Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Jaki antywirus dla Windows 7?

Jaki antywirus dla Windows 7?

14 stycznia 2020 roku Microsoft zakończył wsparcie dla sytemu Windows 7. Choć wielu użytkowników szukało informacji jak zaktualizować system Windows 7 do wersji Windows 10, wciąż miliony komputerów na świecie korzysta z nieaktualnego systemu operacyjnego. Wykorzystywanie Windows 7 po zakończeniu wsparcia i aktualizacji jest dość ryzykowne, Microsoft bowiem zakończył tworzenie łatek bezpieczeństwa co naraża użytkowników m.in. na atak z wykorzystaniem luk w systemie Windows 7. Stąd w sytuacji dalszego korzystania z nieaktualnego systemu, ważne jest posiadanie zainstalowanego oprogramowania antywirusowego. Sprawdź którzy dostawcy będą w najbliższym czasie oferować aktualizacje sygnatur wirusów dla systemu Windows 7.

Jaki antywirus wybrać dla Windows 7?

AV-Test – niezależny instytut tworzący raporty na temat skuteczności oprogramowania antywirusowego, przygotował zestawienie antywirusów, które w najbliższym czasie utrzymają wsparcie techniczne dla komputerów z systemem Windows 7. Sprawdź, którzy dostawcy będę nadal wspierać aktualizacjami oprogramowanie na nieaktualną wersję systemu operacyjnego Windows.

Poniżej znajduje się lista oprogramowania antywirusowego przygotowana przez AV-Test, które w najbliższym czasie będzie wspierać system Windows 7:

Producent oprogramowania antywirusowego Planowana data zakończenia wsparcia
dla Windows 7
AhnLab Co najmniej 2 lata
AVG i Avast Co najmniej 2 lata
Avira Listopad 2022
Bitefender Co najmniej 2 lata
BullGuard Co najmniej 2 lata
Carbon Black Co najmniej 2 lata
ESET Co najmniej 2 lata
FireEye Co najmniej 2 lata
F-Secure Grudzień 2021
G Data Co najmniej 2 lata
Ikarus Co najmniej 2 lata
Kaspersky Co najmniej 2 lata
K7 Computing Co najmniej 2 lata
McAfee Grudzień 2021
Microworld Co najmniej 2 lata
PC Matic Co najmniej 2 lata
Quickheal Co najmniej 2 lata
Seqrite Co najmniej 2 lata
Sophos Lokalnie – grudzień 2020,
Zarządzanie w chmurze-
czerwiec 2021
Symantec Co najmniej 2 lata
ThreatTrack/ Vipre Co najmniej 2 lata
TotalAV Co najmniej 2 lata
Trend Micro Co najmniej 2 lata

Posiadanie zaktualizowanego oprogramowania antywirusowego przez użytkowników Windows 7 stało się niezbędne po zakończeniu wsparcia technicznego przez Microsoft. W sytuacji wykrycia luk bezpieczeństwa, użytkownicy nie otrzymają łatek, co naraża ich na duże niebezpieczeństwo złamania nieaktualnych zapór bezpieczeństwa systemu operacyjnego. Mimo wszystko zaleca się przeprowadzenie bezpłatnej aktualizacji systemu Windows 7 do Windows 10.