Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Lepsza kontrola powiadomień w Microsoft Teams. Nowa aktualizacja

Lepsza kontrola powiadomień w Microsoft Teams. Nowa aktualizacja

Microsoft Teams ciągle się rozwija. Tym razem, jako część większych zmian, otrzyma aktualizację, która umożliwi użytkownikom konfigurowanie powiadomień w zakładce aktywności. Jest to jedna z bardziej pożądanych funkcji, dzięki której będzie można wyłączyć powiadomienia o reakcjach na wiadomości.

Na czym polega kontrola powiadomień aktywności?

Kanał Aktywność w Microsoft Teams działa jak centrum powiadomień, które wyświetla wszystkie wzmianki, reakcje, emoji, odpowiedzi na wiadomości i inne powiadomienia. Zmiana ma na celu zmniejszenie przeciążenia informacjami, którego obecnie doświadcza wielu użytkowników.

Powiadomienia w Microsoft Teams
Wszystkie powiadomienia Microsoft Teams widoczne są w zakładce Aktywność.

Wprowadzenie aktualizacji jest spowodowane przytłoczeniem zbyt dużą liczbą powiadomień, przez co istnieje ryzyko pomijania ważnych informacji. Przede wszystkim chodzi o powiadomienia dotyczące reakcji na czacie. Pytania o możliwości ich wyłączenia były najczęstszymi tematami trafiającymi od użytkowników MS Teams.

Jak wyłączyć powiadomienia w Teams?

Aby wyłączyć powiadomienia kanału Aktywność, kliknij ikonę dzwonka w lewym górnym rogu aplikacji. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny element kanału i wybierz opcję „Wyłącz wszystkie reakcje”.

Microsoft Teams - Jak wyłączyć powiadomienia Teams?
Możesz wybrać rodzaje powiadomień, które chcesz wyłączyć.

Kiedy aktualizacja będzie dostępna w MS Teams?

Microsoft informuje, że nowa aktualizacja zostanie wprowadzona pod koniec grudnia 2021 roku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o komunikatorze Microsoft Teams, przeczytaj: Jak działa Microsoft Teams? – 20 informacji, które musisz znać.