Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

home.pl #news – nowe narzędzia w G Suite, prywatność na Facebooku, zabezpieczanie Windows 7

home.pl #news – nowe narzędzia w G Suite, prywatność na Facebooku, zabezpieczanie Windows 7

Każdego dnia pojawiają się w naszej głowie dziesiątki pomysłów jak jeszcze lepiej i skutecznie edukować Was w temacie świadomego budowania marki w Internecie. Nasz blog z ponad 800 artykułami, a także dokumentacja techniczna pomoc.home.pl oferująca ponad 2500 wpisów na temat naszych usług to tylko przykłady jak bardzo zależy nam na dzieleniu się wiedzą. Dlatego mamy nadzieję, że nasz nowy pomysł będzie cieszyć się równie dużą popularnością.

Poznajcie home.pl #news – filmowe podsumowanie najważniejszych informacji o nowoczesnych technologiach, jakie pojawiły się w ostatnim tygodniu. Na cykl zapraszają nasi dzielni eksperci i fani aplikacji biznesowych – Igor i Kacper! Pierwszy odcinek home.pl #news pojawił się pilotażowo na Instagram TV – zobaczysz go TUTAJ. Drugi odcinek opublikowaliśmy na naszym kanale Youtube – obejrzyj go koniecznie TUTAJ.

home.pl #news – odcinek 3

Materiał spodobał Ci się? Udostępnij go i dodaj nasz kanał do subskrybowanych. Wystarczy, że najedziesz kursorem na logo kanału i klikniesz na przycisk Subskrybuj:

Więcej dodatków G Suite

Użytkownicy uzyskali możliwość instalacji zewnętrznych dodatków dla aplikacji pakietu Google Workspace. Dodatki umożliwią lepsze dostosowanie środowiska G Suite do potrzeb użytkowników. Pracownicy będą mogli wykorzystywać posiadane lub nowe narzędzia. Dodatkowo podczas pracy na zewnętrznych aplikacjach nie będą zmuszeni do wychodzenia poza środowisko pracy Google. Jak włączyć zewnętrzne dodatki w G Suite? Sprawdź na blog.home.pl.

Zdalna kontrola bezpieczeństwa w G Suite

Pozostając w temacie pakietu G Suite, Google wprowadza ciekawe funkcje dla administratorów związane z bezpieczeństwem. Nowa funkcjonalność jest odpowiedzią na potrzebę rejestrowania urządzeń biurowych w organizacjach. Administratorzy G Suite będą mogli zdalnie zabezpieczyć oraz przeprowadzić konfigurację sprzętu należącego do organizacji, niezależnie od systemu operacyjnego. Pozwoli to sprawować większą kontrolę nad urządzeniami zarejestrowanymi w organizacji.

G Suite wycofuje Kreator Aplikacji Google

Jeżeli w organizacji korzystasz z aplikacji stworzonych w Google App Maker, powinieneś sprawdzić jak przenieść je na inne platformy. Google podjął decyzję o zamknięciu kreatora aplikacji i daje użytkownikom rok na dostosowanie używanych narzędzi. Listę kompatybilnych platform, na które możesz przenieść obecnie wykorzystywane aplikacje znajdziesz na blogu home.pl.

G Suite konkurencją dla Microsoft Teams

W ostatnim czasie świat obiegła wiadomość o planach wdrożenia nowego komunikatora, który będzie integrował pozostałe funkcje pakietu G Suite. Google tym samym ma duże szanse na przejęcie dużej liczby użytkowników, korzystających obecnie z Microsoft Teams i Slack. Jak będzie wyglądał nowa aplikacja i kiedy zostanie udostępniona użytkownikom G Suite? Tego jeszcze nie wiadomo, ale w niedługim czasie Google powinien oficjalnie przedstawić plany wdrożenia nowego komunikatora.

Blokada biometryczna w Messenger

Pozostając w temacie komunikatorów, Messenger uzyskuje nowe funkcje bezpieczeństwa oparte o biometrię użytkownika. Już niedługo, aby otworzyć aplikację będzie trzeba potwierdzić odblokowanie aplikacji za pomocą linii papilarnych bądź skanu twarzy. To rozwiązanie jest już dostępne za pomocą zewnętrznych aplikacji, jednak tym razem będzie ono wbudowane bezpośrednio w komunikator Messenger. Z pewnością zwiększy to poufność i bezpieczeństwo rozmów prowadzonych przez komunikator Facebooka.

Nowe opcje prywatności Facebook

Pozostając w temacie zabezpieczeń Facebooka, użytkownicy niedługo otrzymają nowe opcje kontroli prywatności swoich kont. Między innymi na tablicach dwóch miliardów ludzi pojawi się komunikat zachęcający do sprawdzenia aktualnych zabezpieczeń. Natomiast w ustawieniach znajdziemy opcję „Aktywność poza Facebookiem” pokazującą, ile firm i stron śledzi naszą aktywność w sieci.

Niebezpieczne rozszerzenia w Chromie

Producenci przeglądarek także walczą o bezpieczeństwo swoich użytkowników. Google wstrzymał możliwość publikacji nowych rozszerzeń w sklepie Chrome Web Store. Wynikało to ze względu na nieuczciwe praktyki naliczania opłat i transakcji. Zespół odpowiedzialny za przeglądarkę nie podał daty uchylenia blokady rozszerzeń, lecz zapewnia, że pracują nad rozwiązaniem problemu.

Krytyczna luka bezpieczeństwa w Explorer

Microsoft także boryka się ze swoją przeglądarką. W Internet Explorerze została wykryta krytyczna luka, która jest aktywnie wykorzystywana przez hakerów. Odpowiednie oprogramowanie złośliwe może doprowadzić do przejęcia kompletnej kontroli nad komputerem. Obecnie nie ma sposobu na załatanie luki, a Microsoft zalecił przestanie korzystania z Internet Explorer.

Nowa przeglądarka Microsoft – Edge Chromium

Jeśli szukasz nowej, bezpiecznej przeglądarki, już dziś możesz wypróbować odświeżonego Edge. Jest on oparty na architekturze Chromium, z której korzystają liderzy rynku przeglądarek internetowych. Oferuje zaawansowane opcje kontroli prywatności oraz głęboką integrację z pakietem Office i chmurą OneDrive.

Jaki antywirus na Windows 7

Windows 7 utracił wsparcie w połowie stycznia, o czym informowaliśmy w poprzednim odcinku. Koniec wsparcia łączy się z wzrostem zagrożeń dla komputerów z wycofanym systemem operacyjnym. Jeśli wciąż korzystasz z Siódemki i nie chcesz aktualizować komputera do nowego systemu, możesz zabezpieczyć swoje dane odpowiednim programem antywirusowym.

Więcej informacji, porad oraz aktualności ze świata IT znajdziesz w sekcji Wiadomości na blog.home.pl.