Wiadomości

Jaki antywirus dla Windows 7?

14 stycznia 2020 roku Microsoft zakończył wsparcie dla sytemu Windows 7. Choć wielu użytkowników szukało informacji jak zaktualizować system Windows 7 do wersji Windows 10, wciąż miliony komputerów na świecie korzysta z nieaktualnego systemu operacyjnego. Wykorzystywanie Windows 7 po zakończeniu wsparcia i aktualizacji jest dość ryzykowne, Microsoft bowiem zakończył tworzenie łatek bezpieczeństwa co naraża użytkowników m.in. na atak z wykorzystaniem luk w systemie Windows 7. Stąd w sytuacji dalszego korzystania z nieaktualnego systemu, ważne jest posiadanie zainstalowanego oprogramowania antywirusowego. Sprawdź którzy dostawcy będą w najbliższym czasie oferować aktualizacje sygnatur wirusów dla systemu Windows 7.

Jaki antywirus wybrać dla Windows 7?

AV-Test – niezależny instytut tworzący raporty na temat skuteczności oprogramowania antywirusowego, przygotował zestawienie antywirusów, które w najbliższym czasie utrzymają wsparcie techniczne dla komputerów z systemem Windows 7. Sprawdź, którzy dostawcy będę nadal wspierać aktualizacjami oprogramowanie na nieaktualną wersję systemu operacyjnego Windows.

Poniżej znajduje się lista oprogramowania antywirusowego przygotowana przez AV-Test, które w najbliższym czasie będzie wspierać system Windows 7:

Producent oprogramowania antywirusowego Planowana data zakończenia wsparcia
dla Windows 7
AhnLab Co najmniej 2 lata
AVG i Avast Co najmniej 2 lata
Avira Listopad 2022
Bitefender Co najmniej 2 lata
BullGuard Co najmniej 2 lata
Carbon Black Co najmniej 2 lata
ESET Co najmniej 2 lata
FireEye Co najmniej 2 lata
F-Secure Grudzień 2021
G Data Co najmniej 2 lata
Ikarus Co najmniej 2 lata
Kaspersky Co najmniej 2 lata
K7 Computing Co najmniej 2 lata
McAfee Grudzień 2021
Microworld Co najmniej 2 lata
PC Matic Co najmniej 2 lata
Quickheal Co najmniej 2 lata
Seqrite Co najmniej 2 lata
Sophos Lokalnie – grudzień 2020,
Zarządzanie w chmurze-
czerwiec 2021
Symantec Co najmniej 2 lata
ThreatTrack/ Vipre Co najmniej 2 lata
TotalAV Co najmniej 2 lata
Trend Micro Co najmniej 2 lata

Posiadanie zaktualizowanego oprogramowania antywirusowego przez użytkowników Windows 7 stało się niezbędne po zakończeniu wsparcia technicznego przez Microsoft. W sytuacji wykrycia luk bezpieczeństwa, użytkownicy nie otrzymają łatek, co naraża ich na duże niebezpieczeństwo złamania nieaktualnych zapór bezpieczeństwa systemu operacyjnego. Mimo wszystko zaleca się przeprowadzenie bezpłatnej aktualizacji systemu Windows 7 do Windows 10.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm