Wiadomości

Ignite 2019: Co przyniesie przyszłość dla aplikacji Microsoft Yammer?

Microsoft podczas tegorocznej konferencji Ignite zaprezentował nowe możliwości aplikacji Yammer. Aktualizacja programu zapewni nowe ciekawe wrażenia wizualne oraz zwiększenie integracji z Microsoft Teams, SharePoint oraz Outlook. Dodatkowo narzędzie otrzymało nowe funkcje związane z administracją i zgodnością.

Co zawiera nowy Yammer?

Nowa aplikacja Yammer zostanie zbudowana od podstaw. Dodatkowo będzie pierwszą w historii Microsoftu aplikacją, która w całości opierać się będzie o interfejs graficzny bazujący na stylu Fluent Design. Dzięki temu Microsoft przekaże użytkownikom szybką i nowoczesną aplikację, doskonale współpracują z komputerami z systemem Windows, jak i sprzętem mobilnym działającym na systemach Android i iOS.

Jednak zmiany w interfejsie graficznym to nie koniec nowości. Gigant z Redmond dodał do narzędzia wiele nowych funkcji, m.in.:

Społeczności Yammer

Społeczności Yammer, które wcześniej były nazywane grupami, otrzymały kilka nowych funkcji. Właściciele społeczności otrzymają możliwość dodawania niestandardowych zdjęć na okładce oraz wyróżniać informacje znajdujące się nad zakładką. Dodatkowo właściciele społeczności Yammer będą mogli ustawić pytanie, ankietę lub pochwałę jako ogłoszenie przypięte na górze listy.

Członkowie społeczności otrzymali dostęp do narzędzia charakteryzującego się nowoczesnym stylem, dostępem do filtrów konwersacji, nowych doświadczeń edycyjnych oraz możliwości dodawania grup do ulubionych. Dodatkowo aplikacja zapewni nowe doświadczenia, pozwalające na lepsze korzystanie z wydarzeń na żywo. Dzięki nim będziesz mógł publikować i filtrować pytania bez odpowiedzi, wyrażać opinie i oglądać na żywo interakcje bezpośrednio w swojej społeczności.

Wiedza i odkrywanie

Kanał odnajdywania Yammer został ulepszony o wbudowanie mechanizmów sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, dzięki czemu wyszukiwanie i udostępnianie treści stanie się szybsze i efektywniejsze. Ujednolicone profile i narzędzia wyszukiwania, a także nowe funkcje pytań i odpowiedzi w Yammer przyspieszą odnalezienie ekspertów i potrzebnych informacji. Microsoft dodał do aplikacji dodatkowo sugerowane społeczności i załączniku do plików, aby ułatwić pracę użytkownikom.

Ułatwione narzędzia edycji wideo w aplikacji mobilnej

Yammer poprawił funkcjonowanie w aplikacji mobilnej, dzięki czemu korzystanie z aplikacji stanie się jeszcze prostsze i przyjemniejsze. Nowa aplikacja zapewnia natychmiastowe przechwytywanie, przycinanie, stosowanie filtrów i publikowanie wideo trwającego do trzech minut w kanale społeczności.

Ułatwione prowadzenie wideo rozmowy w aplikacji Microsoft Yammer

Dzięki aplikacji Microsoft Yammer, za pomocą kamer internetowych oraz funkcji udostępniania pulpitu i plików, planuj oraz twórz efektywne wydarzenia na żywo. Po utworzeniu, użytkownik będzie mógł zarządzać i transmitować wideo rozmowę z urządzenia.

Czy Yammer działa na telefonach z systemami Android i iOS?

Microsoft dużo inwestuje w tworzenie najlepszych narzędzi w chmurze, zarówno dla rozwiązań desktopowych, jak i mobilnych. Dzięki przebudowie aplikacji mobilnej Yammer, deweloperzy stworzyli nowoczesny i przyjemny interfejs aplikacji, charakteryzujący się szybkim czasem reakcji oraz zadowalającą czytelnością, zarówno dla systemu iOS jak i Android.

Jak wygląda integracja aplikacji Yammer z Microsoft Teams?

Dzięki lepszej integracji aplikacji Yammer z Microsoft Teams, będziesz mógł brać udział w rozmowach, oglądać wydarzenia na żywo oraz przeglądać swoje społeczności z jednoczesnym dostępem do swoich projektów, czatów i spotkań. Dzięki integracji użytkownicy nie będą już musieli przekiliwać się między oknami aplikacji. Aby uzyskać szybki dostęp, nową aplikację Yammer będzie można przypiąć bezpośrednio do szyny nawigacyjnej w Teams.

Jak rozmawiać w Outlook wykorzystując aplikację Yammer?

Dzięki wprowadzeniu ulepszonej integracji Yammer z Outlook, użytkownicy będą mogli bez opuszczania skrzynki odbiorczej otrzymywać interaktywne powiadomienia, a dodatkowo podejmować takie działania jak polubienie, odpowiedź lub głosowanie w ankietach.

Jak rozmawiać w przestrzeni SharePoint, dzięki aplikacji Yammer?

Nowa aktualizacja wzbogaci również aplikację Yammer o moduł konwersacji dla przestrzeni SharePointa. Dzięki temu wewnętrzne przestrzenie firmowe będą jeszcze lepsze, dzięki wdrożeniu inteligentnych rozwiązań Yammer.

Kiedy nowy Yammer zostanie udostępniony użytkownikom?

Nowa aplikacja Yammer zostanie udostępniona wybranej liczbie prywatnych klientów już w grudniu 2019. W sytuacji, gdy chcesz otrzymać wcześniejszy dostęp do nowego rozwiązania, zarejestruj się na stronie przygotowanej przez Microsoft. Wszyscy użytkownicy otrzymają nową usługę w 2020 roku.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm