Hosting

PHP 7.3 oraz dedykowane wsparcie dla WordPressa w home.pl

Stabilny i bezpieczny hosting wymaga nieustannych aktualizacji. Dlatego od dzisiaj klienci home.pl mogą korzystać z nowej wersji interpretera skryptów PHP 7.3. Jeżeli Twoja strona WWW została zbudowana w oparciu o WordPressa – zalecamy aktywację właśnie tej wersji poprzez panel. PHP 7.3 nie tylko przyśpiesza ładowanie stron WWW na serwerze, ale przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo odpowiedzialnych za działanie stron skryptów.

Dlaczego warto korzystać z PHP 7.3?

W przypadku, gdy Twoja strona korzystała do tej pory z PHP 5.6 (lub jeszcze starszej wersji) zmiana na PHP 7.3 wpłynie bardzo pozytywnie na szybkość działania. Według przeprowadzonych w serwisie PHPbenchmarks.com testów wydajności przyśpieszenie we wczytywaniu serwisów internetowych może sięgać nawet kilkuset procent. Warto również pamiętać, że najpopularniejsze oprogramowanie do tworzenia stron WWW, czyli WordPress, również wymaga posiadania minimum PHP 7.2 na hostingu.

Do kolejnych zalet PHP 7.3 trzeba zaliczyć także mniejszą podatność na wykorzystanie luk w kodzie przez cyberprzestępców. Od wielu lat twórcy tego języka programowania systematycznie usuwają podatności, które mogą narazić właściciela witryny na straty wynikające z modyfikacji plików przez szkodliwe oprogramowanie. Jest to tym bardziej ważne, ponieważ starsze wersje PHP tj. 5.6 oraz 7.0 przestały otrzymywać wsparcie w postaci łatek bezpieczeństwa. Nowa wersja PHP 7.3 będzie z kolei wspierana niemal do końca 2021 roku.

PHP 7.3 w home.pl
Tabela przedstawiająca planowany czas wsparcia danych wersji PHP. Źródło – https://php.net

Jak aktywować PHP 7.3 na hostingu w home.pl?

Aktywacja PHP 7.3 jest dostępna w starym oraz nowym panelu home.pl. Kliknij na jeden z poniższym odnośników, aby wyświetlić odpowiednią instrukcję:

Dla starego paneluhttps://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/edycja-preferencji-dla-uslugi

Dla nowego paneluhttps://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-zmienic-wersje-php-preferencje-hostingu

WAŻNE – jeżeli używałeś/aś do tej pory z niewspieranej wersji PHP (np. 5.2-5.5) aktywacja 7.3 może wywołać nieprawidłową pracę skryptów, które były pisane z myślą o starszych wersjach PHP. Wynika to z bardzo dużych różnic między PHP 5.x a PHP 7.x – w przypadku odczucia jakichkolwiek nieprawidłowości aktywuj poprzednią wersję i pomyśl nad jak najszybszym dostosowaniem lub zbudowaniem witryny w oparciu o nowe PHP. Będzie to dla Ciebie o wiele bardziej bezpieczne i korzystne pod kątem szybkości działania.

WordPress w home.pl – poznaj dedykowane wsparcie

Nie aktywowałeś/aś jeszcze PHP 7.3, nie wiesz jak się za to zabrać lub nie masz na to czasu, a posiadasz w home.pl hosting z WordPressem? Nie martw się, zrobimy to za Ciebie! W home.pl uwielbiamy WordPressa i cenimy to, że wybrałeś/aś naszą usługę i rozwijasz na niej swój biznes w Internecie. Nasi dedykowani specjaliści są do Twojej dyspozycji. Wśród naszych usług wsparcia oferujemy m.in.:

  • instalację i aktywację certyfikatu SSL dla wybranej domeny oraz konfigurację SSL dla aplikacji WordPress,
  • pomoc w przywracaniu danych z kopii zapasowej,
  • konfigurację najpopularniejszych wtyczek do WordPressa,
  • optymalizację działania strony WWW opartej na WordPress.

Jak skorzystać z naszego wsparcia dla WordPress?

Aby skorzystać z naszej pomocy dedykowanej użytkownikom WordPressa zadzwoń do nas na bezpłatny numer 504 502 500 i po prostu powiedz jak możemy Ci pomóc. Po uzyskaniu zgłoszenia przedstawimy Ci dostępne możliwości.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm