Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Poczta biznesowa Exchange Lite – nowość w home.pl

Poczta biznesowa Exchange Lite – nowość w home.pl

We współczesnym biznesie najważniejsza jest mobilność oraz poczucie bezpieczeństwa i stabilności, oparte na korzystaniu z nowoczesnych narzędzi. Dlatego z ogromnym zadowoleniem wprowadziliśmy do naszej oferty pocztę Exchange Lite, która skierowana jest do mikro i małych przedsiębiorstw. Jest to jedyna tego typu usługa dostępna w Polsce.

Czym jest poczta Exchange Lite?

Poczta Exchange Lite należy do rodziny rozwiązań Exchange firmy Microsoft. Jest to poczta elektroniczna klasy korporacyjnej, która służy do efektywnej i szybkiej wymiany informacji bez względu na rodzaj urządzenia, na którym pracujemy. Warunkiem korzystania z poczty Exchange Lite jest posiadanie smartfona, laptopa, tabletu bądź komputera stacjonarnego z dostępem do Internetu. Integralną częścią każdej skrzynki pocztowej Exchange jest kalendarz.

Czym Exchange Lite różni się od innych rozwiązań Exchange?

Wszystkie parametry usługi i porównanie dostępne są pod adresem https://home.pl/microsoft-exchange. W skrócie: Exchange Lite to mniejsza pojemność skrzynki pocztowej (15 GB zamiast 50GB), brak funkcji archiwizowania i magazynowania oraz brak opcji hostowania poczty głosowej. Pozostałe funkcjonalności dla poszczególnych pakietów są identyczne.

W jaki sposób można korzystać z poczty Exchange Lite?

Poczta Exchange Lite obsługiwana jest na dowolnych aplikacjach pocztowych (np. Microsoft Outlook, Thunderbird) wspierających Exchange, a także poprzez standardowe aplikacje pocztowe na systemach Android i iOS (w tym darmowy Outlook dostępny w AppStore i Google Play), a także Windows. Dodatkowo każdy użytkownik licencji Exchange może korzystać z poczty poprzez bezpłatną aplikację webową Outlook, dostępną pod adresem https://portal.office.com, na której podaje swój login (adres email) oraz hasło.

Czym poczta Exchange Lite różni się od innych rozwiązań poczty email?

Poczta Exchange (w tym Lite) ma bardzo szerokie zastosowanie w firmach, w których regularnie z poczty email korzysta kilku/kilkunastu (lub więcej) użytkowników. Dzięki pełnej synchronizacji danych poprzez funkcję ActiveSync pracownicy mogą swobodnie wymieniać się wiadomościami, umawiać na spotkania, zapisywać w kalendarzach ważne daty, współdzielić kalendarze, zarządzać globalnymi listami adresowymi i wiele więcej, a wszystko jest dostępne na dowolnym urządzeniu. Dodatkowym atutem jest autorska ochrona antyspamowa i antywirusowa firmy Microsoft oraz bezpieczeństwo usługi – dzięki przechowywaniu danych w chmurze wiadomości i załączniki oraz informacje z kalendarza będą zawsze dostępne.

Czy Exchange Lite można zmienić później na tradycyjnego Exchange’a z większą pojemnością?

Jest to jedna z kolejnych zalet poczty Exchange – pełna skalowalność w zależności od potrzeb klienta. Exchange Lite można bez problemów zmienić na tradycyjny Exchange, wraz z zachowaniem wszystkich danych. Wystarczy w tym celu zgłosić się do biura obsługi home.pl i poprosić o stosowną zmianę planu abonamentowego.

Jakie plany abonamentowe są dostępne dla Exchange Lite?

Exchange Lite dostępny jest w dwóch wariantach abonamentowych: miesięcznym (12 zł netto/użytkownik) oraz rocznym – aktualnie w cenie promocyjnej 90 zł netto/rok. Standardowa cena subskrypcji rocznej to 120 zł netto za 1 użytkownika.

Czy dla poczty Exchange Lite mogę podpiąć własną domenę?

Tak, jest to jak najbardziej możliwe. Sama konfiguracja domeny jest identyczna, jak w przypadku konfiguracji dla Office 365 – https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-skonfigurowac-domene-w-home-pl-do-obslugi-pakietu-office-365/ . Pamiętaj jednak, iż w celu poprawnego połączenia z kontem Exchange musisz posiadać dostęp do panelu domeny, w tym do opcji edycji rekordów DNS.

Dlaczego warto skorzystać z poczty Exchange Lite?

Prowadząc profesjonalny biznes trzeba sobie zadać pytanie – czy bezpłatna poczta jest rzeczywiście bezpłatna? Darmowe konta pocztowe mają swoje dobre strony (cena), ale również całą masę wad, które mogą rzutować na prowadzenie firmy w przyszłości. Praktycznie każdy operator oferujący bezpłatne skrzynki email zastrzega sobie w regulaminie prawo do:

  • usunięcia danych bez podania przyczyny – zasoby poczty są bowiem oznaczane jako niegwarantowane,
  • braku kopii zapasowych oraz zmiany parametrów skrzynki,
  • wysyłki reklam od firm trzecich, współpracujących z operatorem.

Exchange Lite jest kompletnym przeciwieństwem – płacisz za gwarantowane zasoby, bezpieczeństwo, dostęp do poczty przez całą dobę, nieustanny rozwój aplikacji oraz pocztę wolną od reklam. Niezmiernie ważna jest wspominana we wstępie stabilność i pewność, że dane firmowe są przechowywane na serwerze, który nie zostanie usunięty ze względu na kończące się zasoby sprzętowe. Pocztę Exchange Email polecamy do wszelkich zastosowań biznesowych, bez względu na branżę.

Czy home.pl oferuje przeniesienie poczty z innego serwera do Exchange Lite?

Jako certyfikowany partner firmy Microsoft oferujemy również profesjonalne usługi związane z przenoszeniem danych poczty z serwerów zewnętrznych do Exchange. Nasi specjaliści służą pomocą w konfiguracji, a także w wyborze preferowanej pory migracji. Oferujemy również indywidualne szkolenia w zakresie administrowania kontami pocztowymi w chmurze Microsoftu. Cena usługi przeniesienia poczty wynosi 199 zł netto za 5 użytkowników.

Zapoznaj się z ofertą Exchange Lite