Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Darmowy Microsoft Teams Exploratory się kończy. Co zrobić, by dalej korzystać z Teams?

Darmowy Microsoft Teams Exploratory się kończy. Co zrobić, by dalej korzystać z Teams?

Podczas masowego przejścia na pracę zdalną, Microsoft udostępnił darmową licencję Microsoft Teams Exploratory, która miała pomóc firmom przejść na pracę zdalną i zaznajomić się z komunikatorem Teams. Oficjalna data zakończenia licencji dawno minęła, lecz Microsoft nie wyłączał dostępu. Teraz jednak klienci otrzymują wiadomości informujące o nadchodzącym wygaśnięciu licencji. Zobacz, z czym się ono wiąże i co zrobić, by dalej używać komunikatora Teams w Twojej firmie.

Koniec darmowego Teams Exploratory

Ze względu na pandemię koronawirusa, Microsoft zdecydował się udostępnić nowym firmom pakiet Microsoft Teams Exploratory, który poza samym komunikatorem zawierał dostęp do m.in. aplikacji Office w przeglądarce, usługi poczty Exchange (Plan 1) czy zestawu Power Apps. Dzięki Teams Exploratory firmy, które wcześniej pracowały stacjonarnie, mogły za darmo przejść w tryb pracy zdalnej oraz zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie swoich pracowników. Promocja oryginalnie miała trwać dwanaście miesięcy od aktywowania licencji darmowego Teams, lecz ze względu na przedłużającą się pandemię, Microsoft zdecydował się nie dezaktywować wszystkich licencji.

Wszystko co dobre jednak kiedyś musi się skończyć. Coraz więcej firm korzystających z Microsoft Teams Exploratory otrzymuje powiadomienia i wiadomości o zbliżającym się wygaśnięciu licencji pakietu. Wygaśnięcie jej jednak nie musi oznaczać zakończenia pracy z pakiecie Office lub Microsoft 365 z komunikatorem Teams. Microsoft nie oferuje możliwości przedłużenia darmowej licencji, lecz jeśli chcesz dalej korzystać z aplikacji Office i komunikatora Teams, dostępnych jest wiele wersji pakietów narzędzi biurowych Microsoft.

Teams Exploratory się kończy
Przykład komunikatu o kończącej się licencji Teams Exploratory.

Jeśli prowadzisz małą lub średnią firmę, możesz skorzystać z licencji Microsoft 365 Business Basic lub Microsoft 365 Business Premium. Dla większych firm przeznaczone są pakiety Microsoft 365 Enterprise, które zawierają w sobie dodatkowe zabezpieczenia. Natomiast jeśli uważasz, że Microsoft Teams nie jest potrzebny w Twojej firmie, lecz wciąż chcesz korzystać z aplikacji Office dla firm, możesz wybrać najnowszą wersję pakietu Office 2021 Professional.

Potrzebujesz pomocy w wyborze licencji dla Twojej firmy? Skontaktuj się z nami pod numerem +48 91 432 55 72 lub odwiedź naszą stronę Microsoft 365 i zostaw swój numer.

Poznaj najlepsze funkcje komunikatora Microsoft Teams.