Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

home.pl lubi WordPress – nowe możliwości WordPress Hosting SSD!

home.pl lubi WordPress – nowe możliwości WordPress Hosting SSD!

WordPress napędza już ponad 30% stron internetowych na całym świecie i nieustannie zdobywa serca kolejnych Internautów. Rosnąca lawinowo liczba zapytań na temat WordPressa i jego obsługi nie pozostała bez naszej odpowiedzi. W oparciu o liczne sugestie użytkowników uruchomiliśmy w 2015 roku dedykowaną usługę pod nazwą WordPress Hosting SSD. W tym roku udoskonalamy ją, aby służyła naszym klientom w jeszcze lepszy sposób.

Dlaczego zmieniamy WordPress Hosting SSD? Dlaczego home.pl lubi WordPress?

Od dłuższego czasu obserwujemy wzmożone zainteresowanie oprogramowaniem WordPress na całym świecie, również w Polsce. Każdego dnia nasze biuro obsługi odpowiada na setki zgłoszeń w temacie jego konfiguracji. Od użytkowników Wordress otrzymywaliśmy wiele pytań np. dlaczego aplikacja wymaga nieco innej konfiguracji niż na innych serwerach? Dlaczego udostępniamy dla domen opcję separacji (podczas, gdy na innym hostingu ta opcja nie jest dostępna)?

Nasza odpowiedź może być tylko jedna – chodzi bezpieczeństwo. Proponowane przez home.pl rozwiązania były unikalne na rynku i gwarantowały (i gwarantują dalej) stabilność. Wprowadzenie do oferty dedykowanej usługi WordPress Hosting SSD było dużym krokiem naprzód w celu zapewnienia szybkiej, ale również bezpiecznej usługi hostingowej dla entuzjastów tego oprogramowania. W między czasie uruchomiliśmy także na serwerach funkcję WAF (system ochrony aplikacji), a także wykonaliśmy regularne aktualizacje serwerów, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa usług.

Nie zawsze nasze pomysły były idealne, jednak zawsze słuchaliśmy klientów i poprawialiśmy się.

Po kilku miesiącach prac oraz rozmów z klientami wprowadzamy do oferty nową wersję usługi WordPress Hosting SSD. To połączenie doświadczenia w obsłudze kilkuset tysięcy stron WWW, bezpiecznej platformy technologicznej oraz najpopularniejszych rozwiązań na rynku.

Co zmienia się dla użytkowników WordPress Hosting SSD?

Zmiana #1 – dłuższy czas przechowywania kopii zapasowych (do 7 dni)

Budowanie strony WWW przy użyciu WordPressa nie należy do szczególnie krótkich zadań. W tym czasie pomysł na wygląd witryny może się zmienić kilkukrotnie, a optymalizacja treści, grafik oraz konfiguracja wtyczek zajmuje zazwyczaj więcej niż kilka lub nawet kilkanaście dni. Dlatego też twórcy stron potrzebują dłuższego czasu przechowywania kopii zapasowej danych – na wszelki wypadek, gdy nowa wersja witryny nie spełni oczekiwań. W tym celu rozszerzyliśmy funkcjonalność backupu danych i WordPress Hosting SSD przechowuje kopie zapasowe przez 7 dni (zamiast 3).

W ten sposób autorzy stron mają zdecydowanie większe możliwości edycji. W razie przypadkowego usunięcia danych, mogą przywrócić je bezpłatnie z poziomu serwera FTP lub SSH. Dla pakietu Start dostęp do katalogu z kopiami zapasowymi nie jest możliwy, jednak wystarczy zgłosić potrzebę przywrócenia danych do naszego biura obsługi klienta pod numerem 504 502 500. Dane zostaną przywrócone również bezpłatnie.

Nowa oferta WordPress Hosting SSD w home.pl.

Zmiana #2 – serwer WWW Apache 2.4 i wsparcie dla metod HTTP

Jedną z najczęściej pojawiających się wśród naszych klientów potrzeb było wsparcie dla metod HTTP – PUT, PATCH i DELETE. Wprowadzenie nowego serwera WWW w postaci najnowszej wersji (2.4) popularnego Apache zapewnia działanie w/w funkcji, a także zwiększa stabilność działania WordPressa przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa platformy hostingu współdzielonego.

Przejście na nowy serwer WWW w aktualnej ofercie daje w efekcie pełną kompatybilność z najpopularniejszymi wtyczkami do WordPressa, w tym tzw. edytorami typu page-builder, które były pod tym względem szczególnie wymagające. Korzystając z nowej usługi WordPress Hosting SSD klient ma pewność, że jego strona WWW działa szybko, a jej edycja będzie zawsze dostępna ze względu na zgodność technologii z wymaganiami producenta oprogramowania.

Zmiana #3 – nowe autoinstalatory aplikacji

Korzystanie z autoinstalatora umożliwia postawienie strony opartej na WordPress w kilkanaście sekund. Nie musisz się znać na zakładaniu baz danych, konfiguracji FTP itd. Panel administracyjny home.pl zrobi to za Ciebie!

Wraz z nową odsłoną WordPress Hosting SSD zmieniliśmy również zawartość autoinstalatora aplikacji i udostępniliśmy 3 wersje:

  • autoinstalator z czystym WordPressem – skierowany do użytkowników, którzy chcą instalować dodatkowe wtyczki we własnym zakresie,
  • autoinstalator z WooCommerce – jeżeli chcesz uruchomić na WordPressie własny sklep internetowy, to rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie,
  • autoinstalator z przydatnymi wtyczkami – to WordPress i dodatki ułatwiające uruchomienie strony: Yoast SEO, Elementor, Contact Form 7, W3 Total Cache i inne. Wtyczki są instalowane, ale nie aktywują się automatycznie. Decyzję o ich działaniu podejmuje administrator strony.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby WordPress zainstalować ręcznie z oficjalnej paczki twórców aplikacji. Funkcja autoinstalatora jest wyłącznie opcją, skracającą wydatnie czas między uruchomieniem usługi, a uzyskaniem dostępu do panelu WordPressa.

Aby zapewnić najwyższą stabilność i szybkość działania w usłudze WordPress Hosting SSD wspieramy wyłącznie wersje PHP 5.6 oraz 7.2. Są to wersje rekomendowane przez twórców oprogramowania, dodatkowo PHP 7.2 jest wskazane jako najlepsze rozwiązanie dla hostingu WWW.

Zmiana #4 – wsparcie techniczne dla WordPress

Oprócz zmian w samej specyfikacji  usługi postanowiliśmy rozszerzyć zakres wsparcia technicznego, jakie przygotowaliśmy dla klientów WordPress Hosting SSD. Oprócz kopii zapasowych przechowywanych przez 7 dni nasze biuro obsługi świadczy pomoc w zakresie konfiguracji aplikacji, dostępu administracyjnego, działania wtyczek oraz instalacji certyfikatu SSL. Klienci usługi mogą liczyć na kompleksowe doradztwo ze strony konsultantów.

Parametry bezpieczeństwa pakietów WordPress Hosting SSD.

Co dalej z WordPress?

Jesteśmy bardzo podekscytowani przyszłością CMS WordPress. Jako prawdziwy lider rynku hostingowego w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej przyglądamy się rozwojowi tej aplikacji oraz rosnącemu zainteresowaniu klientów tworzeniem stron WWW. Dlatego też powyższe działania to początek kolejnych zmian, jakie chcemy systematycznie wprowadzać do naszej oferty. Planujemy w tym zakresie kolejne usprawnienia związane z obsługą zgłoszeń, a także dostępem do usług dodatkowych, zewnętrznych – nasi klienci WordPress Hosting SSD niebawem otrzymają szczegółowe informacje na ten temat.

Sprawdź naszą nową ofertę WordPress Hosting SSD i skorzystaj z wygodnych abonamentów miesięcznych i rocznych – https://home.pl/wordpress-hosting/

Chcesz najpierw przetestować usługę? Wybierz okres próbny 14-dniowy w TYM MIEJSCU.