Wiadomości

Microsoft Teams: aktualizacja aplikacji pod kątem interfejsu i udostępniania

W ostatnim czasie Microsoft inwestuje dużo czasu i pieniędzy w rozwój aplikacji Teams, która docelowo ma zastąpić znany komunikator Skype for Business. W ostatnim czasie ten komunikator biznesowy otrzymał aktualizację interfejsu oraz zasad udostępniania plików. Sprawdź jakie nowości w aplikacji Microsoft Teams przygotował gigant z Redmond!

Co zmieniło się w interfejsie aplikacji Microsoft Teams?

Microsoft sukcesywnie rozwija i rozbudowuje funkcje aplikacji Microsoft Teams. Teraz wprowadził do nich nowe funkcje takie jak aktualności, strony i listy.  Dodatkowo, programiści Microsoft przenieśli interfejs aplikacji oraz funkcjonalności do sekcji Pliki. Rozszerzy to możliwości Teams o m.in. możliwość synchronizacji plików z komputera, podgląd ponad 320 rozszerzeń plików, pracę na metadanych i wiele więcej. Nowa funkcja pozwoli również na podgląd plików z OneDrive bezpośrednio w Teams, co jest krokiem milowym porównując obecną listę rozwijaną plików, dostępną w aplikacji. Nowy podgląd będzie dostępny zarówno dla wersji desktopowej, jak i w przeglądarce już pod koniec listopada.

Co zmieniło się w udostępnianiu plików w Microsoft Teams?

Obecnie narzędzia biurowe Office 365 opierają się o technologię chmury. Zarówno aplikacje do przechowywania danych takie jak SharePoint i OneDrive, jak i narzędzia służące produktywności, jak Word, Excel czy Power Point udostępniają swoim użytkownikom komfort pracy w chmurze.

Microsoft poprawił współdzielenie plików i dokumentów, za pośrednictwem udostępnianych linków. Od tej pory, dzięki aktualizacji Microsoftu, do Teams została wprowadzona znana m.in. z OneDrive czy SharePointa funkcja udostępniania plików. Od teraz dzięki zwiększonej kompatybilności, niezależnie od wykorzystywanego pakietu czy narzędzia, udostępnione linki poprawią efektywność swojego działania. Funkcjonalność zostanie wprowadzona pod koniec bieżącego roku.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm