Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Microsoft ma już 41 lat!

Microsoft ma już 41 lat!

41 lat temu dwóch znajomych Paul Allen i Bill Gates założyło firmę Microsoft. Czy spodziewali się, że firma stanie się gigantem branży IT, a miliony osób na świecie będą korzystać z ich programów?

Nie da się ukryć, że produkty Microsoft otworzyły drogę do świata komputerów całym pokoleniom. Przykłady można mnożyć. Wiedzę na studiach łatwiej przyswoić, gdy wykładowca korzysta z prezentacji w PowerPoint. Zamiast biegać między piętrami w firmie, szybciej napisać do siebie na Skype, a dane najłatwiej zobrazować w Excelu. Z dużym prawdopodobieństwem nasi czytelnicy wyświetlają ten tekst na urządzeniach z systemem Windows.

Zajrzyjmy do głównej siedziby Microsoft w Redmond w USA:

Widok z lotu ptaka na główny kampus.

Widok z lotu ptaka na główny kampus. Zdjęcie: microsoft.com

Kawiarnia - miejsce spotkań pracowników. Zdjęcie: microsoft.com

Kawiarnia – miejsce spotkań pracowników. Zdjęcie: microsoft.com

Centrum konferencyjne. Zdjęcie: microsoft.com

Centrum konferencyjne. Zdjęcie: microsoft.com

Od 1992 roku Microsoft ma polską siedzibę, mieści się w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich. Przy okazji jednej z naszych wizyt zrobiliśmy kilka zdjęć dla czytelników naszego bloga. Pierwsze wrażenie? Siedziby są do siebie podobne – od razu wiemy w jakiej firmie się znaleźliśmy. Popatrzcie sami:

20150617_154033

Al. Jerozolimskie 195A

20150617_153807

Na korytarzach pomiędzy pokojami są wydzielone strefy z produktami firmy.

Energetyczne kolory - tu się dobrze odpoczywa.

Energetyczne kolory – tu się dobrze odpoczywa.

Produkty Microsoft to zarówno oprogramowanie Windows, pakiety Office, telefony Lumia, konsole Xbox, tablety Surface…Przypomnijmy sobie najważniejsze premiery:

1985 r. System operacyjny Windows 1.0. Pojawiło się menu rozwijane i okna dialogowe, które miały ułatwić korzystanie z programów. Już w tej wersji można było przełączać się między programami bez konieczności zamykania i ponownego otwierania każdego z nich.

1989 r. Pakiet biurowy Microsoft Office w wersji MAC (PC rok później).

1995 r. System operacyjny Windows 95. Pojawia się menu Start i przyciski do minimalizowania, maksymalizowania i zamykania okien.

2001 r. System operacyjny Windows XP. Wersja w 25 językach. Windows XP składa się z aż 45 milionów wierszy kodu.

2006 r. System operacyjny Windows Vista. Wersja w 35 językach. Ulepszona została przeglądarka Internet Explorer i program do odtwarzania multimediów Windows Media Player.

2009 r. System operacyjny Windows 7. Oglądanie zdjęć, otwieranie plików i przeglądanie sieci za pomocą ekranu dotykowego, a nie jak wcześniej było myszki czy klawiatury.

2011 r. pakiet biurowy w chmurze Office 365. Dostęp do znanych programów z dowolnego miejsca i urządzenia z dostępem do internetu. Możliwość nanoszenia zmian w dokumentach w przeglądarce.

2012 r. System operacyjny Windows 8. Pobieranie aplikacji przez Sklep Windows i ekran startowy z kafelkami.

2012 r. Tablet Microsoft Surface. Dzięki podpórce urządzenie można przekształcić w laptop.

2015 r. System operacyjny Windows 10. Przywrócono menu Start. W przeglądarce Edge można robić notatki bezpośrednio na stronach internetowych.

To jedynie  streszczenie tego, co wydarzyło się w świecie technologi przez ostatnie 41 lat. Jeśli chcesz pogłębić temat, kliknij TUTAJ i zobacz historię opowiedzianą z perspektywy Microsoft. Na naszym blogu jest specjalna kategoria https://blog.home.pl/dla-firm/  – tam zamieszczamy informacje o nowościach, ciekawych funkcjach w dobrze znanym pakiecie biurowym Microsoft Office.

Pakiet Office 365 możesz zamówić także w home.pl.

button-office