Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Najlepsze motywy do WordPressa dla fotografów

Najlepsze motywy do WordPressa dla fotografów

W branży fotograficznej nie tylko portfolio robi odpowiednie wrażenie, ale także strona internetowa, na której prezentujesz swoje prace. Świetnie zrobione zdjęcia zaprezentowane w mało estetyczny sposób nigdy nie wywołają oczekiwanego efektu. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, nie znasz się na programowaniu i kodowaniu stron WWW skorzystaj z rozwiązania jakim jest WordPress i zainwestuj w motyw, który został opracowany z myślą o Twojej pasji do fotografii. W poniższym zestawieniu znajdziesz najciekawsze propozycje dla internetowego portfolio ze zdjęciami, prosto z serwisu TemplateMonster.

Dlaczego warto korzystać z płatnych motywów WordPress?

Darmowe motywy WordPress nie oferują tak różnorodnych funkcji i profesjonalnego wizerunku jak ich płatne odpowiedniki. Korzystając z płatnych opcji otrzymujesz motyw, który najczęściej zawiera dodatkowe funkcje tj. kreator „przeciągnij i upuść”, wiele gotowych układów i modyfikacji danej ,,skórki” oraz łatwą edycję każdego elementu witryny np. przycisku. Płatne motywy WordPress pochodzą z wiarygodnego źródła (jakim jest np. Template Monster), są regularnie aktualizowane przez twórców pod kątem bezpieczeństwa i oferują pomoc techniczną w razie jakichkolwiek problemów z instalacją lub konfiguracją.

Poniżej prezentujemy zestaw 7 najlepszych motywów WordPress dla fotografów dostępnych w serwisie TemplateMonster.

Motyw Tomi Solas

,,Tomi Solas’’ – ten motyw pozwoli Ci cieszyć się stylową stroną główną. Zawiera dodatkowe elementy, które ułatwiają personalizację strony i zdecydowanie przyciągają wzrok. Motyw jest wyposażony w kreator „przeciągnij i upuść”, dzięki któremu jeszcze lepiej dopasujesz portfolio ze zdjęciami do swoich wymagań.

Motyw Photographer Portfolio

,,Photographer Portfolio’’ jest stworzony z myślą o fotografach, którzy chcą zaprezentować swoje portfolio. Osobom odwiedzającym Twoją stronę z pewnością przypadnie do gustu zdjęcie w nagłówku strony, które musi  posiadać dużą rozdzielczość i być wyraziste. Motyw zawiera dodatkowe wtyczki do tworzenia responsywnych sliderów, które ułatwią Ci prezentowanie Twoich najważniejszych prac.

Motyw Manawa

Motyw ,,Manawa’’ zawiera 12 wstępnie zaprojektowanych stron internetowych, z których użytkownik może wybrać preferowany układ do zaprezentowania swojego fotograficznego talentu. Układem graficznym przypomina nieco Instagrama i z pewnością przypadnie do gustu klientom fotografii ślubnej oraz użytkownikom mediów społecznościowych. Ponadto motyw zawiera dodatkowe wtyczki premium, które możesz wykorzystać podczas tworzenia swojej fantastycznej strony.

Motyw Online Portfolio

,,Online Portfolio” to kolejny przykład gotowego do użycia motywu dla fotografów z dodatkowymi funkcjami. Posiada podstawowe funkcje szablonu m.in. tj., przycisk ,,wróć do góry” ułatwiający powrót do nawigacji, ikony social media oraz kalendarz. Wykorzystując ten motyw łatwo dostosujesz układ layoutu strony do Twoich wymagań lub zmienisz kolorystykę.

Motyw FrameMe

Wśród wielu dostępnych w sieci motywów do WordPressa wyróżnia się także ,,FrameMe” , który został stworzony z myślą o profesjonalnych studiach fotograficznych, oferujących dużą liczbę usług fotograficznych. Jedną z jego ciekawych funkcji dodatkowych jest booking terminów i kalendarza, która z pewnością sprawdzi się w takim miejscu jak studio fotograficzne.

Motyw CPM

,,CPM’– to motyw WordPress dla fotografa kreatywnego, lubiącego sztukę i awangardę. Jest szablonem, który zawiera animowane elementy. Za pomocą tej ,,skórki” podkreślisz kreatywność swoją lub swojej firmy. Motyw CPM pozwala odejść od zwykłego, znanego wszystkim layoutu stron internetowych i pokazuje szeroko rozumianą twórczość. Doskonale sprawdzi się także u użytkowników pracujących przy rysowaniu plakatów lub innych materiałów graficznych.

Motyw Julie Bernerro

„Julie Bernerro’’ to starannie zaprojektowany, elegancki i designerski motyw dla WordPressa. Świetnie sprawdzi się jako strona portfolio fotografa lub osoby z pasją do amatorskiej fotografii. Motyw jest przejrzysty i dostosowany do najnowszych trendów przeglądania stron na urządzeniach mobilnych. Motyw zawiera kilka predefiniowanych wyglądów galerii zdjęć oraz sekcji blogowych, a także 6 układów sekcji nagłówka.

Wyróżnione w naszym zestawieniu szablony są przykładem modnych, przejrzystych projektów połączonych z praktycznymi funkcjami, ułatwiającymi prezentację prac przez fotografów, studia oraz agencje zajmujące się tworzeniem materiałów graficznych. Co ważne,  wszystkie prezentowane ,,skórki” są responsywne. Oznacza to, że Twoja gotowa strona internetowa będzie dostępna i przyjazna w przeglądaniu na dowolnym urządzeniu i przeglądarce wybranej przez użytkownika.