Wiadomości

Ignite 2019: Nowości w Teams poprawią wydajność pracy

Pierwszego dnia konferencji Ignite 2019, Microsoft przedstawił nowości, które trafią do komunikatora Teams. W najbliższym czasie Teams otrzyma wiele zmian usprawniających pracę w wielu branżach oraz nowe sposoby rozwoju komunikacji w organizacjach.

Dostosuj swoje rozmowy i działanie Teams

Jedną z większych zalet Teams jest możliwość dostosowania komunikatora do swoich potrzeb. Przypinanie kontaktów, zarządzanie powiadomieniami czy wykorzystanie botów pozwala na stworzenie idealnego środowiska pracy. Konferencja Ignite przyniosła wiele nowości w kwestii personalizacji Teams.

Pierwsza nowość, dostępna już w tym tygodniu, to możliwość tworzenia prywatnych kanałów, co pozwoli na lepsze zarządzanie komunikacją wewnątrz zespołów. Podczas kreacji nowego kanału w zespole, wystarczy wybrać z menu opcje jego widoczności. Okno zespołów otrzyma także funkcje przypinania kanałów, aby ułatwić znalezienie najważniejszych konwersacji – ta funkcja powinna pojawić się do końca roku.

Kolejną funkcją, która pozwoli na personalizacje Teams jest możliwość otworzenia różnych elementów komunikatora w oddzielnych oknach. Jeśli prowadzisz spotkanie lub rozmowę i potrzebujesz odpisać na czacie lub otworzyć dokument w Teams, możesz otworzyć je w nowym oknie programu.

Jak otworzyć nowe okno czatu Teams?

Do czatów trafią także nowe rozszerzenia jak Ankieta czy Głosowanie co zdecydowanie przyspieszy zbieranie informacji i podejmowanie decyzji w zespołach. Microsoft także ogłosił, że klasyczna aplikacja komunikatora Teams trafi na system Linux. Dotychczas użytkownicy otwartego oprogramowania musieli korzystać z aplikacji internetowej, dostępnej przez przeglądarki. Publiczne testy Linuxowej aplikacji rozpoczną się na początku następnego roku.

Lepsza integracja Teams z Outlook, Yammer i Planner

Personalizacja i dostosowanie okna komunikatora pomogą w zwiększeniu wygody i wydajności pracy, jednak nie jest to jedyna rzecz, która wpływa na komunikację. Microsoft coraz bardziej rozwija kompatybilność aplikacji ekosystemu Office, utrwalając Teams na pozycji centrum pracy i komunikacji w firmach.

Rozszerzona integracja Outlook z Teams ułatwia prowadzenie rozmów, niezależnie od tego, gdzie się odbywają. Nowa opcja „Udostępnij w Teams” pozwoli na przesłanie wiadomości email wraz z jej załącznikami bezpośrednio w czacie. Udostępnianie działa także w drugą stronę – wybierając ikonę „…” u dołu ekranu będzie można udostępnić konwersację z Teams wewnątrz nowego maila w Outlooku.

Do Teams dodano także lepszą integrację z Yammer, która pozwoli na przeglądanie społeczności, rozmów i wydarzeń na żywo, wewnątrz okna Teams. Kolejną rzeczą, która umacnia centralną pozycję Teams w systemie Office jest nowe okno Zadania (ang. Tasks), zbierające w jednym miejscu wszystkie zadania i plany z aplikacji To Do, Planner, Outlook oraz oczywiście Teams.

Microsoft ogłosił także inne funkcje związane ze Spotkaniami, jak ogólna dostępność tablicy do rysowania i rozpoczęcie testów generowania napisów na żywo. Do Teams również trafią nowe, zaawansowane ustawienia dla administratorów, które ułatwią zarządzanie organizacją. By dowiedzieć się więcej odwiedź oficjalny komunikat Microsoft.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm