Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Microsoft 365 Business i bezpieczna praca nad dokumentami w firmie

Microsoft 365 Business i bezpieczna praca nad dokumentami w firmie

Usługa Microsoft 365 Business to zintegrowane rozwiązanie w chmurze, które upraszcza działania IT i zapewnia poprawną pracę urządzeń pracowników z wykorzystaniem najnowszych aktualizacji systemu Windows 10 i usługi Office 365. Połączenie obu technologii zwiększa bezpieczeństwo pracy w firmie, związane z obsługą i przekazywaniem cyfrowych dokumentów. Jest to jeden z kluczowych aspektów w procesie cyfryzacji przedsiębiorstw, które do tej pory nie korzystały z nowoczesnych narzędzi lub używały ich w mocno ograniczonym zakresie.

Jak przebiega współpraca nad dokumentami w firmach?

Jak pracownicy biurowi korzystają z nowych technologii? Źródło – materiały prasowe Microsoft Polska

Polskie firmy w dużej mierze wciąć polegają na tradycyjnej poczcie email za pośrednictwem której wymieniają wiadomości z załącznikami. Jest to rozwiązanie w dużym stopniu wydłużające pracę nad dokumentami – kilka wersji dokumentu, skrupulatne sprawdzanie różnic i korekta błędów nie są oznaką komfortowej pracy. Zwłaszcza, gdy część Twoich pracowników bywa regularnie w delegacjach lub poza biurem, pracując zdalnie. W przypadku usługi Microsoft 365 Business pracownicy w firmie korzystają z pakietu Office 365, dzięki której mogą z łatwością przejść do konferencji wideo w programie Skype dla firm, aby komunikować się, przeglądać pliki, współpracować i planować dalsze działania w taki sposób, jakby wszyscy znajdowali się w tym samym pomieszczeniu.

Czy praca na urządzeniach mobilnych jest korzystna dla firmy?

Jak pracownicy używają aplikacji mobilnych w pracy? Źródło – materiały prasowe Microsoft Polska

Powszechna opinia o negatywnym wpływie aplikacji mobilnych na pracę bierze się z niewłaściwego zarządzania dokumentami przez smartfona lub nadmiaru aplikacji zainstalowanych na urządzeniu – koniec końców nasza efektywność spadnie ze względu na konieczność uruchomienia kilku narzędzi naraz. Dlatego warto postawić na środowisko silnie zintegrowane, bezpieczne i rzeczywiście usprawniające pracę biurową. Usługa Microsoft 365 Business łączy w sobie aplikacje usługi Office 365, przestrzeń do przechowywania plików w OneDrive dla Firm oraz aplikację Outlook i inne narzędzia, aby ułatwić pracownikom wykonywanie zadań poza biurem przy zachowaniu dostępu do poczty e-mail, kalendarzy i danych — nawet w trybie offline. Po przywróceniu połączenia pliki i skrzynka odbiorcza będą automatycznie zsynchronizowane.

Dzięki Office 365 w wersji Premium dostępnej w ramach Microsoft 365 Business można przechowywać, synchronizować i udostępniać pliki w trybie online, aby były zawsze aktualne. Ponadto można edytować takie dokumenty jak Excel, Word razem z innymi osobami w czasie rzeczywistym z widocznymi zmianami wprowadzanymi przez innych pracowników.

Zagrożenia związane z wykorzystaniem niewłaściwych urządzeń do pracy biurowej

Czy korzystamy z dodatkowych urządzeń w celach biznesowych? Źródło – materiały prasowe Microsoft Polska

Przypadki, gdy potrzebujemy koniecznie skorzystać z innego urządzenia niż firmowe do obsługi ważnych dokumentów są częste. W większości sytuacji są to smartfony lub laptopy prywatne, a te nie muszą być zabezpieczone we właściwy sposób. Usługa Microsoft 365 Business, wspierana przez system Windows 10 zapewnia automatyczne i uniwersalne egzekwowanie polityk bezpieczeństwa, redukując ryzyko naruszeń zabezpieczeń danych firmowych. Urządzenia otrzymują najnowsze aktualizacje, a wbudowane szyfrowanie pozwala blokować zagubione lub skradzione urządzenia.

Co zawiera usługa Microsoft 365 Business?

W skład Microsoft 365 Business wchodzi:

  • Pakiet Office 365 Business Premium, zawierający najlepsze aplikacje do użytkowania poczty oraz pracy z dokumentami: poczta Exchange, aplikacje Word, Excel, Powerpoint, Onedrive o pojemności 1TB,
  • Aktualizację Windows 7/8.1 PRO do wersji Windows 10 Pro,
  • Mobile Device Management 
- oprogramowanie do zdalnego zarządzania urządzeniami przenośnymi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usługi Microsoft 365 Business zapraszamy do kontaktu z naszą infolinią +48 91 432 55 72 lub sprawdź ofertę na stronie https://beta.home.pl/office-365/

Cena promocyjna pakietu Microsoft 365 Business wynosi 749 zł netto.