Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Czym są płatności cykliczne i jak chronią przed utratą dostępu do domeny lub poczty email

Czym są płatności cykliczne i jak chronią przed utratą dostępu do domeny lub poczty email

Wyjazdy na urlopy, choroba, a nawet chaos informacyjny w Twojej firmie mogą przyczynić się do przegapienia terminu płatności za domenę lub hosting. Niedostępność tych usług to realne straty dla każdego przedsiębiorstwa ponieważ – dosłownie – cała oferta usługowa lub produktowa „znika” z Internetu. Nawet w sytuacji, gdy potencjalni klienci znajdą adres witryny w wyszukiwarce Google, nie wejdą na Twoją stronę ponieważ nie będzie ona działać. Nie wyślą również do Ciebie wiadomości email, gdyż adresy pocztowe również przestają funkcjonować. Dobrym pomysłem na zapewnienie ciągłości działania usług bez względu na okoliczności jest skorzystanie z tzw. płatności cyklicznych.

Czym są płatności cykliczne?

Płatności cykliczne to płatności dokonywane w regularnym przedziale czasu np. co miesiąc lub rok. W odróżnieniu jednak od tradycyjnych przelewów bankowych lub pay-by-link są wykonywane automatycznie po dokonaniu autoryzacji do karty kredytowej (lub karty prepaid) przy pierwszej opłacie za usługę. Dane karty są następnie zapamiętywane przez operatora płatności i zapisywane w celu dokonania kolejnej przy zakończeniu abonamentu miesięcznego lub rocznego dla danej usługi.

Skorzystaj z płatności cyklicznych w home.pl i odbierz dodatkowy rabat!

OPŁAĆ USŁUGĘ W HOME.PL KORZYSTAJĄC Z PŁATNOŚCI CYKLICZNEJ KARTĄ MASTERCARD, a otrzymasz poniższe benefity:

Rabat 10% na pakiet Office 365 (abonament miesięczny)

Rabat 10% na Google Workspace (abonament miesięczny)

Rabat 5% na usługę homecloud backup premium L – 100 GB (abonament miesięczny)

Zapłaciłeś już za usługę w home.pl z wykorzystaniem płatności cyklicznej? Wejdź na https://home.pl/formularz-email/ i wyślij nam wiadomość z danymi kontaktowymi wpisując w temacie „Rabat za płatności cykliczne”. Skontaktujemy się z Tobą i otrzymasz od nas kod rabatowy. Zapoznaj się z regulaminem promocji dla płatności cyklicznych w home.pl

W Stanach Zjednoczonych, gdzie 75% wszystkich płatności online jest wykonywanych za pomocą kart debetowych, co czwarta płatność dotyczy właśnie płatności cyklicznych.  Opisana metoda ma szczególnie znaczenie dla serwisów oferujących abonamenty na usługi rozrywkowe (np. Netflix, Spotify), ale również aplikacje biznesowe dostępne w formie subskrypcji.

Jak Amerykanie używają kart debetowych do płatności online? – źródło: ValuePenguin

Jakie są zalety płatności cyklicznych?

  • WYGODA I OSZCZĘDNOŚĆ CZASU. Informacje o płatności wprowadzane są tylko raz, przy pierwszej transakcji i autoryzacji karty. Reszta dokonuje się automatycznie, usługi opłacane są regularnie co miesiąc lub rok. Twoje biurko nie będzie zapełnione dodatkowymi dokumentami.
  • NIE ZAPOMNISZ O PŁATNOŚCI, więc Twoja strona WWW i poczta email działa nieprzerwanie, a Ty zajmujesz się tylko rozwojem swojego biznesu. Warto pamiętać, że w przypadku nieopłacenia domeny na czas jej ponowna aktywacja na serwerach DNS trwa do 30 godzin. Dlatego też do czasu księgowania środków należy doliczyć czas propagacji adresu w sieci. Z aktywną płatnością cykliczną taka sytuacja nie będzie miała miejsca.
  • BEZPIECZEŃSTWO. Płatności cykliczne są dokonywane wyłącznie przez doświadczonych operatorów płatności (np. PayU), stawiających na maksymalne bezpieczeństwo pojedynczej transakcji. Wszystkie dane karty są przesyłane szyfrowanym połączeniem, a następnie zapisywane w formie tzw. hashów, co uniemożliwia podsłuchanie ich przez cyberprzestępców.
  • SZYBSZY DOSTĘP DO FAKTUR. Ma to szczególne znaczenie, gdy chcesz posumować kwoty swoich faktur za ostatni miesiąc . W przypadku płatności cyklicznych płatność jest dokonywana od razu po wygenerowaniu tzw. zamówienia przez operatora usługi, a faktura wystawiana jest od razu w formie elektronicznej. Nie musisz czekać kilku dni na wysłanie dokumentu do Twojej firmy.

O czym należy pamiętać przy aktywacji płatności cyklicznych?

  • UPEWNIJ SIĘ, ŻE POSIADASZ ŚRODKI NA KARCIE. Odpowiedni stan środków jest konieczny do opłacenia usług. W przypadku odnotowania błędu – otrzymasz wiadomość email o nieudanej transakcji.
  • SPRAWDŹ, CZY KARTA JEST WAŻNA. Każda karta kredytowa lub prepaid posiada swoją ważność. Nawet gdy stan konta jest w pełni wystarczający do wykonania płatności, ta nie zostanie dokonana ponieważ nieważna karta nie będzie autoryzowana przez bank. W ustawieniach metod płatności u swojego operatora usługi z łatwością usuniesz i dodasz aktualną kartę.

Sprawdź jak możesz użyć płatności cyklicznych w home.pl pod adresem https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-wlaczyc-platnosci-cykliczne-payu-w-panelu-klienta-home-pl