Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Test najlepszych antywirusów na Androida od AV-test.org – aplikacje z home.pl ponownie z wyróżnieniem!

Test najlepszych antywirusów na Androida od AV-test.org – aplikacje z home.pl ponownie z wyróżnieniem!

Nie tak dawno serwis AV-test.org opublikował wyniki testu 18 aplikacji antywirusowych dla użytkowników domowych z systemem Windows 10, a także 16 pakietów bezpieczeństwa dla sektora biznesowego. Wyróżnienie w nim produktów Norton oraz Kaspersky było potwierdzeniem słuszności wprowadzenia tych usług do oferty home.pl. W między czasie zastanawialiśmy się również, jak wyglądałyby wyniki testów dla urządzeń mobilnych, które są w dużej mierze bardziej podatne na ataki hakerów i kradzież tożsamości. Nie minęły 3 tygodnie, a renomowany serwis zajął się i tym tematem. Ponownie produkty z oferty home.pl zostały nagrodzone i wyróżnione przez specjalistów!

Wyniki testu aplikacji antywirusowych

Test przeprowadzono w oparciu o urządzenia mobilne z systemem Android w wersji 6.0.1. Nie jest to najnowsza odsłona tego systemu, jednak wciąż jest ona bardzo popularna wśród użytkowników smartfonów. W zestawieniu pojawiło się łącznie 21 aplikacji – zarówno darmowych jak i komercyjnych. Specjaliści z serwisu AV-test.org sprawdzili w akcji nie tylko skuteczność ochrony, ale także użyteczności (czyli łatwości w konfiguracji aplikacji).

Wyniki testu pakietów antywirusowych dla użytkowników systemu Android – źródło av-test.org

Efekt? Jest dość zaskakujący, ponieważ certyfikat jakości serwisu przyznano 20 aplikacjom, a jedyną, która nie uzyskała wyników przynajmniej na satysfakcjonującym poziomie jest… Play Protect od Google, czyli domyślny skaner antywirusowy w sklepie z aplikacjami. Warto podkreślić, że wśród testowanych pozycji z najwyższymi notami od ekspertów AV-test znalazły się aplikacje antywirusowe z oferty home.pl, a więc: Norton Security Online oraz Kaspersky Internet Security. Specjaliści z AV-test.org przydzielili im najwyższe oceny zarówno w kwestii skuteczności w walce z wirusami oraz innymi zagrożeniami, jak również za łatwość konfiguracji i przejrzystość w działaniu aplikacji.

Wyniki testu przeprowadzonego przez serwis AV-test.org wykazały, że w przypadku urządzeń z systemem Android użytkownicy powinni stale poszukiwać dodatkowych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo. Mimo aktywności Google i wydawanych co rok kolejnych iteracji tego systemu, producenci nie kwapią się do równie szybkiego wprowadzania nowych wersji zabezpieczeń na wydawane przez nich urządzenia. To powoduje, że użytkownicy Androida są głównym celem cyberprzestępców na rynku mobilnym. W tej sytuacji inwestycja w oprogramowanie antywirusowe jest jak najbardziej wskazane. Zwłaszcza gdy smartfony z Androidem są urządzeniami firmowymi, na których przechowujemy kluczowe, wrażliwe dane. – twierdzi Dariusz Kowalski, Head of Marketplace w home.pl

Szczególnie zastanawiający w zestawieniu AV-test.org jest wynik aplikacji Play Protect, która jest pierwszym filtrem weryfikującym, czy instalowana przez nas aplikacja w sklepie Google jest wiarygodna i bezpieczna. Według ekspertów serwisu na ponad 2700 przypadków  szkodliwego oprogramowania odnotowanego w bazach antywirusowych w ostatnich 4 tygodniach rozwiązanie Google skutecznie zablokowało zaledwie 49,4% z nich. – Polacy codziennie wykonują kilkaset tysięcy instalacji aplikacji mobilnych na smartfonach wyposażonych w system Android. Część z nich zawiera tzw. oprogramowanie szpiegujące, które działa za naszymi plecami wysyłając wrażliwe dane na zewnętrzne serwery. Teoretycznie sklep Google powinien takie aplikacje usuwać, w praktyce jednak rozwiązanie Play Protect nie jest na tyle skuteczne, aby ochronić mniej świadomych użytkowników przed fatalnymi skutkami instalacji. Dlatego też warto zastanowić się na dodatkową barierą ochronną w postaci kompleksowych aplikacji antywirusowych. Klienci home.pl mają pewność, że proponowane przez nas rozwiązania w postaci Norton Security Online oraz Kaspersky Internet Security są czołowymi aplikacjami do ochrony przed cyberzagrożeniami. Wyniki niezależnego testu serwisu AV-test.org są tego dowodem. – dodaje Dariusz Kowalski.

Pełna wersja wyników testu jest dostępna pod adresem https://www.av-test.org/en/antivirus/mobile-devices/

Zamów ochronę dla swojego urządzenia mobilnego w wyjątkowej cenie na rynku, już od 49 zł netto: