Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Microsoft planuje dodać wsparcie dla wielu kont w komunikatorze Teams

Microsoft planuje dodać wsparcie dla wielu kont w komunikatorze Teams

Microsoft stale rozwija swój komunikator i centralną aplikację pakietu Microsoft 365 – Microsoft Teams. Niedawno ogłosił, że zostanie dodane wsparcie dla przełączania się pomiędzy kontami, bez potrzeby wpisywania danych logowania.

Przełączanie się między kontami Microsoft Teams

Nowe funkcje, dodatki i poprawki są ciągle dodawane do aplikacji pakietu Microsoft 365. Teams jest jedną z najszybciej rozwijanych aplikacji, ponieważ komunikator jest traktowany jak centralna aplikacja całego środowiska Office i narzędzi 365. Gigant z Redmond stale zbiera dane i wsłuchuje się w sugestie użytkowników, by zapewnić jak najlepsze działanie aplikacji.

Możliwość przełączania się pomiędzy kontami użytkowników jest obecnie najwyżej punktowanym zgłoszeniem na stronie Microsoftu. W opisie zgłoszenia można przeczytać:

„Potrzebujemy możliwości logowania się wieloma kontami. Wielu z nas posiada kilka kont Office 365 z różnych powodów (doradztwo, etc.), więc potrzebujemy bezpośredniego dostępu do zespołów. Nie jest to kwestia utworzenia federacji czy komunikacji B2B, chodzi tu o nowe dane dostępowe Office 365, które zostały utworzone w innej organizacji. Dziś aplikacja pozwala na logowanie się tylko jednym kontem, co blokuje naszą pracę.”

Obecnie, przełączanie się między kontami jest możliwe, lecz za każdym razem Teams wymaga wprowadzenia danych logowania do drugiego konta. Może być to szczególnie frustrujące kiedy organizacja, w której założone jest konto, wymaga weryfikacji dwuetapowej w aplikacji lub przez SMS. Zatem kiedy możemy spodziewać się dodania mozliwości przełączania się między kontami?

Dziękujemy za stale napływające sugestie i cierpliwość. Słuchamy i wyraźnie słyszymy, że wymagacie wsparcia dla wielu kont w aplikacji Teams na komputery. Pracujemy nad dodaniem tej funkcji, oraz nad aktualizacją architektury naszej aplikacji by zapewnić odpowiednią wydajność i funkcjonalność. Biorąc pod uwagę złożoność zadania, celujemy w druga połowę 2022 roku, by wdrożyć to wsparcie. Powiadomimy was, kiedy będziemy znali dokładniejszą datę. Dziękujemy.

Wynika z tego, że osoby, które korzystają z Microsoft Teams i często przełączają się między kontami, muszą uzbroić się w cierpliwość. Funkcja zostanie dodana, lecz na razie Microsoft spodziewa się, że prace nad nią zostaną ukończone w drugiej połowie 2022 roku.

Zobacz najlepsze funkcje, dostępne w Microsoft Teams.