Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Ile maili dziennie otrzymują Polacy? Pobierz raport z największego badania home.pl

Ile maili dziennie otrzymują Polacy? Pobierz raport z największego badania home.pl

Czy Polacy są zasypywani mailami? Ile dziennie przeznaczamy czasu na czytanie korespondencji? Jak w dobie komunikatorów internetowych wykorzystywana jest poczta elektroniczna? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w raporcie home.pl pt. „Jak Polacy korzystają ze skrzynek e-mail?”, który został opracowany w oparciu o analizę ponad 2,3 miliona kont pocztowych. To jedno z największych badań w polskim Internecie. Raport w formacie PDF pobierzesz niżej.

Ile skrzynek email wzięło udział w badaniu?

W badaniu wzięto pod uwagę wyłącznie usługi poczty e-mail oparte całkowicie o infrastrukturę serwerową home.pl. Dane nie obejmują skrzynek oferowanych przez home.pl w pakietach Microsoft 365 i Google Workspace. Łączna liczba przebadanych skrzynek wyniosła 2 383 312.

„Jak Polacy korzystają ze skrzynek e-mail?” – fragment raportu

Badani użytkownicy poczty e-mail w 2020 roku wysłali i odebrali łącznie ponad 6 mld wiadomości e-mail. Według danych home.pl pojedynczy użytkownik skrzynki wysyła i odbiera rocznie 2524 wiadomości.

Trzeba mieć na uwadze, że część z przebadanych skrzynek e-mail jest wykorzystywana do niszowych zadań i akcji specjalnych. Niektóre z nich powstają jedynie po to, by obsługiwać pewne procesy techniczne, na przykład instalację certyfikatu SSL, która wykonywana jest raz do
roku. Jeśli weźmiemy to pod uwagę, liczba maili w przeciętnej, używanej na co dzień skrzynce przedsiębiorcy może wzrosnąć do nawet 20 dziennie. Oczywiście zdarzają się tez skrzynki firmowe, w ramach których liczba wysłanych i odebranych maili w typowy dzień roboczy przekroczy 100.

Agnieszka Wojsznis
Head of Customer Development w home.pl
[…] Niespodzianką nie jest zapewne fakt, ze najwięcej maili polscy przedsiębiorcy i ich pracownicy wysyłają i odbierają na początku tygodnia. Moment kulminacyjny następuje we wtorek. W ten dzień skrzynki przetwarzają 19,3% maili. W drugiej części tygodnia komunikujemy się nieco mniej. Warto zwrócić uwagę, ze pomimo najniższych wartości w sobotę i niedzielę, używanie skrzynek mailowych w tych dniach nie zamiera. Pokazuje to, że spora część przedsiębiorców pracuje także w weekend.

Pobierz pełny raport w formacie PDF klikając na poniższy obrazek

Raport home.pl