Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Jak przechowywać dane w bezpiecznej w chmurze? Poznaj możliwości Dropbox Business w home.pl

Jak przechowywać dane w bezpiecznej w chmurze? Poznaj możliwości Dropbox Business w home.pl

Korzystanie z dokumentów firmowych już kilka lat temu wyszło poza klasyczną „papierologię” w biurze. Aktualnie małe i średnie przedsiębiorstwa coraz chętniej używają cyfrowych odpowiedników np. wysyłanych na pocztę email. Cel jest prosty – ułatwić dostęp do informacji konkretnym pracownikom bez konieczności kserowania, kopiowania i generowania duplikatów, co z kolei pochłania bardzo dużo czasu i wiąże się z potencjalnym zniszczeniem dokumentów fizycznych. Aby zapewnić naszym klientom najlepszą formę przechowywania oraz udostępniania plików za pomocą chmury, wprowadziliśmy usługę Dropbox Business.

Czym jest Dropbox Business?

Dropbox Business to usługa korzystająca z chmury technologicznej, dzięki której użytkownicy mogą swobodnie dzielić się danymi cyfrowymi przechowywanymi w formie pojedynczych plików oraz folderów. Najprościej ujmując, jest to wirtualny dysk, który pełni rolę centralnej przechowalni plików dla firmy. Dostęp do dysku mają użytkownicy korzystający z konkretnej licencji Dropbox Business (jako organizacja). Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby pojedyncze zasoby udostępniać użytkownikom zewnętrznym np. w celu pobrania dokumentu PDF, prezentacji, faktury, multimediów itd. Wszystkie dane są przesyłane szyfrowanym połączeniem TLS/SSL, a do szyfrowania przechowywanych plików wykorzystywany jest 256-bitowy klucz AES.

Wygodne udostępnianie plików – dla zewnętrznego użytkownika lub pracownika w zespole.

Dodatkowym atutem Dropboxa jest wbudowana integracja z aplikacjami Office 365 – z poziomu wirtualnego dysku użytkownik stworzy i edytuje dokument w aplikacji Word, Excel lub Powerpoint.

Czym różni się Dropbox Business od zwykłego Dropboxa?

Dropbox jest niezwykle popularną usługą, sprawdzoną przez miliony użytkowników na całym świecie. Większość z nich korzysta jednak z wersji przeznaczonej dla osób prywatnych, która posiada szereg ograniczeń. Wersja Business jest z kolei skierowana do firm, które na co dzień chcą przechowywać dane cyfrowe w chmurze posiadającej większa przestrzeń oraz możliwości zabezpieczania danych. Do największych atutów Dropbox Business należą:

 • większa pojemność na pliki (3 TB lub nielimitowana przestrzeń w wersji Advanced),
 • rozbudowane opcje administrowania użytkownikami w panelu organizacji,
 • opcje tworzenia grup i folderów dla zespołów,
 • narzędzia do przenoszenia danych między kontami użytkowników,
 • rozszerzone możliwości odzyskiwania skasowanych plików (nawet do 120 dni).
Wygląd przykładowego folderu do zapisywania plików.

Dlaczego warto korzystać z Dropbox Business jako dysku do przechowywania plików?

Korzystanie z wirtualnego dysku Dropbox Business niesie za sobą szereg korzyści tj.:

 • dostęp do tych samych plików i folderów na każdym urządzeniu, bez względu na miejsce, w którym się znajdujemy. Wystarczy połączenie internetowe i poprawne zalogowanie do konta Dropbox Business!
 • bezpieczeństwo danych ze względu na przechowywanie plików w chmurze, a nie na fizycznym nośniku narażonym na czynniki zewnętrzne i awarie,
 • szybka i łatwa współpraca między użytkownikami w firmie poprzez konfigurację odpowiednich dostępów do folderów i plików (np. w trybie tylko do odczytu),
 • zwolnienie miejsca na dysku twardym komputera, ponieważ pliki są automatycznie synchronizowane i zabezpieczane w Dropbox Business,
 • opcję przywrócenia skasowania plików nawet z ostatnich 120 dni,
 • synchronizację danych w trybie online i offline – wystarczy skonfigurować wybrany folder na dysku twardym, aby automatycznie synchronizował się z chmurą Dropbox. Wszystkie zmiany w trybie offline zostaną zapisane i przesyłane do Dropboxa przy aktywnym połączeniu internetowym,
 • pełną administrację kontami firmowymi, co zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz kontrolę nad przechowywanymi danymi.

Zabezpiecz swój biznes i uporządkuj dane cyfrowe za pomocą Dropbox Business już dzisiaj. Sprawdź naszą ofertę pod adresem https://home.pl/dropbox .