Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

.pl Registry  Lock – nowa usługa w home.pl zabezpieczy Twoją nazwę domeny .pl przed przejęciem

.pl Registry Lock – nowa usługa w home.pl zabezpieczy Twoją nazwę domeny .pl przed przejęciem

Twoja nazwa domeny to jedna z najcenniejszych wartości, którą posiada Twoja firma? Budujesz dzięki niej swoją markę? Warto ją zabezpieczyć przed przechwyceniem! .pl Registry Lock jest nową usługą oferowaną przez home.pl we współpracy z NASK. To blokada na poziomie głównego Rejestru domeny, która ochroni Twoją nazwę z rozszerzeniem .pl przed nieautoryzowanym transferem, aktualizacjami czy nawet usunięciem opłaconej domeny.

Jakie zagrożenia dotyczą nazwy domeny?

Wyobraź sobie, że hakerzy lub inne nieuprawnione osoby uzyskują dostęp do konta, którego używasz do zarządzania nazwą domeny. Co mogą zrobić?

Mogą przykładowo zmodyfikować konfigurację domeny lub przenieść ją do innego, wybranego przez siebie Rejestratora i dokonać zmiany danych dysponenta domeny. W efekcie wizerunek online Twojej firmy znika w ciągu kilku minut, a Ty tracisz możliwość zarządzania domeną. Można nazwać to po prostu kradzieżą domeny, a co za tym idzie, także samej marki, którą starannie budowałeś/aś przez lata.

Innego rodzaju nadużyciem jest przekierowanie domeny sklepu internetowego na wybraną przez siebie stronę WWW i czerpanie z tego korzyści finansowej. W jednym z najgorszych scenariuszy zachodzi ryzyko phishingu, czyli oszukania użytkowników usługi/produktu, którzy wyświetlają serwis skompromitowanej domeny – to najprostszy sposób aby uzyskiwać poufne dane i informacje o klientach.

Najgorszą i jednocześnie ekstremalną sytuacją jest przejęcie domeny i późniejsze jej skasowanie. Osoby, którym zależy na zniszczeniu Twojego biznesu mogą ją ukraść i następnie sprawić, aby całkowicie przestała istnieć. Dlatego tak ważne jest zabezpieczanie swoich adresów internetowych.

Czym jest .pl Registry Lock i .eu Registry Lock?

Wprowadzone w home.pl usługi .pl Registry Lock oraz .eu Registry Lock stanowią najwyższy poziom ochrony dla Twojej nazwy domeny. Blokada zakładana w głównym Rejestrze domeny zabezpiecza adres przed nieautoryzowanymi aktualizacjami oraz przenoszeniem i usuwaniu opłaconej nazwy domeny.

Blokada polega na nałożeniu przez NASK lub EURid statusów uniemożliwiających transfer domeny, usunięcie nazwy domeny lub jej zmian w jej obrębie. [SI1] W przypadku konieczności dokonania na domenie jakichkolwiek modyfikacji niezbędne jest złożenie przez Abonenta domeny pisemnej dyspozycji usunięcia blokady na domenie.

Podsumowując, usługa Registry Lock chroni przed:

  • usunięciem opłaconej domeny,
  • zmianą abonenta domeny,
  • zmianą danych abonenta domeny,
  • transferem domeny do innego rejestratora,
  • możliwością zmiany delegacji domeny,
  • możliwością usunięcia i zmiany IP serwera nazw utworzonego w blokowanej domenie.

Dla kogo jest skierowana usługa Registry Lock ?

Usługi .pl Registry Lock oraz .eu Registry Lock dedykujemy wszystkim naszym klientom posiadających witrynę w domenie .pl lub .eu. Jest ona szczególnie polecana firmowym stronom WWW oraz sklepom internetowym. Jest to produkt dla Klientów przezornych, dbających o bezpieczeństwo swoich usług w sieci.

Aktywację usług powinny rozważyć również banki, korporacje, duże przedsiębiorstwa i poczytne, często odwiedzane witryny z newsami.

Jak skorzystać z usługi Registry Lock w home.pl?

Aby skorzystać z usługi Registry Lock i zabezpieczyć swoją domenę przed nieautoryzowanym przejęciem należy kliknąć w jeden z poniższych linków i opłacić zamówienie:

Chcę zamówić .pl Registry Lock dla mojej domeny .pl

Chcę zamówić .eu Registry Lock dla mojej domeny .eu

Następnie wystarczy wypełnić formularz wniosku o aktywację usługi i przesłać do nas jego skan na adres e-mail: registrylock@home.pl. home.pl zajmuje się formalną kwestią wspólnie z Głównym rejestrem domeny.