Wiadomości

Microsoft 365 Life: nowy Office dla użytkowników domowych już wiosną 2020?

Przez ostatni rok Microsoft wypuszczał drobinki informacji, które sugerują, że zapowiada się poważna zmiana usługi Office 365 dla użytkowników domowych. Równolegle ze zmianami jak Fluid Framework i wprowadzaniu aplikacji Office na nowe systemy, gigant z Redmond planuje odmienić sposób w jaki korzystamy z aplikacji biurowych w swoim codziennym życiu.

Czym jest usługa Microsoft 365?

Microsoft 365 pojawił się na rynku w 2017 roku z celem połączenia najważniejszych usług dla użytkowników komercyjnych. W jednej subskrypcji zawarte są: Windows 10 do użytku komercyjnego, pakiet Office 365 oraz usługa Enetrprise Mobility + Security, służąca do zarządzania urządzeniami i chmurą Office. Jest to jeden pakiet, który pozwala na sprawną pracę oraz utrzymanie bezpiecznego środowiska komputerowego w firmach.

Kiedy aktualizacja Office 365 Home Personal
Aplikacje pakietu Office 365

Koniec Office 365 dla domu? Microsoft 365 Life może zająć jego miejsce.

Jako, że Windows 10 przekroczył już miliard użytkowników, a pakiet Office istnieje w wariantach Home i Personal, wielu internautów zastanawiało się, czy Microsoft 365 trafi do użytkowników domowych. Najlepszym źródłem informacji na ten temat jest autor portalu ZDNet, który od roku opisuje rozwój M365 dla domu, powołując się na swoje źródło wewnątrz Microsoftu.

W pierwszej połowie 2019 roku Microsoft przeprowadził cichy rebranding niektórych usług Office 365, przykładowo zmieniając nazwę subskrypcji „Office 365 ProPlus” na „Microsoft 365 ProPlus”, nie wypuszczając jednak żadnego oficjalnego komunikatu na ten temat. Źródła podawały informacje, że Microsoft chciał przedstawić nową, domową usługę na konferencji Build 2019. Z nieznanych przyczyn, gigant z Redmond zdecydował się na przeniesienie ogłoszenia na wiosnę 2020 roku.

Czy OneNote dostępny jest w Microsoft 365?
OneNote na tablecie z Office 365

Czym będzie i kiedy się pojawi Microsoft 365 Life?

Ze względu na brak oficjalnych informacji, wszystko co wiemy na temat nowego pakietu domowego pochodzi z wycieków i anonimowych źródeł. Według nich, Microsoft 365 Life zajmie miejsce dzisiejszych pakietów Office 365 Home i Personal, zachowując ich cenę, lecz rozbudowując je o dodatkowe funkcje. Najciekawszą z nich ma być menadżer haseł, który pomoże zapamiętać oraz zabezpieczyć loginy i hasła wszystkich domowników.

Dodatkowo, według źródeł autora ZDNet, Microsoft chce powiększyć zasięg komunikatora Teams poza kręgi profesjonalistów. Utworzenie usługi Teams for Life miałoby na celu usprawnienie komunikacji w rodzinie poprzez istniejące już funkcje jak przysyłanie lokalizacji, dzielenie się swoimi kalendarzami czy udostępnianie dokumentów i zdjęć.

Nie posiadamy jeszcze oficjalnego komunikatu od Microsoft, lecz obecnie dostępne informacje wskazują na premierę usługi Microsoft 365 Life na wiosnę 2020 roku. Być może gigant z Redmond zdecyduje się na przedstawienie nowego oprogramowania dla użytkowników domowych podczas konferencji Build 2020, poświęconej oprogramowaniu Microsoft.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm