Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Mojang łączy edycje Minecrafta. Od dziś Bedrock i Java Edition kupisz w jednym pakiecie

Mojang łączy edycje Minecrafta. Od dziś Bedrock i Java Edition kupisz w jednym pakiecie

Jeśli przymierzasz się do kupienia Minecrafta, na pewno natknąłeś/aś się na pytanie dotyczące wyboru wersji: Minecraft Bedrock Edition czy Java Edition? Od dziś nie musisz się nad tym zastanawiać, ponieważ twórcy Minecrafta łączą obie wersje! W ten sposób kupując dowolną edycję otrzymujesz Minecraft Bedrock oraz Java Edition. A co, jeśli masz już grę od jakiegoś czasu w konkretnej wersji? Sprawdź szczegóły w tym artykule.

Płacisz za jedną grę, a dostajesz dwie

Od 7 czerwca 2022 nie musisz zastanawiać się, którą wersję Minecrafta kupić. Producent postanowił połączyć obie gry w jeden pakiet, dzięki czemu kupując np. Minecraft Java Edition, dostaniesz również Minecraft Bedrock Edition.

Oznacza to, że gracze PC uruchomią dowolną wersję za pomocą specjalnego Launchera, w zależności od preferencji i ochoty.

Co z graczami, którzy posiadają już jedną z wersji? Zmiany dotyczą również tych, którzy kupili konkretną edycję gry wcześniej. Jeśli posiadasz już np. Minecrafta Java Edition, wariant Bedrock Edition dostaniesz za darmo!

Więcej przeczytasz w oficjalnym poście na stronie minecraft.net.

Minecraft Java Bedrock Edition w Game Pass na PC.
W Minecrafta zagrasz m. in. w ramach abonamentu PC Game Pass.

Kup Minecrafta i odbierz dwie wersje gry

Jeśli powyższe informacje sprawiły, że poczułeś/aś ulgę, bo nie musisz wybierać konkretnej wersji gry, odwiedź stronę naszego sklepu i kup tanio Minecrafta!

Na czym najlepiej grać w Minecrafta?

Do tej pory wybór konkretnej wersji miał znaczenie, ponieważ Minecraft Java Edition jest przeznaczona dla graczy pecetowych, którzy lubią korzystać z modów. Jednak jeśli grasz na różnych platformach (konsole, PC), powinieneś/aś wybrać wariant Bedrock Edition.

Tak więc niezależnie, na jakim sprzęcie lubisz grać, w Minecrafta zagrasz na:

  • PC,
  • Xbox Series S/X,
  • PS 4/5,
  • Nintendo Switch,
  • w abonamencie Xbox Game Pass.

Jeśli chcesz poznać dokładne różnice między wersjami gry, sprawdź nasz poradnik: Czym różni się Minecraft Java Edition od Bedrock Edition?

Zaawansowana customizacja postaci i światów wymaga nieraz dodatkowych nakładów. Jeżeli w Minecraft korzystasz z wewnętrznej waluty, doładuj swój portfel Minecoinsami.

Czytaj więcej