Wiadomości

Microsoft integruje Outlook.com z rozwiązaniami Google: Gmail, Kalendarzami i Dyskiem

Outlook.com otrzymuje integrację z rozwiązaniami Google: pocztą Gmail, Kalendarzem oraz Dyskiem. Na razie komunikaty o integracji pojawiają się losowo na wybranych kontach użytkowników, stąd należy przyjąć, że proces jest w fazie testów. Nie mniej jednak warto sprawdzić co nowego przygotował Microsoft oraz kiedy zmiana zostanie wdrożona dla wszystkich użytkowników poczty Outlook.

Jak wygląda komunikat o możliwości przetestowania integracji Outlook z Gmail?

Zrzuty z pulpitu na których widać komunikat przygotowany przez Microsoft upublicznił dziś użytkownik Twittera – Florain B. Gdy wszedł w swoją skrzynkę email posadowioną na platformie Outlook otrzymał powiadomienie, o treści:

„Gmail + Outlook. Dodaj swoją skrzynkę email od Google oraz Kalendarz do Outlook i w prosty sposób zarządzaj wszystkim z jednego miejsca.”

Pod komunikatem wstawiono dwie możliwości, którymi może podążyć użytkownik:

  • Nie teraz (Not now) – opcja odrzucenia integracji z rozwiązaniami Google
  • Przetestuj (Try it) – opcja pozwalająca użytkownik na integrację Outlook z rozwiązaniami Google

Taki rodzaj komunikacji nowej funkcji oraz brak szerokiej propagacji możliwości integracji rozwiązań sugeruje, że Microsoft jest dopiero we wstępnej fazie testów nowego rozwiązania. Można liczyć na to, że w najbliższej przyszłości funkcja propagacji zostanie udostępniona ogólnie dla wszystkich użytkowników.

Czy interfejs Outlook.com ulegnie zmianie?

Z udostępnionego przez użytkownika screena można zauważyć, że również interfejs Outlook.com ulegnie modyfikacji dodając między innymi nowe menu zlokalizowane w lewym, bocznym pasku. Analogiczne rozwiązanie zostało już dodane w aplikacjach Outlook na systemy Operacyjne iOS i Android.

Oprócz poczty, integracja obejmie również Kalendarz Google i Dysk. Dostęp do ich zawartości otrzymamy po integracji aplikacji z Outlook.com. Czekamy z niecierpliwością na podanie przez Microsoft większej ilości informacji na temat wdrażanego rozwiązania. W między czasie szukając innych sposobów integracji poczty Outlook z Google Workspace sprawdź tekst: Jak zsynchronizować konto Google Workspace z Microsoft Outlook?

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm