Wiadomości

Microsoft Teams: pięć atrybutów zespołów odnoszących sukces

Teams to aplikacja aktywnie rozwijana przez Microsoft, która jest dostępna jest za darmo na okres 6 miesięcy. Dzięki niej zespoły w firmach i organizacjach otrzymują dostęp do efektywnego i funkcjonalnego narzędzia służącego do komunikacji i pracy. W ostatnim czasie Microsoft zanotował rekordową liczbę aktywnych użytkowników, połączeń głosowych, wideo oraz edycji plików. Sprawdź ilu użytkowników korzysta z aplikacji Microsoft Teams oraz czym charakteryzują się zespoły odnoszące sukces.

Ilu użytkowników korzysta z aplikacji Microsoft Teams?

Microsoft przedstawia ciekawie wyglądające dane odnoszące się do aplikacji Microsoft Teams. Najważniejsza informacja odnosi się do rekordowej ilości aktywnych użytkowników, która wyniosła aż 20 milionów osób dziennie. Dane Microsoft z lipca 2019 mówiły o liczbie 13 milionów, z czego wynika, że przyrost aktywnie logujących się codziennie użytkowników przez 4 miesiące wzrósł aż o 7 milionów osób.

Z informacji wypuszczonej w marcu 2019, Microsoft informował, że z aplikacji Teams korzysta aż 500 000 firm i organizacji z całego świata. Dodatkowo aż 91 z 500 najbogatszych firm z listy Fortune 500 wdrożyło w swojej organizacji rozwiązania Microsoft Teams.

Jakie są atrybuty zespołów odnoszących sukces?

Microsoft współpracując z IDEO zbadał i zweryfikował różnorodne zespoły w miejscach ich pracy. Pod uwagę wzięto całe spektrum zawodów, od astronautów, szefów kuchni po producentów telewizyjnych i pielęgniarki. Zespoły, w których zidentyfikowano wysoko wydajnych współpracowników i odnoszących ponadprzeciętne wyniki, charakteryzowały się:

  • Posiadaniem celu – zespoły posiadające cele były lepiej skoncentrowane, spełnione i dostosowane do ich osiągania;
  • Tożsamością zbiorową – zespoły charakteryzujące się zgraniem i wysoką świadomością zbiorową posiadają lepsze poczucie przynależności i lepiej pracują jako zorganizowana jednostka
  • Świadomością znaczenia w grupie- wysoka świadomość znaczenia jednostki w grupie zwiększa motywację członków zespołu
  • Zaufaniem i wrażliwością – zaufanie i wrażliwość zachęca członków do podejmowania większej ilości kreatywnych i nieszablonowych działań;  
  • Konstruktywną atmosferą – służy jako siła generująca nowe, kreatywne pomysły, które prowadzą do lepszych rezultatów.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm