Hosting

Wakacyjna aktualizacja na hostingu w home.pl

Wakacje kojarzą się z odpoczynkiem, ale w home.pl wykorzystaliśmy ten czas na 120%. Właśnie zakończyliśmy etap wprowadzania kolejnych zmian na platformie hostingu współdzielonego. Zmian – dodajmy – bardzo ważnych, przybliżających nas do kolejnych nowości, które klienci otrzymają w przyszłości. Poznaj zawartość wakacyjnej aktualizacji!

Parametry hostingu

W pakietach hostingowych podnieśliśmy limit pamięci – odpowiednio ze 128 do 256 MB w pakietach Basic, Starter oraz Click Shopie oraz z 256 do 512 MB w Business Cloud Server, Unlimited oraz Click Shop Premium.

Nowości

Wakacyjna aktualizacja przynosi również kilka poprawek, które poprawią jakość i komfort użytkowania kont hostingowych. Główne zmiany dotyczą wprowadzenia powitalnej wiadomości email na nowym koncie pocztowym, obsługę kodu błędu 307 (tzw. tymczasowe przekierowanie), a także dodanie obsługi SCP dla protokołu SSH (co umożliwi pobranie plików z serwera przez SSH).

Aktualizacje baz danych

Nowa aktualizacja podniosła wersję modułu SQLite do 3.17. Dzięki licznym sugestiom klientom już teraz możemy zapowiedzieć, że niebawem silnik MySQL zostanie również unowocześniony – o kolejnych zmianach poinformujemy jednak w odpowiednim terminie. Bazy danych w home.pl zyskały także obsługę języka chińskiego (zh_CN.utf8). Kolejną zmianą jest przełączenie panelu PhpMyAdmin oraz PhpPgAdmin na wersję PHP 7.1

Nowości w PHP

….co jednocześnie łączy się z wprowadzeniem na hostingu home.pl wersji PHP 7.1.5, która pozytywnie wpłynie na szybkość stron i CMSów obsługujących najnowszą wersję interpretera skryptów. Dla poprzednich wersji PHP także przygotowaliśmy odpowiednią paczkę, w związku z czym zyskają one najnowsze wersje w ramach swoich wydań:

  • PHP 5.4 -> 5.4.45
  • PHP 5.5 -> 5.5.38
  • PHP 5.6 ->5.6.30
  • 7.0 -> 7.0.19

Zamykając temat PHP dodamy, iż dla wersji 7.0 wprowadziliśmy IonCube.

Pozostałe zmiany na hostingu

W aktualizacji znalazło się kilka poprawek w dostępnych już wcześniej modułach. Repozytoria SVN doczekały się wersji 1.9.5, a PERL został zaktualizowany do 5.24.1. Programiści ceniący pracę w Pythonie mogą już korzystać z dobrodziejstw wersji 2.6, a framework Ruby działa od kilku dni na wersji 2.4.

Za wszelkie sugestie i pomysły na poprawki bardzo dziękujemy i jednocześnie zachęcamy do przesyłania kolejnych propozycji zmian, jakie chcielibyście widzieć na naszej platformie hostingowej. Pomysły możecie przekazywać na naszym forum dyskusyjnym pod adresem https://forum.home.pl, bezpośrednio do biura obsługi klienta lub poprzez Messengera na Facebooku.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm