Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Czy Facebook jest bezpieczny? Nowe funkcje prywatności użytkowników

Czy Facebook jest bezpieczny? Nowe funkcje prywatności użytkowników

Facebook w ostatnim czasie mocno stawia na zwiększanie bezpieczeństwa i prywatności użytkowników jednej z najpopularniejszych platform społecznościowych – Facebook. CEO Facebooka Mark Zuckerberg uznał za priorytet dalsze rozwijanie platformy społecznościowej z poszanowaniem prawa do prywatności i poufności użytkowników. Wiąże się to m.in. z oddaniem większej kontroli w zakresie zarządzania kontem użytkownikom platformy. Sprawdź jakie zmiany wprowadził Facebook oraz dlaczego korzystając z mediów społecznościowych warto posiadać dodatkową ochronę w postaci antywirusa.

Jakie zabezpieczenia wprowadza Facebook?

W ostatnim czasie Facebook zaproponował aż 3 nowe inicjatywy, które zwiększą poufność i bezpieczeństwo użytkowników.

Specjalny komunikat bezpieczeństwa od Facebook

Facebook zacznie zachęcać użytkowników do sprawdzenia aktualnych ustawień prywatności. Przez najbliższe 2 tygodnie, ponad 2-miliardowa populacja użytkowników Facebooka zobaczy na swoich tablicach komunikat z prośbą o zweryfikowanie stanu ustawień poufności ich kont. Informacja będzie zawierała wbudowany link, który będzie przekierowywał bezpośrednio do funkcji kontroli prywatności.

Większa prywatności dzięki funkcji: Aktywność poza Facebookiem

Nowa funkcja o nazwie Aktywność poza Facebookiem będzie zawierać podsumowanie aktywności, takich jak np. wizyty na stronach czy logowania w aplikacjach, która jest rejestrowana przez firmy zewnętrzne a następnie przekazywane Facebookowi. Po usunięciu danych z tej zakładki, Facebook nie będzie w stanie zinterpretować aktywności użytkownika ani przesyłać spersonalizowanych reklam.

Ustawienia prywatności - Facebook

Użytkownik zdecyduje, które firmy nie uzyskają zgody na śledzenie

W ostatnim czasie Facebook zbierał informacje na temat proponowanych zmian pod kątem zwiększenia bezpieczeństwa. Jedną z propozycji była możliwość wyboru, które firmy mają mieć zablokowaną możliwość śledzenia aktywności użytkownika. Funkcja ta została udostępniona w Facebook.

Czy korzystanie z Facebooka jest bezpieczne?

Samo korzystanie z mediów społecznościowych przez świadomego użytkownika jest dość bezpieczne. Jednak Social Media, w tym Facebook są często wykorzystywane do śledzenia aktywności lub podczas przeprowadzania kampanii phishingowych wyłudzających poufne dane, w tym loginy, hasła i numery kont bankowych. Podczas jakiejkolwiek aktywności związanej z użytkowaniem sieci warto wprowadzić dodatkową ochronę komputera w postaci antywirusa od rekomendowanego dostawcy.