Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Przetestuj szybkość łącza do serwera home.pl w serwisie Speedtest od Ookla

Przetestuj szybkość łącza do serwera home.pl w serwisie Speedtest od Ookla

W serwisie Speedtest.net (Speedtest od Ookla) uruchomiliśmy serwer do testowania szybkości łącza do naszego data center. Dzięki temu wszyscy abonenci home.pl, a także użytkownicy korzystający ze stron WWW naszych klientów mogą na bieżąco weryfikować jakość połączenia z centrum danych home.pl w Piasecznie. Serwer został podłączony do sieci o prędkości 1 Gbps.

Jak przetestować połączenie z serwerem home.pl?

Po wejściu na stronę http://speedtest.net w ciągu kilkunastu sekund otrzymasz listę proponowanych serwerów. Lista ta powstaje na bazie geolokalizacji, aby zapewnić użytkownikowi jak najlepszy wynik – w większości przypadków będą to serwery zlokalizowane najbliżej miejsca zamieszkania.

Aby skorzystać z serwera home.pl wybierz opcję „Zmień serwer” i w oknie wyszukiwania hosta wpisz „home.pl” lub „Warszawa” – na górze powinna wyświetlić się opcja podłączenia do serwera w centrum danych home.pl. W zależności od posiadanego łącza test potrwa od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund (w skrajnych przypadkach około 2 minut).

Speedtest od Ookla - test szybkośći łącza

Jak interpretować wynik połączenia do serwera home.pl?

Test połączenia i jego wynik jest podawany w Mbps (Megabitach na sekundę). Bardzo często operatorzy Internetu w swojej ofercie zamieszczają informację o maksymalnej przepustowości łącza np. 40 Mbps (co w przybliżeniu daje szybkość na poziomie maksymalnie 5 MB/s). Nie zawsze jednak taka prędkość jest możliwa. Na szybkość transferu wpływają różne elementy:

  • sposób połączenia z siecią (Internet przez kabel będzie szybszy niż połączenie przez WiFi),
  • miejsce, w którym wykonujemy test np. przez WiFi (aby uniknąć największych strat urządzenie musi znajdować się jak najbliżej routera, bez przeszkody po drodze),
  • stan sieci operatora w naszej okolicy oraz tzw. routing (regularna modernizacja hostów oraz przesył danych przez dodatkowe serwery pośrednie zmniejszają szybkość transferu),
  • aplikacje działające w tle (np. programy antywirusowe pobierające aktualizacje).

Zachęcamy do testowania naszego serwera – można to zrobić klikając na poniższy obrazek.

Speedtest Ookla - serwis do testowania łącza
Test połączenia z serwerem home.pl, speedtest