Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Czy poczta email ma wpływ na sukces w biznesie? Poznaj 5 zasad wyboru odpowiedniego adresu email.

Czy poczta email ma wpływ na sukces w biznesie? Poznaj 5 zasad wyboru odpowiedniego adresu email.

Przed rozwojem technologii cyfrowych interakcja biznesowa odbywała się za pośrednictwem zwykłej komunikacji pocztowej. Dwudziesty pierwszy wiek był naznaczony przestarzałością kopert, znaczków pocztowych i innych powiązanych działań. Usługa pocztowa została zaktualizowana do wyższego i zaawansowanego poziomu.

Jednak idea komunikacji pocztowej nie zniknęła. Dzisiejsze środowisko biznesowe wymaga poważnego podejścia do szczegółów wiadomości e-mail, w tym nazwy użytkownika. Ponieważ Internet wyeliminował wszelkie granice dotyczące działalności komercyjnej, poziom konkurencji gwałtownie się zwiększył. W rezultacie każdy subtelny i niegdyś niepozorny szczegół może być decydującym czynnikiem powodującym sukces lub porażkę. Co więcej, wprowadzenie takiego pojęcia, jak „spam” zmusiło ludzi do bycia bardziej uważnym i czujnym na dane wymagane przez nadawcę.

Na przykład, nawet godna oferta może zostać zaniedbana przez większość użytkowników, jeśli jest ona wysyłana przez kontakt z frywolną nazwą użytkownika i domeną, która nie jest wiarygodna. Prawdziwy lider w swojej branży wie, że dobre adresy e-mail odgrywają ważną rolę w świecie biznesu i interakcji handlowych. Właśnie dlatego przedstawiamy 5 zasad wyboru odpowiedniego adresu e-mail.

Zasada 1: Domena odzwierciedla Twoją wiarygodność i profesjonalizm

Chociaż słowa „gmail” i „yahoo” są powiązane z wybitnymi firmami, to na poważnie brakuje im wyjątkowości, ponieważ każdy może utworzyć konto e-mail przy użyciu tych serwisów.  Porównajmy dwa przykłady firmowych adresów e-mail: januszkowalski@darmowa-poczta.pl i januszkowalski@firma-januszkowalski.pl. Ta druga opcja jest bardziej atrakcyjna niż jej darmowy odpowiednik.

Adres we własnej domenie dodaje prestiżu i świadczy o profesjonalizmie firmy. Szczególnie w przypadku mikro i małych firm, które swoją wiarygodność i popularność muszą budować dłużej niż wielkie spółki. Wybierając płatną opcję, nie tylko minimalizujemy problem spamu, ale jednocześnie mamy realny wpływ na wykorzystanie pojemności konta pocztowego.

Zasada 2: Pozostaw pseudonimy dla osobistej komunikacji

Niektórzy użytkownicy mają dziesiątki kont e-mail do przeznaczonych do różnych celów np. zakupy czy udziału w konkursach. Najważniejsze, aby przy tworzeniu konta email stosowanego w komunikacji biznesowej wykluczyć wszelkie pseudonimy. Nazwa „różowapantera” lub „mistrzkierownicy” nie jest odpowiednim przykładem profesjonalnego adresu e-mail.

Zasada 3: Wyklucz liczby

Populacja globu to ponad 7 miliardów ludzi. Jakie jest prawdopodobieństwo posiadania unikalnego imienia i nazwiska? Rzeczywiście, ludzie o pospolitych nazwiskach, takich jak Jan Kowalski, napotykają poważne problemy z wyborem adresu e-mail.

Opcjonalne adresy zawierające liczby wraz z nazwą użytkownika są często oferowane jako darmowe zasoby e-mail. W rezultacie użytkownik może wybrać „jankowalski2018” lub „20jankowalski18” i inne różne oferty. Niestety, trudny świat biznesu nie dba o żadne wymówki i konta e-mail zawierające numery są uważane za niewiarygodne.

Zasada 4: Ogólne nazwy dla pewnych celów

Biznesowe adresy e-mailowe takie jak info@twojafirma.com lub pomoc@twojafirma.pl są bardzo rozpowszechnione w przestrzeni internetowej.  Umieszczenie w adresie firmowym nazwy działu jest doskonałym sposobem na ułatwienie komunikacji.

Takim formatem można posługiwać się w komunikacji z klientami lub partnerami biznesowymi np. na stronie internetowej lub w prezentacjach. Adresy biuro@, sekretariat@, transport@ są o wiele łatwiejsze do zapamiętania z perspektywy użytkownika, który chce zdobyć taką informację jak najszybciej.

Zasada 5: Unikaj wskazania specjalizacji lub stanowiska w firmie

Doświadczenie pokazuje, że ludzka wyobraźnia w komponowaniu adresów e-mail jest nieskończona. Na przykład użytkownik „marketingowiec89” zdecydowanie musi nauczyć się tworzyć profesjonalne konto e-mail. Z jednej strony ten przykład ma cechę wyróżniającą się, mianowicie wskazanie specjalizacji lub umiejętności użytkownika. Jednak mało prawdopodobne jest, aby odbiorca bardzo przejmował się tą konkretną informacją. Wskazania stanowiska lub zawodu należy umieszczać po prostu jako jedną z informacji w stopce.

Wymienione powyżej zasady tworzenia profesjonalnych kont e-mail nie mają na celu ograniczenia wyobraźni czy kreatywności. Oczywiście zdarzają się przypadki, gdy firma kojarzy się z pewnym poziomem kreatywności, szczególnie gdy pracownicy muszą wyrazić swoją różnorodność w każdym aspekcie – w tym w adresie e-mail.

Prawdziwy lider swojej branży wie, że adres we własnej domenie wygląda profesjonalnie i wzbudza większe zaufanie niż email na darmowym portalu. Korzystając z narzędzi oferowanych przez home.pl utworzenie go i obsługa nie są wcale trudniejsze niż założenie poczty na darmowym portalu.

TAGI: / /