Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Gdzie oglądać filmy i seriale online – polecane platformy streamingowe

Gdzie oglądać filmy i seriale online – polecane platformy streamingowe

Filmy i seriale online to już stały element współczesnej rozrywki. Użytkownicy nieustannie szukają najlepszych propozycji do obejrzenia w weekend, wieczorem lub w trasie. Duży wybór usług streamingowych (których ciągle przybywa!) nie ułatwia wyboru. Co oferują najpopularniejsze serwisy z filmami online? Zapoznaj się z naszą listą oraz cechami, które wyróżniają daną platformę VOD.

W poniższym tekście zgromadziliśmy najważniejsze informacje o dostępnych serwisach z filmami w Internecie. Zdecydowana większość z nich wymaga aktywacji konta i opłat abonamentowych, jednakże znajdziesz wśród nich propozycje, które oferują także darmowe filmy.

Na jakich urządzeniach można oglądać filmy online?

Nowoczesne platformy streamingowe nie ograniczają już dostępności swoich serwisów, ponieważ zależy im na jak najszerszej widowni. Praktycznie każda usługa VOD jest aktywna przy użyciu najpopularniejszych przeglądarek internetowych. To z kolei powoduje, że nie ma znaczenia z którego urządzenia tak naprawdę korzystasz. Ważne, aby było one podłączone do sieci. Oprócz tego platformy streamingowe posiadają także własne aplikacje, które zainstalujesz za pomocą odpowiednich sklepów z oprogramowaniem:

 • Google Play (dla Androida)
 • App Store (dla iOS)
 • AppGallery (dla smartfonów Huawei)

Gdzie oglądać filmy w Internecie?

Obecnie na rynku znajdziesz nawet kilkadziesiąt serwisów, w których kupisz dostęp do wybranych tytułów lub abonament bez limitów. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy (warto je przeanalizować indywidualnie). Część serwisów jest również skierowana na konkretny rynek i użytkownicy z Polski nie będą w stanie się zarejestrować i korzystać z zasobów. Jak w tej sytuacji wybrać odpowiednią usługę do oglądania filmów online? Na naszej liście znajdziesz serwisy, które mają już ugruntowaną pozycję, bogatą bibliotekę filmów oraz seriali, a także posiadają wsparcie (lub niebawem otworzą się) na polskim rynku.

Gdzie warto obejrzeć nowości filmowe – lista:

CDA Premium

To polski, dynamicznie rozwijający się serwis z filmami online, który z pewnością wyróżnia się wśród swoich konkurentów. W bibliotece, w której aktualnie znajduje ponad 10 tysięcy filmów i seriali, nie brakuje praktycznie żadnego gatunku – horroru, science-fiction, dramatów, komedii, akcji lub animacji dla dzieci. Różnorodność produkcji jest mocną stroną CDA Premium.

Kod z dostępem do CDA Premium kupisz m.in. w home.pl. Skorzystaj z tej wygodnej opcji poniżej:

CDA Premium w pigułce:

 • bogata biblioteka filmów i seriali, często mniej znanych,
 • brak konieczności dodawania karty płatniczej, możesz skorzystać z kodu dostępu na 30 lub 90 dni,
 • biblioteka tytułów jest regularnie aktualizowana,
 • produkcje pochodzą bezpośrednio od polskich dystrybutorów,
 • serwis dostępny przez przeglądarkę, na Androidzie, AppStore oraz iOS i Smart TV
CDA Premium - serwis z filmami i serialami online

Netflix

Netflixa nie trzeba szerzej przedstawiać. To bijący rekordy popularności serwis VOD, w którym dostępne są tysiące filmów i seriali. Duża część z nich została wyprodukowana przez samego Netflixa i cieszy się niesłabnącą popularnością (m.in. Stranger Things, Wiedźmin, Dom z papieru, Królowa i inne). Jego największą zaletą jest intuicyjny podział na kategorie z gatunkami, listami TOP 10, zapowiedziami oraz wsparcie ze strony sztucznej inteligencji, która podpowiada (np. w formie powiadomień lub maili) jakie tytuły warto obejrzeć. Usługi Netflixa są dostępne zarówno po podpięciu karty, jak i w formie przedpłaconej za pomocą vouchera.

Posiadasz już konto? Sprawdź listę polecanych filmów na Netflix i dodaj je do swojej listy.

Netflix w pigułce:

 • jedna z największych bibliotek filmów i seriali na świecie,
 • Netflix Originals – filmy oraz seriale produkowane przez studio, niedostępne poza serwisem
 • wysoka jakość obrazu,
 • dostępność filmów z napisami, jak również filmów z lektorem,
 • dostęp przez przeglądarkę i aplikacje na Androidzie, iOS oraz Smart TV.
Netflix - filmy i seriale online w aplikacji oraz przeglądarce

HBO GO & HBO Max

Aktualizacja: Wg oficjalnej informacji prasowej platforma HBO Max będzie dostępna w Polsce od 8 marca 2022 roku!

To de facto 2 osobne usługi należące do jednej stacji, ale różniące się od siebie zawartością. HBO GO jest przeznaczone na rynek europejski, a Max na rynek amerykański. Już niedługo (od 8 marca 2022 roku) stacja ujednolici jednak swój produkt i docelowo postawi na wersję Max, która trafi także do Europy, w tym do Polski. Produkcje HBO to w dużej mierze dobrze znane i kultowe seriale (Gra o tron, True Detective, Kompania Braci), a także filmowe hity dostępne kilka tygodni po premierze kinowej. Co ciekawe, w przypadku HBO Max stacja zdecydowała się także udostępnić część nowych filmów tego samego dnia co w kinie, czym wyróżnia swoją ofertę wśród konkurencji.

HBO Go i HBO Max w pigułce:

 • Seriale i filmy wyprodukowane przez HBO,
 • Nowości prosto z kina (w tym premiery na równi z premierami kinowymi w HBO Max),
 • Subskrypcja przez płatność z karty (lub Paypal) oraz poprzez płatności od operatora komórkowego/TV,
 • HBO Max z ograniczoną dostępnością w Polsce (dostępność od 8 marca 2022 roku),
 • Planowany tańszy abonament Max, ale z reklamami.
HBO Max - logo

Rakuten TV

Rakuten TV nie jest może tak dobrze znany w Polsce, ale w Europie rozwija się bardzo dynamicznie. Co ciekawe, nie jest to typowy serwis, w którym opłacamy stały abonament z nielimitowanym dostępem do filmów. W ramach transakcji użytkownik może wybrać konkretne tytuły lub pakiet (już od 7,99 zł) bez dalszych zobowiązań. Jest to więc forma internetowej wypożyczalni, oferująca głośne, wysokobudżetowe produkcje. Widownia znajdzie tam również kilka treści dostępnych za darmo.

Rakuten TV w pigułce:

 • Dużo nowości filmowych, nagradzanych produkcji z podziałem na gatunki,
 • Wysoka jakość obrazu (UHD),
 • Nietypowy model subskrypcji – zakup pojedynczego tytułu lub pakietu,
 • Dostępne, ale limitowane treści bezpłatne.
Filmy i seriale online na Rakuten TV

Youtube Movies & Youtube Premium

Z Youtube korzysta cały świat, ale nie każdy wie, że serwis ten w wersji komercyjnej oferuje dużą liczbę unikatowej treści i jest jedną z ciekawszych propozycji dla miłośników kinematografii. Co ważne, Youtube rozdziela dostęp do treści płatnych na 2 obszary: poprzez konto Premium (gdzie użytkownik ma dostęp do specjalnych materiałów niedostępnych w wersji darmowej) oraz poprzez serwis Youtube Movies, w którym każdy może zakupić dostęp do wybranego filmu. Użytkownicy Youtube Movies nie muszą mieć wykupionego pakietu Premium i odwrotnie – posiadacze Premium nie mają dostępu do hitów kinowych na żądanie.

Youtube Movies i Premium w pigułce:

 • Największy serwis video na świecie
 • Oryginalne produkcje Youtube Originals w pakiecie Premium
 • Bogata baza filmów w usłudzie Movies, z zakupem „na żądanie”
 • Wysoka jakość obrazu i dostępność na praktycznie każdej platformie – od Smart TV po smartfony.
Filmy online na Youtube Movies

Apple TV+

Urządzenia Apple są doskonale znane na całym świecie, a premiera nowych Iphone’ów, Macbooków oraz gadżetów z logiem jabłka to zawsze wielkie wydarzenie w branży nowych technologii. Amerykańska firma od kilku lat aktywnie działa w branży rozrywkowej i oferuje serwis streamingowy z filmami i serialami. Apple TV+ to w dużej części oryginalne produkcje, które mają za zadanie zachęcić użytkowników poszukujących czegoś nietuzinkowego. Platforma jest otwarta dla wszystkich i nie wiąże się z koniecznością posiadania urządzenia tej marki. Co najważniejsze, Apple TV+ w swoim abonamencie oferuje aż 6 urządzeń podłączonych do konta jednocześnie. Dla wielu klientów jest to ważny argument!

Apple TV+ w pigułce:

 • Oryginalne produkcje filmowe od Apple+,
 • Rok abonamentu gratis jeśli zakupiłeś urządzenie Apple,
 • Nie musisz posiadać urządzenia Apple, aby korzystać z serwisu,
 • Nawet 6 urządzeń podłączonych jednocześnie.
Filmy i seriale na Apple TV+

Amazon Prime Video

Oferta streamingu na Amazonie jest bardzo kusząca zwłaszcza dla miłośników wysokiej jakości obrazu. Jeżeli dysponujesz odpowiednim sprzętem to na pewno docenisz seanse filmowe w standardzie 4K z włączonym HDRem. Aby oglądać produkcje Amazona i inne filmy publikowane na tej platformie, nie musisz posiadać ciągłego dostępu do Internetu. W aplikacji jest dostępna opcja „offline”, dzięki której wybrane pozycje pobierzesz najpierw na swoje urządzenie. To wygodny i dobry sposób na obejrzenie czegoś ciekawe np. podczas lotu lub podróży w pociągu.

Amazon Prime Video w pigułce:

 • Do 3 urządzeń podłączonych jednocześnie do konta,
 • Opcja oglądania filmów i seriali offline,
 • Wysoka jakość 4K z HDR,
 • Duża liczba oryginalnych, własnych produkcji niedostępnych poza platformą Prime Video.
Filmy dostępne na Amazon Prime Video

iQIYI

Lubisz kino azjatyckie, produkcje anime oraz nietuzinkowe filmy dokumentalne i programy rozrywkowe? iQIYI to serwis, który powinien trafić na orbitę Twoich zainteresowań. Nie jest to popularna platforma w Polsce, ale na całym świecie zebrała ponad 500 milionów widzów co czyni ją… numerem 1 wśród wszystkich usług tego typu. Oczywiście duża w tym zasługa rynku chińskiego, aczkolwiek plany IQIYI są bardzo ambitne i dotyczą rozwoju marki praktycznie na każdym kontynencie.

iQIYI w pigułce:

 • Serwis z produkcjami dla miłośników kina azjatyckiego oraz anime
 • Niska cena abonamentu (od 3,99$/miesiąc)
 • Duża baza dla fanów anime,
 • Część treści jest dostępna za darmo,
 • Brak jakości 4K (ale jest 1080P),
 • Brak języka polskiego.
Filmy azjatyckie, anime online

Kanopy

Kanopy to serwis streamingowy, który nie jest dostępny dla szerszej publiki. Aby zarejestrować swoje konto musisz posiadać aktywną kartę ucznia konkretnej szkoły (uczelni) lub biblioteki za granicą. Dzięki temu dostęp do filmów jest w pełni darmowy. Zasoby Kanopy nie są też zbyt duże i ograniczają się do produkcji filmowych niezależnych oraz dokumentów. Mimo wszystko, jeśli studiujesz za granicą to warto się tą usługą zainteresować.

 • Serwis tylko dla uczniów i czytelników/uczelni wybranych bibliotek w USA i Europie (lista dostępna przy rejestracji konta),
 • Do wyboru: produkcje niezależne i dokumenty,
 • Rejestracja bez karty kredytowej, obowiązuje karta studenta lub biblioteki.
Kanopy - serwis online z filmami niezależnymi