Bezpieczeństwo

Darmowy webinar „Cyberbezpieczeństwo w pracy oraz w życiu prywatnym” – zarejestruj się już dziś!

Już 18 września o godzinie 10.00 razem z naszym partnerem Europejskim Rejestrem Domen Internetowych (EURid) przeprowadzimy kolejny webinar z cyklu Akademia home.pl. Wspólnie podejmiemy tematykę cyberbezpieczeństwa i odpowiemy na najważniejsze pytanie – „co zrobić, aby uchronić się przed atakami w sieci”.

Rejestracja na webinar

Rejestracja jest dostępna pod adresem https://webinary.home.pl/webinary/cyberbezpieczenstwo-w-pracy-oraz-w-zyciu-prywatnym/

Prowadząca: Aneta Szczepankiewicz, Liaison Manager w Europejskim Rejestrze Domen Internetowych (EURid)

Kiedy: środa, 18.09.2019, godzina: 10:00

Webinar Cyberbezpieczeństwo w firmie i życiu prywatnym

O webinarze

Z Internetu korzystamy w zasadzie codziennie, zarówno w celach prywatnych jak i służbowych. Najczęściej nasz dzień zaczynamy od sprawdzenia wiadomości, w pracy komunikujemy się za pośrednictwem poczty e-mail, realizujemy transakcje a także przeglądamy sieć z przysłowiowej nudy. Na wszystkie działania, które wykonujemy za pośrednictwem Internetu czyhają cyberprzestępcy.

Hakerzy od dawna atakują już nie tylko firmy oraz instytucje państwowe, ale użytkowników poczty email lub serwisów społecznościowych. Ofiarami cyberprzestępców padają zarówno wielkie korporacje, jak i małe firmy, osoby prowadzące własne działalności, a nawet gospodynie domowe. Bardzo często sposoby, jakie wykorzystują są banalne i naiwne.  Dlatego jest niezmierne ważne, abyśmy wiedzieli kiedy i w jaki sposób możemy paść ofiarą cyberprzestępczości i w jakie działania podjąć, aby się przed nią uchronić.  

W ciągu 60-cio minutowego webinaru, specjalista z Europejskiego Rejestru Domen Internetowych (EURid) przybliży zasady cybernetycznego BHP i odpowie na najważniejsze pytania:

  1. Jakie są najczęściej spotykane rodzaje ataków, występujące zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym;
  2. Jakie są typowe scenariusze oszustw polegających na wyłudzeniach i kradzieży wrażliwych danych;
  3. Na co uważać i jak bezpiecznie poruszać się w sieci;
  4. W jaki sposób dowiedzieć się czy Twoja firma jest prawidłowo zabezpieczona przez hakerami i czy Twoje działania w pracy nie stwarzają dla niej globalnego zagrożenia;
  5. Jakie działania prewencyjne podejmować – katalog dobrych praktyk.

Nasz webinar to dawka niezbędnej wiedzy dla każdego, kto korzysta aktywnie z sieci w celach prywatnych i komercyjnych. Informacje przedstawione w trakcie szkolenia będą cenne zarówno dla pracowników, jak i ich pracodawców, którym zależy na bezpieczeństwie cybernetycznym w firmie.

Webinar “Cyberbezpieczeństwo w pracy oraz w życiu prywatnym” – o prowadzącej

Aneta Szczepankiewicz pracuje jako Liaison Manager w EURid, Europejskim Rejestrze Domen Internetowych .eu oraz .ею najwyższego poziomu. EURid współdziała z około 750 akredytowanymi rejestratorami domen .eu na całym świecie. Będąc organizacją non profit zajmuje się promocją cybernetycznego bezpieczeństwa w sieci. EURid jako jeden z pierwszym rejestrów na świecie wprowadził protokół DNSSEC, który w prosty sposób chroni strony WWW przed przejściem na fałszywe i zagrożone strony. EURid podejmuje również działania zmierzające przeciwdziałaniu rejestracjom dokonanym w tzw. złej wierze i monitoruje nowo zarejestrowane domeny .eu oraz .ею. Organizacja zmierza do wprowadzenia zaawansowanego systemu prewencyjnego (oparty na sztucznej inteligencji) do wczesnego wykrywania podejrzanych rejestracji.

Chcesz sprawdzić nasze inne webinary? Wejdź na naszą stronę internetową https://webinary.home.pl i zapisz się na interesujące Cię szkolenie.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm