Wiadomości

Microsoft Teams wkracza w świat przestrzeni wirtualnej

W związku z epidemią COVID-19 i nasilonymi potrzebami biznesu w zakresie dostarczania efektywnych narzędzi do wideokonferencji, Microsoft od początku roku skupia się na rozwijaniu swojej kluczowej aplikacji do komunikacji w biznesie – Teams. W tym tygodniu gigant poinformował o kilku ciekawych nowościach, które jeszcze bardziej zwiększą interaktywność i funkcjonalność kluczowej z punktu widzenia komunikacji aplikacji dla biznesu. Poniżej przygotowaliśmy listę najciekawszych funkcji wdrożonych w biznesowym komunikatorze Microsoft Teams, dostępnym m.in. w pakiecie Microsoft 365.

 Spotkania i wideokonferencje Teams
w przestrzeni wirtualnej online

Jedną z ciekawszych nowości jest wprowadzona przez Microsoft funkcja wizualizacji członków spotkania w przestrzeni wirtualnej, która otrzymała nazwę Razem. Pierwsze otoczenie w postaci wirtualnej sali audytoryjnej będzie dostępne dla wszystkim użytkowników komunikatora już w sierpniu tego roku.

Dzięki sztucznej inteligencji, która będzie w stanie rozpoznać obrys głowy, tułowia oraz rąk, członkowie spotkania zostaną w czasie rzeczywistym przeniesieni w pierwszej kolejności do przestrzeni imitującej takie otoczenie jak sala audytoryjna. Nie jest wykluczone, że w dalszej kolejności powstaną nowe przestrzenie, takie jak kawiarnia oraz inne miejsca, gdzie na co dzień odbywają się spotkania twarzą w twarz.

Już niedługo w Microsoft Teams będziesz mógł zorganizować konferencję m.in. w wirtualnej sali audytoryjnej
Nowy tryb o nazwie Razem pozwoli na zwiększenie integracji podczas wideokonferencji w Teams

Dzięki nowemu widokowi, między członkami spotkania będą mogły zachodzić lepsze interakcje, takie jak np. przybicie wirtualnej piątki, stuknięcie w ramię osoby obok czy podniesienie ręki.  Taki widok wpłynie nie tylko na zwiększenie atrakcyjności podglądu wideokonferencji, ale również pomogą odczytywać m.in. mowę ciała, mimikę twarzy czy gestykulację, co było utrudnione, gdy członkowie spotkania znajdowali się w osobnych oknach z różnorodnym tłem w tle.

Dynamiczne zarządzanie widokiem konferencji Microsoft Teams

Drugą nowością w Microsoft Teams jest poprawienie dynamicznego widoku aplikacji podczas wideokonferencji. Nowy interfejs będzie tak zaprojektowany, aby uczestnicy mogli swobodnie udostępniać materiały, takie jak dokumenty, raporty czy prezentacje, wygodnie obok podglądu widoku użytkowników.

Microsoft Teams otrzyma dynamiczne narzędzie do dostosowywania interfejsu aplikacji
Microsoft zwiększa dynamiczność interfejsu aplikacji Teams, dzięki czemu łatwiej dostosujesz widok aplikacji do swoich potrzeb

Ogromny skok maksymalnego limitu uczestników w spotkaniu Microsoft Teams

Zmiany w interfejsie aplikacji to nie jedyne nowości, które zapowiedział Microsoft. Już niedługo Teams zwiększy limit aktywnych osób uczestniczących w spotkaniu. Zostanie on podniesiony do 1000 użytkowników. Dodatkowo spotkanie w formie webinaru bądź prezentacji będzie mogło obsłużyć do 20 000 uczestników. Ciekawym dodatkiem do Teams będą również symultaniczne tłumaczenia w formie napisów pojawiających się w czasie rzeczywistym co pozwoli być na bieżąco z spotkaniem, w którym biorą udział również osoby obcojęzyczne.

Zwiększona interakcja oraz dodatkowe usprawnienia w interfejsie Teams

Nowa funkcja automatycznych odpowiedzi, oparta kontekstowo na informacjach zawartych m.in. w kanałach, umożliwi użytkownikom Teams szybsze odpowiadanie na pytania pojawiające się w czacie. Dodatkowo pod koniec bieżącego roku Microsoft zapowiedział dodanie obsługi bąbelków czatu, tak aby wiadomości wysyłane podczas spotkań w Teams pojawiały się na szczycie rozmowy, dzięki czemu będą lepiej widoczne przez uczestników.

Nowości w Microsoft Teams – funkcje będą sukcesywnie wdrażane do końca 2020 roku

Zwiększona integracja Microsoft Teams i Cortany

Powodów do radości mogą szukać również osoby, korzystające na co dzień z wirtualnego asystenta – Cortany. Microsoft bowiem zwiększa integrację między oboma rozwiązaniami, dzięki czemu korzystając z mobilnej aplikacji będziesz mógł poprosić asystenta o połączenie, dołączenie do spotkania, udostępnienie plików w zespole czy nawet podyktować wiadomości wysłaną w czacie.

Dedykowane urządzenia do obsługi Microsoft Teams

Ciekawą informacją jest podjęcie przez Microsoft współpracy z firmami Lenovo i Yealink. Celem wspólnego projektu jest stworzenie nowych urządzeń dedykowanych do obsługi Microsoft Teams. Będą one posiadać ekran dotykowy i tryb głośnomówiący obsługiwany przez Cortanę. Lenovo ThinkSmart View, który będzie jednym z pierwszych narzędzi dedykowanych Microsoft Teams, nie jest jednak rewolucją na rynku. Podobnie narzędzia są już stosowane przez konkurenta – Google, który oferuje swoją propozycję narzędzi dla biznesu – G Suite.

Już niedługo na rynku pojawią się urządzenia dedykowane dla aplikacji Microsoft Teams
Już niedługo na rynku pojawią się nowe interaktywne urządzenia do komunikacji, dedykowane Microsoft Teams, wyposażone m.in. w sztuczną inteligencję Cortany

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm