Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Nowe funkcje udostępniania plików w G Suite

Nowe funkcje udostępniania plików w G Suite

Sprawne udostępnianie plików jest cenną funkcjonalnością pakietów oferujących narzędzia do pracy zdalnej. W odpowiedzi na wzrost zainteresowania użytkowników funkcjami wspierającymi pracę zdalną, Google zmienia interfejs udostępniania plików na Dysku, w Dokumentach, Arkuszach, Prezentacjach i Formularzach Google. Sprawdź co nowego otrzymają użytkownicy m.in. pakietu Google Workspace.

Co zmieni się w interfejsie G Suite pod kątem udostępniania?

Google aktualizuje interfejs swojego kluczowego produktu dedykowanego pracy biurowej – Google Workspace. Zmiany będą widoczne między innymi w widoku Dysku, Dokumentów, Arkuszy, Prezentacji oraz Formularzy Google.

Stary wygląd interfejsu udostępniania dokumentów i plików w narzędziach Google
Stary wygląd interfejsu udostępniania dokumentów i plików w narzędziach Google
Nowy wygląd interfejsu udostępniania dokumentów i plików w narzędziach Google

Zmiana będzie miała wpływ na ułatwienie udostępniania plików określonej grupie użytkowników. Udostępnianie otrzyma także uproszczoną procedurę nadawania uprawnień, dzięki czemu użytkowników będzie mógł udostępnić łatwiej plik lub dokumenty bez rozszerzania dostępu poza to, co jest potrzebne pozostałym osobom.

Zmiany w opcjach udostępniania wpłyną na ergonomikę i bezpieczeństwo korzystania z narzędzi Google

Jakie nowości zostaną wprowadzone do interfejsu aplikacji pakietu G Suite?

Nowe zmiany w interfejsie udostępniania z pewnością ułatwią wykonywanie codziennych zadań w pracy oraz przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa w postaci uniknięcia przypadkowego nadania uprawnień innym użytkownikom. Co zmieni się w interfejsie narzędzi od Google?

  • Oddzielny interfejs: pojawi się nowe okno dialogowe, które wskaże użytkownikowi najważniejsze funkcje, takie jak udostępnianie pliku, zmiana uprawnień i przeglądanie dostępu do pliku. Przeprojektowane pod kątem wizualnym zostaną również funkcje udostępniania osobom i grupom linków do plików.
  • Przycisk kopiuj link: Pojawi się nowy przycisk kopiuj link, który ułatwi uzyskanie linku bez konieczności zmiany uprawnień.
  • Wyraźniejsza informacja o dostępach: nowy interfejs wyraźniej wskaże, kto obecnie ma dostęp do danego pliku. Ułatwi to kontrolę i ewentualną zmianę uprawnień. 
Sprawdź jak narzędzia pakietu G Suite wspierają rozwój przedsiębiorstw, m.in. dzięki zaawansowanym narzędziom wspierającym pracę zdalną

Kiedy zmiany w interfejsie udostępniania wejdą w życie?

Nowe funkcje udostępniania będą wdrażane od 28 kwietnia, a więc powinny być widoczne u wszystkich użytkowników narzędzi Google do połowy maja. Nowe opcje będą odstępne zarówno dla użytkowników pakietu G Suite, jak i licencji bezpłatnych.