Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Ignite 2019: Microsoft przywraca OneNote 2016 do życia i dodaje tryb ciemny

Ignite 2019: Microsoft przywraca OneNote 2016 do życia i dodaje tryb ciemny

OneNote 2016 posiadał wyznaczoną datę zakończenia wsparcia, która wypadała na październik 2020 roku. Ze względu na dużą liczbę użytkowników i zamieszanie spowodowane wypuszczeniem drugiej aplikacji OneNote razem z pakietem Office 2019, Microsoft zdecydował się na przedłużenie wsparcia.

Przedłużenie wsparcia technicznego dla aplikacji OneNote 2016

Podczas premiery pakietu Office 2019, Microsoft zmienił sposób dystrybucji aplikacji do notatek, przechodząc z klasycznej aplikacji OneNote 2016 na nową, która oparta była o nowy system Uniwersalnych Aplikacji Windows (UWA). Reakcje na tę decyzję były mieszane, ze względu na różnice w funkcjonalności i wydajności nowej aplikacji – stworzono nawet petycję o utrzymanie wsparcia dla OneNote 2016.

Microsoft najwyraźniej usłyszał swoich użytkowników. „Przez ostatni rok z pokorą słuchaliśmy waszej komunikacji na temat tego, jak bardzo lubicie korzystać z OneNote. Słyszymy was głośno i wyraźnie – chcecie notować po swojemu! W związku z tym, z przyjemnością informujemy, że przedłużamy oficjalne wsparcie dla OneNote2016 […]” – można przeczytać w oficjalnym poście Microsoft. Nowa data przedłużonego wsparcia to 14 października 2025 roku.

Tryb ciemny w OneNote 2016

Zgodnie ze zrozumieniem chęci notowania po swojemu, Microsoft dodał nową funkcję personalizacji interfejsu OneNote 2016. Tryb ciemny w klasycznej aplikacji będzie dostępny już w tym tygodniu i zmieni jasne elementy na ciemniejszą barwę, ułatwiając czytelność w słabo oświetlonym środowisku oraz zmniejszając zmęczenie oczu.

Dodatkowo, od marca następnego roku, OneNote 2016 zostanie dodany do wszystkich instalacji Office 365 zawierających klasyczne aplikacje biurowe. Jeśli jednak chcesz zainstalować go wcześniej, możesz pobrać aplikację ze strony Microsoftu.