Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Nowy God of War i Gran Turismo 7 otrzymają premierę na PlayStation 4

Nowy God of War i Gran Turismo 7 otrzymają premierę na PlayStation 4

Właściciele nowej generacji PlayStation mogą czuć się trochę zawiedzeni małą liczbą gier tworzonych specjalnie dla PS5. Okazuje się, że lista ta lista gier staje się coraz krótsza, ponieważ Sony ogłosiło, że kilka nowych gier również pojawi się na starszej konsoli PlayStation 4.

(Nie)Ekskluzywne gry na PlayStation 5

Z nowymi konsolami przychodzą nowe, lepsze gry, które nie były możliwe do stworzenia na poprzedniej generacji. Gracze kupujący nowy sprzęt oczekują bogatej biblioteki gier, niedostępnej nigdzie indziej, możliwej dzięki lepszym podzespołom i oprogramowaniu nowej generacji. Okazuje się, że tak może nie być w przypadku najnowszej generacji konsoli Sony.

Gdzie kupić kody PlayStation?
Sprawdź ofertę home.pl na doładowania PSN i PS Plus.

Z wywiadu z kierownikiem PlayStation Studios, Hermenem Hulstem, wynika, że Gran Turismo 7 i nowa część God of War (nazywana Ragnarok) nie będą ekskluzywne dla PlayStation 5 – otrzymają również swoje wersje na PS4. Obie gry, kiedy były ogłaszane, oznaczone były jako ekskluzywne dla PlayStation 5.

Hulst stwierdził, że siedmioletnia konsola jest wciąż w centrum uwagi deweloperów gier w Sony i że japońska firma nie ma zamiaru zostawiać 110 milionów posiadaczy PS4 bez nowych gier. „To byłyby naprawdę złe wiadomości dla fanów PS4 i szczerze mówiąc, nie byłoby to dobre dla biznesu” powiedział podczas podcastu PlayStation.

Konsole PlayStaion 5 wciąż są trudno dostępne, co spowodowane jest opóźnieniami w produkcji i zwiększonym zainteresowaniem grami wideo w ostatnich latach, wzmożonym przez lockdowny i kwarantanny na całym świecie. Od premiery do 31 marca 2021 Sony sprzedało niecałe 8 milionów konsol PS5, co w porównaniu do 110 milionów PS4, jest wciąż dość małą liczbą.

Horizon Forbidden West na PlayStation 4

Nowe gry Sony trafią na PlayStation 4

Najwyraźniej Sony uznało, że opłaca się włożyć więcej pracy w przygotowanie wersji z mniejszymi detalami i wymaganiami sprzętowymi, by móc sprzedać nowe gry na PlayStation 4. Tworzenie różnych wersji graficznych prawdopodobnie ułatwia także proces portowania gier PlayStation na komputery PC, co Sony ma zamiar robić coraz częściej. Ważne tylko, by deweloperzy PlayStation wyciągnęli wnioski z błędów, które popełnił CD Projekt Red podczas tworzenia Cyberpunk 2077 na PS4 i Xbox One.

Skorzystaj z darmowych gier w PlayStation Plus

W wywiadze z blogiem PlayStation Blog, Hulst wypowiedział się także na temat potencjalnych dat, w których możemy spodziewać się premiery nowych gier. Potwierdził, że nowy God of War i Gran Turismo 7 przesunięte zostały na 2022. Dodał, że prace nad Horizon Fobidden West, tytułem który także otrzyma wersję na PS4, idą dobrze i gra prawdopodobnie będzie gotowa na tegoroczny sezon świąteczny.

Posłuchaj pełnego podcastu PlayStation z Hermenem Hulstem – kliknij tutaj.