Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Jak działa i jak zdobyć Robux? Wszystko o wirtualnych pieniądzach w Roblox

Jak działa i jak zdobyć Robux? Wszystko o wirtualnych pieniądzach w Roblox

Robuxy dla jednego gracza mogą praktycznie nie istnieć, a dla innego okazują się koniecznością w drodze do udanej zabawy. Czym właściwie są i co sprawia, że cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród graczy Robloxa? Czy darmowy Robux naprawdę istnieje? Na te i inne pytania odpowiadamy w tym artykule.

Czym są Robuxy w Roblox?

Co to są Robuxy? Odpowiedź widnieje w tytule tego artykułu – Robux, to wirtualna waluta, która funkcjonuje w grze Roblox.

Wszystko, co musisz wiedzieć o Robux w Roblox.
Symbol monety Robux.

Sam Roblox jest grą w pełni darmową (free-to-play), jednak aby odblokować niektóre elementy gry, konieczne będzie posłużenie się właśnie Robuxami. Co zyskujesz, wydając wirtualne monety w grze Roblox?

Na co najlepiej wydać Robuxy?

Wydawanie pieniędzy w Robloxie przychodzi czasem tak samo łatwo, jak w życiu codziennym. Z wirtualnej waluty skorzystasz przynajmniej w kilku miejscach po zalogowaniu się do swojego konta. Do najczęściej odwiedzanych przez graczy miejsc lub opcji, gdzie dochodzi do transakcji za pomocą Robuxów, należą:

 • Ekskluzywny wygląd postaci (awatara)
  Wielu graczy zakupy rozpoczyna od pozyskania ciekawych skinów, za pomocą których tworzą własnego, spersonalizowanego awatara. Elementy takie, jak fryzury, nakrycia głowy, ubrania, inne dodatki odzieżowe pomagają nadać naszemu awatarowi indywidualnego charakteru. W ten sposób wyróżnimy się na tle innych graczy.
Sklep z przedmiotami do ubrania postaci w grze Roblox.
 • Dostępy do wybranych gier
  Wiele gier w świecie Roblox jest dostępnych za darmo, jednak nie wszystkie. Jeśli trafiłeś/aś na grę, która jest zablokowana dla graczy bez wirtualnej waluty, wówczas na ratunek przyjdzie odpowiednia ilość Robuxów. Przykładem popularnej, ale płatnej gry jest Bloxburg, który na start wymaga 25 Robux.
Robux na gry. Bloxburg w Roblox.
 • Gamepassy
  Trzecią możliwością wydania Robuxów jest korzystanie z gamepassów, czyli płatnych ułatwień w konkretnej grze. Przykładowo możesz kupić gamepassa, dzięki któremu w Bloxburgu zbudujesz wiele pięter w swoim domu.
Gamepassy w Roblox - Bloxburg.

Czy kupowanie waluty Robux jest bezpieczne?

Kupowanie Robuxów należy traktować jak każdą inną transakcję w internecie. Zawsze sprawdzaj, czy źródło, z którego chcesz je pozyskać, jest bezpieczne i posiada pozytywne opinie.

Unikaj ofert waluty do Robloxa na podejrzanych stronach, które często zaniżają cenę lub oferują darmowe pakiety. Mogą one pochodzić z transakcji wykonanych kradzionymi kartami płatniczymi lub po prostu wprowadzać w błąd użytkownika – zamiast waluty stracisz np. dostęp do konta.

Ile kosztują Robuxy? Ile kosztuje np. 800 Robux?

Przelicznik prawdziwej waluty na Robuxy w dużej mierze opiera się na kursie dolara. Jednak na oficjalnej stronie roblox.com znajdziesz już wirtualną walutę, którą kupisz za złotówki (bez przewalutowywania podczas dokonywania transakcji). Oto ceny przykładowe pakietów Robux:

 • 400 Robux – 29,99 zł
 • 800 Robux – 59,99 zł
 • 1 700 Robux – 119,99 zł
 • 4 500 Robux – 299,99 zł
 • 10 000 Robux – 599,99 zł

Wymienione wyżej pakiety kupisz bezpośrednio w Robloxie.

Jak zdobyć Robuxy?

Monety Robux kupisz na 2 sposoby:

 1. Bezpośrednio na roblox.com.
 2. Za pomocą karty podarunkowej Robux za złotówki.

Dlaczego warto wybrać drugą metodę? Oto powody:

 • nie tracisz pieniędzy w związku ze zmiennym kursem dolara,
 • karty z kodem użyjesz kiedy tylko chcesz (możesz kupić ją teraz, a użyć np. za 1-2 miesiące),
 • możesz zachować ją dla siebie lub podarować komuś w prezencie,
 • kod podarunkowy otrzymasz od razu na swojego maila.

Dodanie Robuxów za pomocą karty podarunkowej jest bardzo proste! Jak to działa?

 • Kup wybrany kod i od razu odbierz go ze swojego maila.
 • Przejdź na stronę roblox.com/redeem i wpisz numer z karty.
 • Gotowe! Robuxy zostały dodane do Twojego konta Roblox.

Jak zdobyć Free Robux (za darmo)?

Przeglądając internet w poszukiwaniu informacji o Robuxach możesz trafić na strony, które oferują darmową walutę w grze. Czy faktycznie jest to prawda i Robux za darmo istnieje?

Ogólnie przyjętą zasadą jest fakt, że Robux, to waluta, za którą zawsze w jakiś sposób należy zapłacić.

Jeżeli trafisz na ofertę np. z 10 tysiącami Robux zupełnie za darmo, lepiej trzymaj się od niej z daleka. Twórcy takiego serwisu najpewniej poproszą Cię o podanie pewnych informacji np. loginu do Robloxa, adresu e-mail do otrzymania linku weryfikującego, a w najgorszym przypadku hasła czy danych karty płatniczej. Nie daj się nabrać na kuszącą propozycję bezinteresownego przesłania Robuxów. Tym sposobem stracisz dostęp do swojego konta!

Istnieją jednak pewne serwisy, które oferują kody Robux jako nagrodę za granie w jakąś grę przeglądarkową i wyświetlanie reklam. W tym przypadku nie płacimy jako tako pieniędzmi, jednak właściciele serwisu otrzymują zapłatę w postaci naszego czasu i zebranych danych o użytkownikach.

Co to jest Generator Robux?

Być może trafiłeś/aś na takie pojęcie, jak Robux Generator (oczywiście chodzi o sposób na „darmowe” Robuxy). Są to zewnętrzne aplikacje, których twórcy obiecują użytkownikom przypisanie do konta Roblox konkretnych ilości Robuxów, liczonych nawet w dziesiątkach tysięcy.

Nie daj się jednak na nie nabrać i potraktuj to jako kolejną próbę wyłudzenia Twoich danych, a w cięższym przypadku pieniędzy Twoich lub Twoich rodziców.

Trafnie i zwięźle komentuje to jeden z youtuberów, dlatego odsyłamy Cię do poniższego wideo:

Czytaj dalej:

TAGI: / / /