Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Office 365 otrzyma wiele nowości – zapowiedzi z Ignite 2021

Office 365 otrzyma wiele nowości – zapowiedzi z Ignite 2021

Podczas drugiej w 2021 roku konferencji Ignite Microsoft zaprezentował kilka zmian i nowości, które zostaną dodane do pakietu aplikacji Office 365 i Microsoft 365. Zobacz, czego możemy spodziewać się w najbliższej przyszłości.

Clipchamp – edytowanie wideo w Office 365

Od dłuższego czasu w pakiecie aplikacji Office i Microsoft 365 dostępna jest platforma do udostępniania i odtwarzania wideo – Microsoft Stream. Podczas Ignite Microsoft ogłosił, że przeglądarkowa aplikacja do edytowania wideo Clipchamp dołączy do oficjalnego zestawu narzędzi Office. Dzięki niej stworzymy profesjonalne wideo, które może być wykorzystywane wewnątrz oraz poza organizacją. Clipchamp będzie także świetnym dodatkiem do Office dla użytkowników domowych, ponieważ obecnie dostępne edytory na systemach Windows 10 i 11 pozostawiają wiele do życzenia.

Office 365 otrzyma Clipchamp
Clipchamp – aplikacja do edytowania wideo

Microsoft Teams otrzymuje poprawki spotkań

Microsoft Teams także otrzyma kilka aktualizacji wprowadzających nowe funkcje. Podczas planowania spotkania, organizator będzie mógł wyznaczyć role uczestników spotkania, a podczas jego trwania, jeśli ktoś użyje funkcji podniesienia ręki, widoczna będzie kolejność, w której zostały podniesione. W oknie spotkania możliwe będzie także wyłączenie podglądu swojej kamery, by móc skoncentrować się na prezentacji i uczestnikach.

Dodatkowo, mobilna aplikacja Teams na telefony i tablety otrzyma zmienioną kolejność opcji wyświetlanych podczas spotkania, by ułatwić korzystanie z najważniejszych funkcji jak wyświetlanie czatu. Aplikacja również otrzyma możliwość poglądu lub wyczyszczenia wszystkich powiadomień na raz.

Nowe funkcje nagrywania prezentacji w PowerPoint

Wszyscy znamy PowerPoint jako narzędzie do prezentacji złożonych ze slajdów. Jednak czas pracy zdalnej pokazał większą potrzebę możliwości nagrywania swoich prezentacji i udostępniania ich w formie wideo. Dlatego Microsoft rozszerza wachlarz dostępnych funkcji, wprowadzając nowe „studio nagrywania”. Dzięki niemu będzie można nagrywać siebie kamerką komputera z wirtualnym tłem, tak jak w Microsoft Teams, zmieniać widok podczas nagrywania, np. widok „telepromptera”, oraz dodawać napisy do slajdów w nagraniu.

Nowe funkcje PowerPoint dostępne będą na początku 2022 roku.

Nowy „Widok telepromptera” w PowerPoint.

Udostępnianie kanałów między organizacjami

Współpraca często wymaga kompleksowej komunikacji nie tylko wewnątrz firmy, ale także poza nią. Dlatego Microsoft wprowadza nowe funkcje udostępniania kanałów z wieloma organizacjami. Dzięki temu będzie można m.in. planować spotkania, współtworzyć dokumenty i komunikować się z aż 50 zespołami z dowolnej liczby organizacji. Dodatkowo, do kanałów w zespołach będzie można zapraszać użytkowników nie należących do żadnej organizacji, posiadających personalne konta Teams.

Nowa strona główna Office i aplikacja Office na Windows

Strona Office.com i aplikacja Office na komputery Windows to główne strony pakietu narzędzi, z których można przejść do swoich aplikacji lub wyszukać i otworzyć dokumenty. Od dłuższego czasu wyglądają one tak samo, dlatego Microsoft zdecydował się je odświeżyć. Podobnie jak teraz, będzie ona zawierała najważniejsze dokumenty, lecz pozwoli łatwiej i szybciej sortować między rodzajami plików i danych przy pomocy zakładek w sekcji Szybki dostęp.

Redaktor zostanie wyposażony asystententa: Context IQ

Redaktor to narzędzie, które głównie działa w tle, sprawdzając pisownie i zmiany w tekście. Z początku miał być alternatywą dla popularnej wtyczki Grammarly, lecz Microsoft zdecydował się go rozwinąć. Teraz wyposaża go w sztuczną inteligencję Context IQ, która ma na celu znacznie poprawić jego działanie i dodać funkcje jak sugerowanie plików do udostępnienia czy optymalnych terminów na spotkanie. Funkcjonalność trafi do wszystkich aplikacji pakietu Office 365, w tym także Dynamics 365.

Sugestie Redaktora z Context IQ podczas pisania maila.

Darmowy okres próbny Teams Exploratory dobiega końca. Zobacz co zrobić.