Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Kontroluj urządzenia z Windows 10 w panelu Google Workspace

Kontroluj urządzenia z Windows 10 w panelu Google Workspace

Kluczowym aspektem zbudowania bezpieczeństwa organizacji jest sprawne zarządzanie służbowymi urządzeniami biurowymi. Wraz ze wzrostem mobilności pracy, członkowie organizacji przenoszą często wrażliwe informacje w laptopach i smartfonach, co naraża firmę na wyciek danych np. w wyniku zagubienia lub kradzieży urządzenia. W odpowiedzi na to Google wprowadza nową opcję zdalnej kontroli w Google Workspace, która wesprze bezpieczeństwo członków zespołów korzystających z systemu operacyjnego Windows 10.

Zarządzanie komputerami z Windows 10 za pomocą konsoli w wersji beta

W najnowszej aktualizacji przygotowanej przez Google, która w chwili obecnej jest w fazie Beta, została przygotowana aktualizacja pozwalająca na zarządzanie bezpieczeństwem urządzenia bezpośrednio na z poziomu konsoli administracyjnej Google Workspace. Dzięki nowej opcji, urządzenia korzystające z Windows 10 uzyskają takie same narzędzia kontroli, jak te pracujące z Chromebookami, Jamboardami czy smartfonami z systemem operacyjnym iOS i Android. Dodatkowo, najnowsza aktualizacja wprowadza dodatkowo możliwość jednokrotnego logowania do kont Google Workspace, co znacząco ułatwi pracę z narzędziami Google.

Co wchodzi w zakres testów beta nowej aktualizacji Google Workspace?

Testerzy beta nowej aktualizacji pakietu Google Workspace będą mogli sprawdzić m.in.:

  • Autoryzację do konta w Windows 10 przy użycia loginu i hasła z usług pakietu Google Workspace;
  • Logowanie jednorazowe (SSO);
  • Zwiększoną ochronę przed atakami phishingowymi oraz dodatkowe zabezpieczenia informujące o podejrzanej próbie logowania;
  • Stan aktualizacji wersji systemu Windows 10 na przydzielonych urządzeniach;
  • Dodatkowo przeprowadzić czyszczenie dysku, wymusić zainstalowanie aktualizacji czy skonfigurować system zdalnie z wykorzystaniem panelu kontrolnego Google Workspace.

Dlaczego warto skorzystać z nowego rozwiązania oferowanego w wersji beta?

Nowa funkcjonalność jest odpowiedzią na potrzebę rejestrowania urządzeń biurowych w organizacjach, a tym samym zapewnianiu im bezpieczeństwa. Dzięki udostępnionej funkcji administratorzy Google Workspace będą mogli zdalnie zabezpieczyć oraz przeprowadzić konfigurację sprzętu należącego do organizacji, niezależnie od systemu operacyjnego zainstalowanego na urządzeniu.

Oprócz ułatwienia dla administratorów Google Workspace, Google przygotował także udogodnienia dla użytkowników pakietu korzystających z systemu operacyjnego Windows 10. Zostanie dla niech udostępniona nowa opcja logowania. Wystarczy, że użytkownik wpisze swoje dane logowania na ekranie blokady, dzięki czemu uzyska dostęp do zasobów, w tym dokumentów i aplikacji swojego konta Google Workspace.

TAGI: / / /