Wiadomości

Uncharted 4 na PC? Sony ujawnia nowy port w raporcie dla inwestorów

Czy Uncharted 4 trafi na PC? Wygląda na to, że tak. Sprawdź, jakie informacje sony zawarło w raporcie dla inwestorów, opublikowanym pod koniec tego maja.

Sony szykuje port Uncharted 4: Kres Złodzieja na PC

Pod koniec marca, Sony opublikowało raport dla swoich inwestorów, w którym japońska firma pochwaliła się dobrymi wynikami finansowymi i wzrostami związanymi z premierą PlayStation 5. Jeden ze slajdów przykuł szczególną uwagę posiadaczy gamingowych komputerów.

Na slajdzie zatytułowanym „Nowe wektory wzrostu”, Sony przedstawia swoje dane i plany związane z rozwojem marki poza konsolą PlayStation. Między innymi, chwali się zyskami z PCtowej wersji Horizon Zero Dawn, której zwrot inwestycji wyniósł ponad 250%. Zrozumiałe jest więc, że Sony chce poszerzyć swoje PCtowe portfolio, wypuszczając kolejne porty gier. Kolejną grą ze stajni PlayStation, która trafiła na PC, to Days Gone. Wyniki sprzedaży jeszcze nie są znane, ponieważ premiera na PC miała miejsce 18 maja.

Gdzie kupić PS Plus?
Skorzystaj z oferty PlayStation Plus w home.pl

Jednak najciekawszą informacją z tego slajdu okazało się być małe logo gry, znajdujące się w sekcji „Więcej zaplanowanych gier na PC”. Mianowicie chodzi o Uncharted 4: Kres Złodzieja. Sony wcześniej zapowiadało, że będzie rozpatrywać więcej portów na PC, lecz nie mówiło dokładnie jakie gry ma na myśli. Wewnętrzna biblioteka gier PlayStation jest ogromna, zawarte są w niej gry jak The Last of Us, God of War, inFamous, Little Big Planet, Spiderman, Bloodborne, Ghost of Tsushima i wiele, wiele innych.

Wygląda na to, że raport wyprzedził oficjalne ogłoszenie. Możliwe też, że Sony z premedytacją umieściło tę informację w raporcie, wiedząc, że wiadomość o Uncharted 4 na PC rozejdzie się po mediach. Kiedy informacje o dacie premiery? Oficjalne ogłoszenie może być tuż za rogiem, ponieważ Sony w tym roku (podobnie jak w 2019) omija czerwcowe targi E3 i optuje w prowadzenie własnych transmisji.

Na dzisiaj (27 maja) zaplanowane jest wydarzenie PlayStation State of Play, podczas którego, między innymi ogłoszeniami, zostanie przedstawiony gameplay nowej części Horizon Forbidden West.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm