Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Nicehome.pl to #MistrzowieeCommerce – inspirujący sklep z dekoracjami w home.pl

Nicehome.pl to #MistrzowieeCommerce – inspirujący sklep z dekoracjami w home.pl

Mistrzowie eCommerce to cykl, w którym przedstawiamy sklepy internetowe, wyróżniające się nie tylko ogromnym zaangażowaniem do prowadzenia internetowej sprzedaży, ale również pasją w wytwarzaniu oferowanych produktów. Dzięki usłudze e-sklepu w home.pl firmy mogą docierać do tysięcy klientów w Polsce i na świecie. Na naszym blogu odsłaniamy najciekawsze pomysły na własny biznes, rozmawiamy z właścicielami przedsiębiorstw o planach na przyszłość. Szukasz inspiracji? Znajdziesz ją na naszym blogu.

Polacy bardzo chętnie korzystają z porad specjalistów do aranżacji wnętrz domów. Zamieszkująca nowe mieszkanie rodzina chce zagospodarować swoją przestrzeń jak najlepiej, aby każdy czuł się w niej komfortowo i znalazł spokój po ciężkim dniu pracy. Coraz więcej uwagi poświęca się również detalom, elementom dekoracyjnym, a także tym zwiększającym funkcjonalność pomieszczeń. Dlatego też warto sprawdzić, co w swojej ofercie proponuje firma nicehome.pl, która od kilku lat systematycznie upiększa polskie domy.

 

Nicehome.pl to sklep internetowy, który funkcjonuje w home.pl od kwietnia 2012 roku. Specjalizuje się on w sprzedaży stylowych akcesoriów do domu o wszelakim przeznaczeniu. Oprócz tekstyliów w ofercie sklepu znajdziemy np. domki dla ptaków, designerskie kosze, lampiony, elementy ozdobne do stołu, czy szkło. Asortyment nicehome.pl jest bardzo szeroki, ale jednocześnie spójny jeśli chodzi o wizję – chodzi o upiększenie polskich domów ulubionymi dodatkami, ale w estetyczny sposób, bez użycia intensywnych barw.

Bohater naszego odcinka bardzo dobrze poradził sobie ze skategoryzowaniem swoich produktów. Ma ich w ofercie ponad 900 i ich liczba ciągle rośnie! Aby lepiej przedstawić swoją ofertę, część produktów została umieszczona w kilku kategoriach oraz opakowana estetycznymi zdjęciami. To świetny sposób na podpowiedź w jakiej przestrzeni oraz w jakiej kolorystyce najlepiej prezentuje się dany produkt.

Ciekawostka

Właścicielka Nicehome.pl trochę żartobliwie porównuje swoją przygodę do działalności Steve’a Jobsa z Apple. Tak jak on, zaczynała od firmy założonej…w garażu, więc wszystko jeszcze przed nią!

 

home.pl: Skąd pomysł na taki biznes? Dlaczego branża dekoracyjna?

nicehome.pl: Pewnego dnia postanowiła coś zmienić w swoim życiu. Miałam akurat przerwę w pacy zawodowej i zastanawiałam się co ze sobą zrobić. Miałam już trochę dość pracy na etacie i pomyślałam, że zacznę pracować na własny rachunek. Oczywiście to łatwo powiedzieć, ale co to ma być? Wymyśliłam, że otworzę sklep. Najpierw stacjonarny, a później internetowy i tak też zrobiłam.

Dlaczego branża dekoracyjna? Zawsze lubiłam dekorować swoje otoczenie. Starałam się aby przestrzeń wokół mnie była jak najładniejsza. Kupowałam mnóstwo gazet o tematyce urządzania i dekorowania wnętrz. Oglądałam różne strony internetowe, blogi. Zaglądałam do różnych sklepów typu Ikea i podpatrywałam jak to wygląda.

W końcu pomyślałam, że skoro tyle czasu tracę na to oglądanie :), to może mogłabym to wykonywać zawodowo.

Jak wspomina Pani pierwsze zamówienie w sklepie? Co to było?

W sklepie stacjonarnym nie pamiętam, ale w internetowym to była ceramika. Patera, miseczki i dzbanuszek (na szczęście jest historia i zawsze można zajrzeć 🙂 ). Byłam bardzo szczęśliwa, że zaczynam coś nowego i szczerze mówiąc nie myślałam wtedy, że potrwa to aż do teraz.

Jakim kryterium się Pani kieruje wybierając produkty do swojego sklepu?

Staram się wybierać produkty dobrej jakości, pasujące do stylów, które preferuję w sklepie. Taką najważniejszą zasadą, którą się kieruję to aby te produkty do siebie pasowały. Aby osoba, które zechce coś kupić mogła wybrać nie tyko jeden produkt, ale aby mogła do niego dobrać inne i miała gwarancję, że we wnętrzu one na pewno będą dobrze wyglądać.

Trochę tak jak z ubraniami. Jak coś kupuję dla siebie, to zastanawiam się do czego ta rzecz będzie mi pasować. Wybieram takie, z których mogę stworzyć kilka fajnych kompletów.

Tak samo w moim sklepie. Staram się wybierać także produkty z naturalnych materiałów: drewna, szkła, bawełny, metalu, bambusa, wikliny czy trawy morskiej lub choćby mieszanek z naturalnymi. Staram się unikać plastiku (także w swoim domu), chyba, że dany produkt jest na prawdę ładny i dobrej jakości.

Dlaczego wybór padł na sklep w home.pl?

Dlaczego home.pl? Wiedziałam, że będę musiała sobie poradzić sama, więc szukałam gotowego sklepu, łatwego do obsługi. home.pl wydał mi się firmą godną zaufania i oferował pomoc techniczną, z której czasami korzystam. Tu muszę powiedzieć, że jest lepiej niż było, bo kiedyś czasem trudno było się na tę pomoc dodzwonić.

Wyzwania i plany na najbliższe miesiące?

W planach oczywiście dalszy rozwój. Rozszerzenie asortymentu. Nowe, ciekawe i piękne produkty. Rozszerzenie sprzedaży poza granice kraju. Wdrożenie w końcu płatności elektronicznych. A co jeszcze? Zobaczymy.

 

Sylwetka Mistrza Ecommerce – Nicehome

Nazwa sklepu: Nicehome.pl

W home.pl od: kwiecień 2012

Adres sklepu: http://nicehome.pl

Branża Ecommerce: dodatki i akcesoria do domu

Wyzwanie: małe może być piękne – lepsza estetyka polskich domów od podstaw!

Cechy sprzedawanych produktów: oryginalność, różnorodność, styl oraz design

====

Jeżeli przegapiłeś/aś pierwszą odsłonę naszego cyklu – koniecznie nadrób zaległości! Zobacz, jak w home.pl swoje produkty sprzedaje SteelPoster i dlaczego warto udekorować swój pokój w nietypowy sposób.