Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Pakiet Google Workspace w ofercie home.pl – aplikacje Google w biznesowym wydaniu

Pakiet Google Workspace w ofercie home.pl – aplikacje Google w biznesowym wydaniu

Poczta email to najważniejsze narzędzie w codziennej pracy. Dlatego też przy tworzeniu oferty dla polskich firm zwracamy uwagę, aby jakość oferowanych produktów była bezkonkurencyjna. Tym bardziej jest nam miło poinformować, że na stronie home.pl pojawił się pakiet biurowy Google Workspace od Google. Jako prawdziwy lider usług IT w kraju umożliwiamy wszystkim klientom wygodną formę zakupu usługi, z której na co dzień korzystają miliony użytkowników na całym świecie.

Czym jest Google Workspace?

Google Workspace to zestaw aplikacji Google, dzięki którym praca zespołowa jest bardziej efektywna, a przetwarzane dokumenty oraz dane bezpieczne. Mówiąc o usługach Google, myślimy zazwyczaj o poczcie w serwisie gmail.com, wirtualnym dysku oraz kalendarzu, w którym zapisujemy najważniejsze plany na kolejne dni. Google Workspace jest rozwinięciem tych funkcjonalności, zwłaszcza w obszarze bezpieczeństwa danych oraz współpracy między użytkownikami.

Usługi Google bazują w 100% na rozwiązaniach chmurowych, a więc do ich uruchomienia nie potrzebujesz dodatkowych aplikacji zainstalowanych na komputerze. Do korzystania z Google Workspace wystarczy dowolna przeglądarka oraz łącze internetowe. Google Workspace jest dostępny w dwóch wariantach:

G Suite w home.pl - porównanie licencji

Google Workspace w home.pl – porównanie licencji

Jaka jest różnica między Gmailem a Google Workspace?

Gmail to przede wszystkim poczta, która jest jedną z wielu usług Google, do których użytkownicy mają już dostęp z poziomu swojego konta Google. Pakiet Google Workspace skupia się natomiast na zwiększeniu ich funkcjonalności oraz możliwości w kontekście biznesowym. Ważnym dodatkiem do zastosowań firmowych są aplikacje Vault (archiwizacja i pozyskiwanie danych elektronicznych) i Cloud Search (usługa działająca jak wyszukiwarka Google wewnątrz pakietu Google Workspace). Do kluczowych różnic między bezpłatną, a płatną wersją należą również:

 • opcja skorzystania z własnej, firmowej domeny w adresach email,
 • większa przestrzeń na dane użytkowników,
 • całodobowa pomoc techniczna przez chat/email
 • gwarancja dostępności poczty na poziomie 99,9%
 • współpraca z zewnętrznymi aplikacjami firmy Microsoft,
 • rozbudowane opcje zabezpieczeń dla użytkowników tj. weryfikacja dwuetapowa,
 • opcje przywracania usuniętych wiadomości email.

Z Gmaila oraz przypisanych do niego usług Google korzysta bardzo wielu użytkowników ze względu na wygodę, łatwość w posługiwaniu się aplikacjami, a przede wszystkim cenę. Gmail jest darmowy, a co za tym idzie – świetnie nadaje się do prywatnych, codziennych zastosowań. Wybór bezpłatnej wersji niesie za sobą jednak brak wielu opcji, które przy aktywnym prowadzeniu biznesu są nieodzowne. Wiele firm używa darmowego konta bez świadomości, iż np. w ramach poczty nie jest wykonywana automatyczna kopia zapasowa danych. Przypadkowe usunięcie wiadomości kosztować może bardzo dużo. W sytuacji, gdy Twoja firma używa Google Workspace, przywrócenie takiej wiadomości to kwestia kilkunastu sekund (nawet jeśli usunięto ją kilka tygodni temu).

Firmy przetwarzające duże ilości danych z pewnością docenią większą przestrzeń do przechowania ważnych dokumentów i innych plików. W najniższym planie abonamentowym Basic jest to już 30 GB (zamiast darmowych 15 GB), a w przypadku pakietu Business nie występują żadne ograniczenia (dla licencji do 4 użytkowników przestrzeń wynosi 1 TB dla każdego z nich). Google Workspace to również większe możliwości w konfiguracji polityki bezpieczeństwa danych firmowych. Administrator głównego konta uzyska dostęp do opcji związanych m.in. z czasem przechowywania zapisanych korespondencji w komunikatorze Hangouts, czy archiwum z wiadomościami email.

https://blog.home.pl/2019/04/kod-rabatowy-gsuite-2/

Dla kogo przeznaczony jest pakiet Google Workspace?

Najprościej ujmując – Google Workspace to usługa dla podmiotów, które szukają rozwiązań usprawniających pracę w biurze i przetwarzają w ramach firmowych dokumentów oraz na poczcie email wrażliwe dane. Jest to rozwiązane biznesowe, które nie tylko zwiększa profesjonalizm (własna domena w adresie email to dzisiaj podstawa w budowaniu relacji z klientami), ale także gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa w wyniku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności np. przypadkowej utraty danych.

Co ważne, z pakietu Gsuite można korzystać także w celach prywatnych, choćby z powodu znacznie większej przestrzeni na dane tj. zdjęcia, filmy, poczta.

Dlaczego warto kupić Google Workspace w home.pl?

Klienci, którzy skorzystają z oferty Google Workspace w home.pl, uzyskają szereg korzyści. Do najważniejszych należą:

 • stałą cenę licencji Google Workspace w złotówkach, na którą nie wpływa kurs Euro,
 • szybki, wygodny dostęp do elektronicznej faktury VAT,
 • dostęp do wsparcia technicznego w języku polskim od poniedziałku do piątku w godz. 8-20 (w języku angielskim przez całą dobę)
 • błyskawiczna weryfikacja domeny po połączeniu jej z pakietem Google Workspace (tylko dla klientów z domeną zarejestrowaną w home.pl).

Poznaj pełną ofertę Google Workspace pod adresem https://home.pl/google-workspace.