Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Acronis z nową nazwą i dodatkowymi funkcjami ochrony

Acronis z nową nazwą i dodatkowymi funkcjami ochrony

Acronis to niezawodne narzędzie do tworzenia backupu danych. Skutecznie chroni przed utratą prywatnych i biznesowych plików, jednocześnie stanowi zabezpieczenie w sytuacji skutecznego ataku oprogramowaniem szyfrującym (ransomware). Jedno z najpopularniejszych narzędzi do tworzenia kopii zapasowej danych nie tylko zmienia nazwę, ale również otrzymuje dodatkowe funkcje ochrony zwiększające bezpieczeństwo użytkowników komputerów z Windows i Linux. Jak zmieni się polecane narzędzie do backupu?

Acronis Backup oficjalnie zmienia nazwę na Acronis Cyber Protect. Nowa nazwa usługi ma jeszcze bardziej podkreślać to, że kopia zapasowa danych jest filarem cyberbezpieczeństwa. Jest to również zapowiedź nowych funkcji cyberochrony, które Acronis wdraża w swoim rozwiązaniu do backupu, a które już wkrótce będą dostępne dla użytkowników kopii zapasowej.

Acronis Cyber Protect z dodatkowym zabezpieczeniem urządzeń końcowych

Acronis Cyber Protect to nie tylko bezpieczeństwo danych w formie funkcjonalnego backupu. To również szereg funkcji bezpieczeństwa, dodatkowo zwiększających cyber ochronę systemów Twojej organizacji:

Wczesne wykrywanie exploitów (lub bezpieczeństwa) w systemie – Moduł oceny luk w zabezpieczeniach systemu umożliwia skanowanie maszyn w poszukiwaniu groźnych exploitów i zapewnia, że wszystkie zainstalowane aplikacje i systemy operacyjne są aktualne i bezpieczne.

Acronis #CyberFit Score jestto zestaw wskaźników bezpieczeństwa, które identyfikują luki w środowisku IT i urządzeniach końcowych, a następnie przedstawiają zalecenia dotyczące poprawy stanu bezpieczeństwa Twojej firmy lub urządzeń w domu.

Bezpieczna kopia zapasowa – Acronis Cyber Protect (dawniej Acronis Backup) to kopia zapasowa danych, którą można wykonywać na urządzeniach z systemami Windows, Linux oraz MacOS. Acronis zabezpieczy również dane z serwerów Windows Server oraz Linux, a także pliki z urządzeń przenośnych Android i iOS.

Bezpieczny backup w chmurze – backup danych można zapisywać w bezpiecznej chmurze Acronis lub na nośnikach lokalnych. Tworząc kopię zdecydujesz czy Acronis wykona kopię całego urządzenia, czy tylko wybranych katalogów. Jako administrator usługi, możesz także określić, kiedy dokładnie zapasowa kopia ma być wykonana, czy dane powinny być dodatkowo zaszyfrowane. 

Backup bez limitów urządzeń – Acronis Cyber Protect chroni dowolną liczbę urządzeń. Po uruchomieniu usługi dostaniesz dostęp do wygodnej konsoli administracyjnej Acronis, dzięki której w kilku prostych krokach włączysz ochronę dla swoich urządzeń w firmie lub domu.  Jedyne ograniczenie to wielkość pakietu danych, którą wybierasz przy zakupie usługi.

Personalizacja konsoli administracyjnej Acronis – łatwa konfiguracja oraz możliwość dodania widżetów w konsoli pozwoli dostosować widok do Twoich oczekiwań względem informacji o stanie bezpieczeństwa Twoich firmowych i domowych urządzeń.  

Co czeka użytkowników Acronis Cyber Protect w najbliższym czasie?

Opisane zmiany to nie koniec rozwoju funkcjonalności backupu Acronis. Już na przełomie czerwca i lipca usługa zostanie wzbogacona o nowe funkcje, takie jak: Active Protection, Antimalware oraz Antivirus Protection.  Zostaną również rozszerzone pakiety: Advanced Security, Advanced Backup oraz Advanced Management. Już wkrótce pojawi się więcej informacji o nowych funkcjach wspierających bezpieczeństwo firmowych i prywatnych danych.