Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Cloud VPS – nowa jakość serwerów w chmurze

Cloud VPS – nowa jakość serwerów w chmurze

Wirtualne serwery prywatne (VPS) od początku istnienia marki homecloud cieszą się zainteresowaniem. Z usługi regularnie korzystają klienci z całej Polski, a także kontrahenci zagraniczni, którzy rozwijają swoje biznesy w naszym kraju. Posiadanie zasobów w homecloud umożliwia im realizację pomysłów bez obaw o szybkość ładowania np. sklepu internetowego. Nasze badania i analizy wykorzystania parametrów sprzętowych od wielu miesięcy potwierdzają, że firmy stale rozwijają swoją ofertę, a to wiąże się z coraz wyższymi wymaganiami w zakresie mocy procesorów, pamięci RAM, a także pojemności. Dlatego 1 września uruchomiliśmy nową linię serwerów o nazwie Cloud VPS.

Proces wprowadzenia Cloud VPS zajął nam kilka miesięcy ciężkiej pracy, ale dzięki temu jesteśmy pewni, że nowa usługa jest odpowiedzią na liczne sugestie naszych klientów. To oni w dużej mierze ukształtowali nową ofertę. Warto w tym miejscu wskazać zasadnicze różnice między Cloud i starym modelem VPS (który jest cały czas przez nas obsługiwany).

Odświeżona wirtualizacja

Aby jeszcze bardziej przyśpieszyć działanie usług i zwiększyć ich moc postanowiliśmy zmodyfikować środowisko, z którego korzystają. W dalszym ciągu obsługa Cloud VPS bazuje na technologii kontenerów Virutozzo, aczkolwiek jest to realizowane na nowoczesnych maszynach, które obsługuje konta typu Pro Cloud (chmurę obliczeniową). Pozwoliło to nam na podwyższenie parametrów. Różnice są już widoczne w najniższym, dostępnym pakiecie Basic. Pamięć zwiększyliśmy dwukrotnie, pojemność dysku poszła w górę o 60%. Cena? Pozostała na niezmiennym poziomie.

Nowa oferta serwerów Cloud VPS

Nowa oferta serwerów Cloud VPS

System operacyjny – taki, jaki chcesz

Wcześniejszy model VPSów wymagał od użytkownika wybrania od razu systemu operacyjnego, który był instalowany w chwili uruchomienia maszyny i nie podlegał od zmianie. Wymagało to od użytkownika posiadania konkretnej wiedzy oraz doświadczenia, co rodziło dodatkowe pytania: który OS będzie najlepiej obsługiwać aplikacje na VPS? Czy wybrany system będzie zawsze bezpieczny?

Cloud VPS zmienia to, gdyż jest bardziej elastyczny. Od teraz, w trakcie rejestracji, nie wybiera się konkretnego systemu operacyjnego. Na VPS automatycznie instalowany jest CentOS w wersji 7, natomiast po aktywacji usługi klient może taki system dowolnie zmienić w swoim panelu. W każdej chwili, nawet po kilku miesiącach trwania abonamentu. Należy jednak pamiętać, że reinstalacja systemu wiąże się z usunięciem danych z serwera, w tym doinstalowanych komponentów.

Nie martw się o pamięć RAM – masz jej więcej!

Wiemy doskonale, jak na samopoczucie administratora wpływa fakt coraz mniejszej ilości wolnej pamięci RAM (choć sama konsumpcja RAMu jest słuszna – po to została stworzona:)). We wcześniejszej wersji VPSów oferowaliśmy tzw. BOOST, który na jakiś czas „ratował” kolejne aplikacje, widoczne w drzewkach procesów. W Cloud VPS zrezygnowaliśmy z tego rozwiązania i podwoiliśmy parametr pamięci. Dzięki temu administratorzy mogą spać spokojnie – mają więcej zasobów, dzięki czemu zrealizują więcej zadań na swoim serwerze.

Konsola HTML5

Zarządzaj serwerem z wygodnej konsoli

Korzystasz z Putty, SmarTTY lub FireSSH dla Firefoxa? To nieodłączne narzędzia do zarządzania swoim serwerem. Wraz z nadejściem Cloud VPS przygotowaliśmy jednak miłą niespodziankę – konsolę SSH opracowaną w HTML5, dostępną w panelu klienta. Dzięki temu nowa aplikacja jest przyjazna dla przeglądarek, szybka i lekka. Stara wersja, oparta na Javie została wysłana w niebyt!

button-oferta

TAGI: / / /