakupowej sugeruje się dostępnością danego produktu/usługi w sieci, czyta o nim opinie i sprawdza ceny. Zawsze na tej ścieżce pojawia się wątek Internetu i tego, co możemy w nim znaleźć. Dlatego wszystkie firmy powinny zadbać o obecność swojej oferty w tym medium, a najłatwiej i najszybciej zwraca się inwestycja właśnie w hosting. To usługa, która jest dzisiaj nieodzownym narzędziem do pracy. Każdy młody przedsiębiorca zaczyna swoją działalność od znalezienia swojego miejsca w sieci. W home.pl już od ponad 18 lat dbamy o rozwój małych i średnich firm. Oferujemy także nowoczesne rozwiązania biznesowe, które wspierają prowadzenie dojrzałego przedsiębiorstwa.

blog.home.pl: Czy hosting to tylko miejsce dla strony internetowej?

P.S.: Hosting jest narzędziem kompleksowym, choć wielu użytkownikom kojarzy się głównie jako miejsce, na którym możemy umieścić własną stronę internetową. Bardzo ważnym elementem usług hostingowych w home.pl jest poczta elektroniczna, która wyposażona jest w kalendarz i zadania ułatwiające organizację swoich obowiązków. Chcemy, aby polski przedsiębiorca posiadał na starcie dostęp do nowoczesnych aplikacji, z jakich korzystają przedsiębiorcy z Niemiec lub Wielkiej Brytanii. Dzięki nim będzie w stanie lepiej pracować i zarabiać więcej. Oprócz tego dbamy także o technologie napędzające strony WWW. Sprzęt i serwery obsługujące strony klientów są stale modernizowane.

homecloud-serwery-test dane

blog.home.pl: Jaki pakiet hostingowy jest najlepszy dla początkującego użytkownika?

P.S.: Dużo w tym momencie zależy od rozmiaru samego biznesu, który prowadzimy – czy potrzebuję 1 skrzynki pocztowej, czy może 3-4? Ile miejsca potrzebuje na swoje dane (WWW, pocztę email)? Czy moja strona potrzebuje dodatkowych funkcjonalności tj. bazy danych MySQL? Oczywiście w ramach naszej całodobowej pomocy technicznej pomagamy wielu użytkownikom w wyborze odpowiedniej usługi. Na bieżąco analizujemy pytania naszych klientów i reagujemy na ich potrzeby. Dlatego 2 lata temu zdecydowaliśmy się na odświeżenie oferty hostingu, co było związane z podniesieniem parametrów tych usług. Kilka miesięcy temu uruchomiliśmy także pakiet WordPress Hosting SSD, który jest świetnym rozwiązaniem dla blogerów z dużą bazą czytelników oraz serwisów, które notują wzrosty oglądalności. Był to zresztą pierwszy przypadek, kiedy oddaliśmy usługę do przetestowania naszym klientom na długo przed premierą. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że produkt będzie najlepszym tego typu rozwiązaniem na rynku.

blog.home.pl: Dlaczego polski przedsiębiorca powinien wybrać hosting w home.pl?

P.S.: Uważnie przyglądamy się działaniom konkurencji, ale nie zapominamy o własnym pomyśle na ten produkt. Wychodzimy z założenia, że firma korzystająca z naszych technologii powinna skupić się wyłącznie na rozkręcaniu swojego biznesu. Po naszej stronie z kolei koncentrujemy się na dostarczaniu usługi najwyższej jakości, jej rozwoju oraz nowych funkcjach wspierających biznes. Dlatego też stawiamy na autorskie rozwiązania, które podnoszą poziom bezpieczeństwa stron WWW oraz poczty email. Bardzo dużo współczesnych zagrożeń w sieci ominęło platformę home.pl. Bezpieczeństwo to temat, do którego przykładamy się szczególnie. Klienci zawsze mogą liczyć na kopię zapasową swoich danych, a także bogate wsparcie techniczne obejmujące również konfigurację popularnych aplikacji do zarządzania stroną internetową. Jesteśmy na to gotowi przez całą dobę.

blog.home.pl: Czy home.pl dostarcza usługę hostingu tylko dla małych przedsiębiorstw?

P.S.: Nasze pakiety hostingowe są bardzo elastyczne i dopasowane do firm o różnej wielkości. Usługi Business Cloud Basic oraz Business Cloud Starter ze względu na parametry są przeznaczone do podstawowych działań i projektów, ale już Business Cloud Server i Unlimited to rozwiązania dla najbardziej wymagających klientów – takich, którzy uruchamiają na hostingu kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt stron internetowych. Interesującą ciekawostką jest sposób, w jaki klienci stopniowo wykorzystują możliwości tej usługi. Na początku jest to zazwyczaj jeden serwis WWW oraz 1-2 skrzynki pocztowe. Po kilku miesiącach okazuje się, że ten sam przedsiębiorca uruchomił na hostingu kilka dodatkowych stron i korzysta z 4-5 adresów pocztowych. To dowód na ogromny potencjał polskich firm. Przedsiębiorcy budują swój profesjonalizm w oparciu o narzędzia, które zakupili w home.pl.