Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Microsoft Project: nowa odsłona narzędzia do prowadzenia projektów

Microsoft Project: nowa odsłona narzędzia do prowadzenia projektów

Praca projektowa jest istotnym, a wręcz niezbędnym elementem funkcjonowania współczesnego biznesu. Przynosi ona wiele korzyści, a dobrze zaplanowane i prowadzone projekty uzyskują znacznie lepsze wyniki, niż niezorganizowany system pracy. Prowadzenie projektów w organizacjach wymaga jednak stosowania odpowiednich narzędzi, pozwalających na trzymanie poziomu zasobów, czasu i postępów projektu na odpowiednich poziomach.

Jednym z najlepszych narzędzi do organizacji i panowania nad projektem jest aplikacja Microsoft Project, która w ostatnim czasie przeszła sporą metamorfozę. Sprawdź jakie zmiany przygotował gigant z Redmond.

Odświeżony interfejs aplikacji Microsoft Project

Aplikacja Microsoft Project przeszła metamorfozę pod kątem graficznym, dzięki której obecny interfejs jest bardziej intuicyjny. Grupy robocze mogą łatwiej dodawać członków oraz przydzielać im nowe zadania. Dzięki temu, że aplikacja Microsoft Project jest częścią pakietu Office 365, użytkownicy mogą korzystać z potencjału płynącego z kompatybilności z innymi narzędziami Microsoftu, jak na przykład Outlook czy Teams.

Ułatwiona współpraca

Tak jak wspomnieliśmy w poprzednim akapicie, Microsoft Project doskonale współpracuje m.in. z aplikacją Teams. Wspiera on współpracę oraz zdecydowanie pozwala na efektywniejsze zarządzanie prowadzonym projektem, m.in. dzięki udostępnianiu plików, możliwości pisania na czacie, organizacji spotkać czy wpisywania notatek. Aplikacja pozwala na pracę współdzieloną, dzięki czemu członkowie organizacji, znajdujący się w różnych lokalizacjach, mogą edytować np. dokumenty w tym samym czasie.

Czytelnie i pojemne wykresy danych

Nowa wersja aplikacji zapewnia również lepszą współpracę m.in. z Power BI, dzięki któremu użytkownicy mogą tworzyć interaktywne tablice danych i potężne wykresy. Pozwolą one na przybliżenie użytkownikom wszystkich aspektów projektu poprzez zobrazowanie danych, np. postępów projektu czy ilości wykorzystanych zasobów. Dodatkowo, dzięki funkcji Roadmap można w prosty sposób uzyskać czytelne przedstawienie wszystkich projektów prowadzonych w organizacji.

Co zawiera nowy plan zawierający podstawowe funkcje Microsoft Project?

Przy okazji zaprezentowania nowości w aplikacji Microsoft Project, gigant z Redmond przedstawił nowy plan subskrypcji przeznaczony dla zespołów potrzebujących podstawowych narzędzi do zarządzania projektami. Microsoft nadal mu nazwę Plan Projektu 1 – jest on doskonałym sposobem na rozpoczęcie swojej przygody z aplikacją Microsoft Project.