Wiadomości

Ignite 2019: Cortana wprowadzona do Outlook na iOS i Android z nowym męskim głosem

Microsoft wprowadza Cortanę do aplikacji Outlook na urządzenia z systemami iOS i Android. Sprawdź jakim głosem odezwie się do Ciebie Cortana oraz jakie nowe funkcjonalności zaplanował Microsoft!

Co zyskasz, dzięki wprowadzeniu Cortany do Outlook na Android i iOS?

Dzięki nowej funkcji, będziesz mógł archiwizować lub oznaczać wiadomości e-mail podczas ich słuchania. Na początku funkcja ta będzie dostępna na terenie USA wyłącznie w języku angielskim. Dzięki Cortanie użytkownicy Outlook uzyskają możliwość odczytywania, archiwizowania i oznaczania wiadomości email podczas ich słuchania.

Jaki nowy głos uzyska Cortana?

Nowości w funkcjonalnościach to nie jedyne zmiany, które czekają użytkowników. Microsoft wprowadził dodatkowo nowy, męski głos dla Cortany. Początkowo będzie on dostępny w Outlooku na iOS, obok funkcji Odtwórz moje e-maile. Oba głosy zostały również ulepszone pod kątem rozumienia mowy i wbudowanym sieciom neuronowym, dzięki czemu odpowiedzi Cortany będą brzmiały jeszcze naturalniej.

Co uzyskają użytkownicy pakietu Office 365?

Oprócz zmian w Outlook na iOS, w najbliższej przyszłości Microsoft będzie wysyłał codzienne emaile informacyjne za pośrednictwem Cortany, które zawierać będą podsumowanie spotkań i ważnych wiadomości.

Dodatkowo Cortana zostanie wzbogacona o możliwość organizowania spotkań, dzięki nowej funkcji harmonogramu. Podając Cortanie lokalizację, godzinę rozpoczęcia i czas spotkania, automatycznie zarezerwuje salę bądź podpowie inne godziny, kiedy pomieszczenie będzie dostępne. Cortana sprawdzi również dostępność wszystkich uczestników, z którymi chcemy się spotkać i zaproponuje optymalną godzinę oraz wyśle wszystkim zaproszenia.

Nowe funkcje Cortany w pierwszym etapie będą dostępne dla użytkowników znajdujących się w Stanach Zjednoczonych, a językiem komunikacji będzie angielski. Jednak biorąc pod uwagę plany rozwojowe wirtualnego asystenta, w najbliższej przyszłości możemy oczekiwać wprowadzenia funkcjonalności Cortany w Outlook również w języku polskim.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm