Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Hosting w home.pl z dużą aktualizacją

Hosting w home.pl z dużą aktualizacją

Serwery wirtualne są kluczowym produktem w ofercie home.pl. Dzięki ogromnemu doświadczeniu w branży obsługujemy obecnie już 150 tysięcy kont hostingowych, na których klienci utrzymują strony WWW oraz pocztę. Dlatego za priorytetową kwestię uznajemy nieustanną aktualizację platformy, tak aby użytkownicy mieli pewność, że korzystają ze stabilnej oraz bezpiecznej technologii. Pod koniec lipca administratorzy home.pl wprowadzili kolejne zmiany, a biorąc pod uwagę zakres aktualizacji – była to jedna z największych tego typu operacji w ostatnich latach dla naszej firmy.

Dlaczego wspomniane wydarzenie jest dla nas niezwykle istotne? Strony naszych klientów napędza autorska dystrybucja systemu linuxowego, która stanowi podstawę hostingu współdzielonego i dedykowanego w home.pl. Nowa paczka z aktualizacją wprowadziła zmiany w ponad 300 komponentach, powiązanych z bezpieczeństwem,  stabilnością, a także dodała nowe wersje znanych i dostępnych modułów.

Nowe komponenty w aktualizacji hostingu home.pl

Wśród zaktualizowanych komponentów znalazły się m.in. openssl, openssh, zlib, find, grep, vim, unzip, unrar, tar, gzip, zip, x264, x265, sed, screen, tmux, patch, flac, alsa-lib, xz, wget, vim, nano, less oraz pcre. Oczywiście jest to tylko ułamek pełnej listy. Ale to nie koniec niespodzianek, bo…

W tym samym czasie na hostingu home.pl pojawiła się nowa wersja serwera bazodanowego Percona w wersji 5.5.50-38. Od niedawna także wszystkie serwery, w ramach hostingu współdzielonego oraz hostingu dedykowanego w home.pl, obsługują standard http/2. – Adam Rosadziński,  Architekt systemów w home.pl.

Dzięki powyższym zmianom klienci powinni odczuć nie tylko większą stabilność usług, ale również szybkość w ładowaniu stron internetowych.

Hosting współdzielony powinien być transparentny dla użytkownika – aspekty techniczne czyli system, komponenty, aktualizacje, audyty bezpieczeństwa i stabilność – to elementy, na których skupiamy się szczególnie. Z punktu widzenia klienta ma to być usługa praktycznie bezobsługowa – ma działać i oferować funkcjonalności, których użytkownik potrzebuje. To właśnie dlatego pakiety hostingu współdzielonego w home.pl cieszą się tak dużą popularnością. – Paweł Skarżyński, kierownik produktu hosting w home.pl