Wiadomości

Ignite 2019: Nowości w Teams poprawią wydajność pracy

Pierwszego dnia konferencji Ignite 2019, Microsoft przedstawił nowości, które trafią do komunikatora Teams. W najbliższym czasie Teams otrzyma wiele zmian usprawniających pracę w wielu branżach oraz nowe sposoby rozwoju komunikacji w organizacjach.

Dostosuj swoje rozmowy i działanie Teams

Jedną z większych zalet Teams jest możliwość dostosowania komunikatora do swoich potrzeb. Przypinanie kontaktów, zarządzanie powiadomieniami czy wykorzystanie botów pozwala na stworzenie idealnego środowiska pracy. Konferencja Ignite przyniosła wiele nowości w kwestii personalizacji Teams.

Pierwsza nowość, dostępna już w tym tygodniu, to możliwość tworzenia prywatnych kanałów, co pozwoli na lepsze zarządzanie komunikacją wewnątrz zespołów. Podczas kreacji nowego kanału w zespole, wystarczy wybrać z menu opcje jego widoczności. Okno zespołów otrzyma także funkcje przypinania kanałów, aby ułatwić znalezienie najważniejszych konwersacji – ta funkcja powinna pojawić się do końca roku.

Kolejną funkcją, która pozwoli na personalizacje Teams jest możliwość otworzenia różnych elementów komunikatora w oddzielnych oknach. Jeśli prowadzisz spotkanie lub rozmowę i potrzebujesz odpisać na czacie lub otworzyć dokument w Teams, możesz otworzyć je w nowym oknie programu.

Jak otworzyć nowe okno czatu Teams?

Do czatów trafią także nowe rozszerzenia jak Ankieta czy Głosowanie co zdecydowanie przyspieszy zbieranie informacji i podejmowanie decyzji w zespołach. Microsoft także ogłosił, że klasyczna aplikacja komunikatora Teams trafi na system Linux. Dotychczas użytkownicy otwartego oprogramowania musieli korzystać z aplikacji internetowej, dostępnej przez przeglądarki. Publiczne testy Linuxowej aplikacji rozpoczną się na początku następnego roku.

Lepsza integracja Teams z Outlook, Yammer i Planner

Personalizacja i dostosowanie okna komunikatora pomogą w zwiększeniu wygody i wydajności pracy, jednak nie jest to jedyna rzecz, która wpływa na komunikację. Microsoft coraz bardziej rozwija kompatybilność aplikacji ekosystemu Office, utrwalając Teams na pozycji centrum pracy i komunikacji w firmach.

Rozszerzona integracja Outlook z Teams ułatwia prowadzenie rozmów, niezależnie od tego, gdzie się odbywają. Nowa opcja „Udostępnij w Teams” pozwoli na przesłanie wiadomości email wraz z jej załącznikami bezpośrednio w czacie. Udostępnianie działa także w drugą stronę – wybierając ikonę „…” u dołu ekranu będzie można udostępnić konwersację z Teams wewnątrz nowego maila w Outlooku.

Do Teams dodano także lepszą integrację z Yammer, która pozwoli na przeglądanie społeczności, rozmów i wydarzeń na żywo, wewnątrz okna Teams. Kolejną rzeczą, która umacnia centralną pozycję Teams w systemie Office jest nowe okno Zadania (ang. Tasks), zbierające w jednym miejscu wszystkie zadania i plany z aplikacji To Do, Planner, Outlook oraz oczywiście Teams.

Microsoft ogłosił także inne funkcje związane ze Spotkaniami, jak ogólna dostępność tablicy do rysowania i rozpoczęcie testów generowania napisów na żywo. Do Teams również trafią nowe, zaawansowane ustawienia dla administratorów, które ułatwią zarządzanie organizacją. By dowiedzieć się więcej odwiedź oficjalny komunikat Microsoft.

G Suite - baner

Dodaj komentarz