Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Twitch usprawnia proces raportowania i składania odwołań

Twitch usprawnia proces raportowania i składania odwołań

Twitch może być stresującym miejscem dla streamerów ze względu na nieustanne fale trolli bombardujących ich agresywnymi, czy obrażającymi wiadomościami. W związku z tym Twitch zdecydował się na wprowadzenie ulepszeń w swoich narzędziach bezpieczeństwa. Dzięki tej aktualizacji w ciągu najbliższych kilku tygodni użytkownicy i streamerzy mogą spodziewać się bardziej intuicyjnego procesu raportowania i uproszczonego portalu odwoławczego.

Dlaczego Twitch zmienia sposób raportowania użytkowników?

Aktualny przebieg zgłaszania problemów jest dość ogólny i nie oferuje precyzyjnych opcji do opisania sprawy. Serwis Twitch zauważył, że powoduje to wydłużanie czasu realizacji zgłoszeń i zmniejsza skuteczność weryfikacji.

Co to jest Twitch? Skąd jego popularność?

Jakie zmiany w raportowaniu wprowadzi Twitch?

Twitch informuje, że zmiany będą służyć ulepszeniu narzędzi do raportowania. Dzięki temu proces tworzenia zgłoszenia będzie wygodniejszy zarówno dla streamerów, jak i widzów.

W przeciwieństwie do starszego rozwiązania, nowy system będzie wyposażony w menu, które pozwoli precyzyjnie określić rodzaj zgłaszanej treści (np. treść na żywo, VOD lub klipy wideo). Użytkownicy uzyskają dostęp do wyszukiwarki, za pomocą której znajdą konkretny powód zgłaszania treści.

Przeczytaj również: Czy streaming na Twitchu jest bezpieczny?

Nowości na portalu odwoławczym

Nowy portal odwoławczy od nałożonych na konto kar ma oferować bardziej przejrzysty system składania odwołań. Wielu streamerów prosiło o usprawnienie tej sekcji. Stary proces ograniczał się praktycznie do otrzymania automatycznej odpowiedzi i oczekiwania na decyzję, czy wniosek zostanie przyjęty, czy odrzucony.

Twitch zamierza wprowadzić dwa udogodnienia, które pomogą monitorować przebieg spraw:

  • wgląd użytkownika w bazę przypadków, które kwalifikują się do odwołania,
  • śledzenie statusów i wyników bieżących oraz zakończonych spraw.

Użytkownik po rozpatrzeniu odwołania otrzyma powiadomienie e-mail, zawierające wynik zakończenia sprawy oraz szczegóły wyjaśniające decyzję.

Jeśli jesteś aktywnym widzem i regularnie wspierasz swoich ulubionych streamerów, wypróbuj kody podarunkowe Twitch.