Hosting

Wiele certyfikatów na jednym hostingu – wsparcie dla SNI w home.pl

Instalacja dodatkowych certyfikatów SSL była jedną z najbardziej pożądanych funkcjonalności przez naszych klientów. O planach wprowadzenia tej opcji informowaliśmy już wcześniej m.in. na naszym forum (https://forum.home.pl). Z przyjemnością informujemy, że od dzisiaj dostępna jest już możliwość instalacji wielu certyfikatów na jednym serwerze.

Wprowadzenie funkcjonalności SNI (Server Name Indication) to spore ułatwienie dla naszych klientów, którzy chcą podążać za współczesnym trendem zabezpieczania stron internetowych szyfrowanym połączeniem https:// .

W jakiej usłudze będzie dostępne SNI?

Wsparcie dla wielu certyfikatów SSL jest dostępne w pakietach: Business E-mail, Business Cloud Basic, Business Cloud Starter, Business Cloud Server, Business Cloud Unlimited, WordPress Hosting Basic, WordPress Hosting, WordPress Hosting Premium, Click Shop, Click Shop Premium, Hosting Dedykowany.

Jak SNI będzie działać na hostingu home.pl?

Dotychczas certyfikat SSL dla domeny klienta nadpisywał domyślny, bezpłatny certyfikat dla adresu *.home.pl (np. https://serwer123456.home.pl). Od teraz instalacja nowego (kolejnego) certyfikatu na serwerze w home.pl nie nadpisze naszego, domyślnego certyfikatu (nadal będzie można korzystać z adresu https://serwer12345.home.pl), a nowy, zainstalowany certyfikat SSL (wystawiony dla własnej domeny) będzie działał niezależnie. Reasumując – jeżeli do serwera w home.pl przypisanych jest 20 domen, dla każdej z nich można uruchomić certyfikat SSL.

Czy po zainstalowaniu kolejnego certyfikatu muszę zmienić nazwę serwera dla portu SSL w aplikacji pocztowej?

Nie. Zgodnie z zasadą działania SNI, certyfikat SSL np. dla domyślnego adresu dalej będzie funkcjonować.

Czy można zainstalować certyfikat SSL dla domeny, która kieruje rekordem A (adres IP) na serwer w home.pl?

Tak, jest to możliwe, aczkolwiek wymaga to zgłoszenia w ramach Profesjonalnych Usług IT. Instalowany certyfikat nadpisze domyślny, wystawiony dla adresu *.home.pl. Jeżeli na ten sam serwer w home.pl rekordem A skierowanych jest wiele domen, możliwe będzie korzystanie tylko z jednego certyfikatu (dla jednej wybranej domeny). Obsługa wielu certyfikatów będzie dostępna wyłącznie dla domen przypisanych do serwera w home.pl.

Czy po wprowadzeniu SNI dotychczasowe certyfikaty dla domen kierowanych do home.pl rekordem A (na adres IP) przestaną działać?

Dotychczasowe certyfikaty dla domen kierowanych na adres IP będą działać dalej. Zmiana dotyczy wyłącznie nowych instalacji.

Ile maksymalnie certyfikatów SSL można zainstalować na hostingu?

Nie limitujemy tego parametru. Klient może np. posiadać 100 domen przypisanych do usługi hostingu i dla każdej z nich może zakupić oraz aktywować certyfikat SSL. Wyjątkiem jest sytuacja opisana powyżej, związana z instalacją certyfikatu dla domen kierowanych rekordem A (adres IP) na serwer w home.pl.

Czy można zastąpić certyfikat dla adresu *.home.pl własnym?

Tak, na prośbę klienta możemy zmienić domyślny certyfikat SSL na własny. Wystarczy zgłosić taką dyspozycję w ramach Profesjonalnych Usług IT.

Przetestuj działanie SNI na swoim hostingu już teraz!

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy specjalną ofertę, dzięki której zakupią certyfikaty homeSSL i homeSSL Wildcard w promocyjnej cenie – odpowiednio 1 zł i 49 zł netto/rok. Aby skorzystać z rabatu należy pod adresem https://home.pl/ssl/?utm_source=blog&utm_medium=link&utm_campaign=blog wybrać jeden z dwóch preferowanych certyfikatów i w podsumowaniu zamówienia kliknąć “Zmień ofertę” oraz wpisać kod rabatowy ssl-sni-blog1

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm